Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Zrcadlo jako dekorace interiéru

Zrcadlo jako dekorace interiéru

20. 10. 2010 | Tipy a trendy

V daleké minulosti bylo zrcadlo vnímáno, jako velmi drahý a luxusní dar gentlemana své vyvolené. Většinou bylo malých rozměrů, aby se vešlo do truhly s ostatními dámskými toaletními předměty. Až když to postupný technický rozvoj dovolil, stalo se součástí interiéru šlechtických paláců.

Zrcadlo jako dekorace interiéru

V současnosti chápeme zrcadla spíše jako prostředek pro rychlou kontrolu a úpravu našeho zevnějšku. Málokdo však o nich uvažuje, jako o skvělém doplňku interiéru, nebo jako o praktickém pomocníkovi při optickém zvětšování prostoru.

Velká inspirativní fotogalerie zrcadel

Zrcadla inspirace fotogalerie

Přitom právě atypické tvary zrcadel, či koláže z jeho různých kousků, dokáží  interiéru vtisknout osobitost a lesk velkého světa. Lze je použít jako dekorativní povrchový materiál na různé druhy nábytku, vytvořit z nich obrazce na zeď, na stropě v nízkém bytě vykouzlí nekonečný prostor…Jejich využití je nesmírně variabilní a je jen na vás, které místo jim určíte.

Doporučujeme: samolepky na zeď  

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

dekorace inspirace fotogalerie

Zrcadlo opticky zvětší byt

Instalací v malých pokojích a bytech přináší relativně levnou variantu, vytvářející iluzi většího prostoru. Umístěním zrcadla na stěnu protilehlou  oknu, opticky zvětšíte prostor a získáte maximum z denního světla. Zrcadlové dlaždice použité v malé kuchyni na zdi za sporákem vám udělají stejnou službu. Konečně se zbavíte stísněného pocitu, jen vám trochu přibyde práce s jejich leštěním.

Zrcadlo v chodbě

Zrcadlo v chodbě, kde se obouváme, než vyjdeme z domu, má mnoho lidí. Většinou je ale velmi složité se v něm zhlédnout, protože přes množství kabátů zavěšených na věšáku, je z něho vidět jen cíp. Zrcadlo však nemusí plnit pouze funkční roli, obrazy ze zrcadel odrážející zář stropního osvětlení prozáří místnost  a navodí příjemnou atmosféru, kde se vaši hosté budou cítit dobře.

Nástěnné dekorace - velká inspirativní fotogalerie

Dekorace inspirace fotogalerie

Mnoho kultur – mnoho názorů

Některé kultury zrcadla v pokojích odmítají, protože se obávají, že jsou v nich ukryty zlé duše, nebo druhé já(samozřejmě to horší) toho, kde se do něho dívá. Jiné odmítají jejich atypické tvary, protože deformují úsudek a člověk má pokřivené vnímání. Lidé, kteří pracují s energiemi nabádají, ty, kteří mají zrcadla v ložnici, aby si je na noc zakrývali. Zlepší se jejich kvalita spánku. Odborníci na magii zase věří, že když se v tmavé místnosti posadíme před zrcadlo a za nás postavíme svíčku,  místo svého odrazu uvidíme naší budoucnost. A co tvrdí Feng-šuej?

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

samolepky na zeď inspirace fotogalerie

Zrcadlo umístěné vedle jídelního stolu prý přináší bohatství a úspěch. Znásobuje totiž množství potravin na stole. Nikdy byste neměli mít zrcadlo na konci chodby, vytváříte totiž prostor, kde se energie zastavuje a neproudí. Zrcadla symbolizují ve Feng-šuej vodu, proto s nimi v koupelně nešetřete, přinesou vám totiž pozitivní energii.

Ať už věříte na magickou moc zrcadel, nebo ne, věřte, že mít je v interiéru se vám opravdu vyplatí.


Sabrina Harisová
Foto: digsdigs.com, furnitureinfashion.net, homeinnovationideas.com

Dále čtěte

Krbová versus kachlová kamna-pro která se rozhodnout?

Krbová versus kachlová kamna-pro která se rozhodnout?

Vytápění patří mezi nejdůležitější aspekty konstrukčního vybavení našich domácností. Již od pravěku bylo zváno domovem právě takové místo, kde se udržoval oheň, jež poskytoval teplo. Moderní trh oplývá množstvím modelů a typů vytápění, jejichž konstrukce se dokážou dokonale přizpůsobit dispozičním parametrům domu, či bytu i potřebám jeho obyvatel.

Budiž světlo - dekorativní osvětlení

Budiž světlo - dekorativní osvětlení

Světlo v interiéru plní jak aktivní funkci, tak dekorativní. Dokáže zvýraznit zajímavé prvky, prozářit barvy a vytvořit příjemnou nebo svůdnou atmosféru. Potřebujete- li dodat vašemu obydlí novou šťávu, jděte na to přes osvětlení.

Topné panely - obraz i socha vám doma zatopí

Topné panely - obraz i socha vám doma zatopí

Topná tělesa pod okny z masivní litiny, nebo i ta modernější ověšená uniformním bílým plechem, moc parády nenadělají. Stavíte nebo rekonstruujete byt? Prohlédněte si nabídku topení, které místnost ozdobí.

Nástěnné mapy: aby váš domov dýchal dálkami

Nástěnné mapy: aby váš domov dýchal dálkami

Nevíte, co pověsit na prázdnou, ale velkou stěnu? Je vám líto ji postupně zaplnit menšími obrázky? Co takhle pořídit mapu? Nemusíte hned utíkat do prvního knihkupectví, koupit tam politickou mapu Evropy, přibít hřebík na stěnu a pověsit ji na zeď za prověšenou šňůru. I z obyčejné mapy může být umění, které váš domov povznese a dodá mu dech dálek.

Domácí pracovna - to pravé pro vás?

Domácí pracovna - to pravé pro vás?

Dnešní doba je taková, že mnohým z nás umožňuje pracovat z domova. Máme-li však děti, pak není snadné se na práci soustředit, když nám neustále běhají kolem stolu, křičí a řádí. Proto je dobré mít vlastní pracovnu, nebo alespoň vyhrazený koutek, kde se budeme moc perfektně soustředit.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
 • Od: Ladislava Sklenářová, 17. 6. 2014

  Dobrý den, prosím, kde bych mohla zakoupit dekorační zrcadlo z tohoto článku, hned jako první pod nadpisem? děkuji za odpověď.

 • Od: Kusendová Charlotte, 17. 2. 2015

  Mám veľký záujem o dekoratývne zrkadlo na vrchu stánky so stromom . Bolo by to možné ? a čo stojí? Ďakujem

 • Od: Charlotte Kusendová, 17. 2. 2015

  Mám záujem o zrkadko so stromom je here na lište fotka . Bolo by to možné ? a čo stojí?

 • Od: Kusendová Šarlota, 18. 4. 2015

  V daleké minulosti bylo zrcadlo vnímáno, jako velmi drahý a luxusní dar gentlemana své vyvolené. Většinou bylo malých rozměrů, aby se vešlo do truhly s ostatními dámskými toaletními předměty. Až když to postupný technický rozvoj dovolil, stalo se součástí interiéru šlechtických paláců. V současnosti chápeme zrcadla spíše jako prostředek pro rychlou kontrolu a úpravu našeho zevnějšku. Málokdo však o nich uvažuje, jako o skvělém doplňku interiéru, nebo jako o praktickém pomocníkovi při optickém zvětšování prostoru. Prosím kde kúpim zrkadlo so stromom ,ako máte na sránke ? A čo stojí toto zrkadlo ?

 • Od: Dostálová, 8. 4. 2016

  Také bych ráda věděla,kde se dá tak nádherné zrcadlo sehnat.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

pafas
od: pafas | 25. 09. 2016, 21:03

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. ... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 20:31

[quote="pastelka-růžová":c6017].....n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 20:28

Pastelko, jasně, že máš podepsanou omluvenku ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist