Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Zbavte se stresu! Omalovánky pro dospělé jsou hitem!

Zbavte se stresu! Omalovánky pro dospělé jsou hitem!

25. 2. 2016 | Tipy a trendy

Není snadné dát sbohem stresu, číhá na nás na každém kroku. V zaměstnání máme plné ruce práce a se zajištěním chodu rodiny i domácnosti jakbysmet. Proto je tak důležitý odpočinek. Zkuste to nad omalovánkami. Půjčte si od dětí pastelky a vraťte se zpátky do dětství…

Pravá nebo levá?

Jak všichni víme, náš mozek je rozdělen na levou a pravou hemisféru, každá z nich má odlišnou specializaci a dejme tomu i jiný pohled na svět, ale i přes tento fakt tvoří funkční celek. Levá část našeho mozku má na starost zpracování získaných poznatků i vědomostí, její funkce a procesy jsou podmíněny logice, v této hemisféře se neustále něco třídí, analyzuje a utvářejí se názory.

Pravá dává řád emocím a duševní činnosti, umožňuje nám snít, ale také znázorňuje naše touhy, přání a životní vize spolu s představami. Díky ní nám sluchové a vizuální podněty dávají smysl. Bylo také zjištěno, že pokud zaměstnáváme levou hemisféru, tak ta pravá má něco jako dovolenou. Tento poznatek platí samozřejmě i obráceně.

Jak vyzrát nad slabými stránkami? Odpověď najdeme v našem mozku!

Vědci se shodují, že ty oblasti, pro které máme vlohy, nebo chcete-li talent, jsou výsledkem toho, že více zaměstnáváte tu část mozku, která drží nad konkrétními schopnostmi hlavní slovo. Podle expertů by tedy mělo stačit, chceme-li zmírnit naše slabiny, začít více používat druhou polovinu mozku.

Existuje několik cvičení, jež vám pomohou danou část mozku zatěžovat. V rámci speciálních testů můžete také zjistit, která mozková hemisféra je ve vašem případě ta dominantnější. Například relaxační omalovánky stimulují tu pravou.

Ukradněte vašim dětem pastelky!

Na první pohled jsou stejné jako ty, co vykreslují naši nejmenší, jakmile se ale podíváme pozorněji, všimneme si podstatné změny, která se týká obrázků a symbolů. Nejčastěji se o pozornost hlásí mandaly, mistrné kresby evokující secesní díla slavných malířů, nebo motivy ze světa rostlin či zvířat, které budí samy o sobě relaxační myšlenky. Nastartujte vaši představivost, vezměte do ruky pastelky a ponořte se do světa barev, jež samy o sobě umí ovlivnit momentální náladu nebo nám z myšlenek vytáhnout nejednu vzpomínku.

Tento hit si poměrně rychle získal popularitu a dnes se tímto způsobem relaxuje, dá se říci každý druhý. Pokud o tomto fenoménu slyšíte prvně, neváhejte si to vyzkoušet. Na internetu najdete mnoho předloh, které si můžete vytisknout a následně povolat do služby pastelky. Na sociálních sítích se dokonce v uzavřených skupinách debatuje i na toto téma, skalní fanoušci si vzájemně ukazují své omalovánky a dovedou zapáleně komentovat o tom, proč zrovna vybrali danou barvu, nebo si radí, jakou kombinaci odstínů by měli použít, aby výsledný dojem budil kladné emoce.

Tip Living.cz: Na cenově dostupné omalovánky pro dospělé jsme natrefili v obchodní síti Levné knihy.

Udělejte si chvilku času při sobotní kávě, vezměte si omalovánky a popusťte uzdu fantazii. Uvidíte, že vás takto strávená půlhodina dokonale zregeneruje a na tento malý únik z reality se začnete těšit.

Popovídejte si o příjemných věcech v největší diskuzi na forum.living.cz.

Text: Lenka Zelnitisová
Foto: Pinterest.com, Grada

Dále čtěte

Relaxace? Čistý vzduch a příjemné tlumené světlo

Relaxace? Čistý vzduch a příjemné tlumené světlo

Jeden z nejefektivnějších způsobů tvorby intimity obytného interiéru, je světlo, tlumené světlo, které je stimulující ke klidu, relaxaci a zároveň tedy dotváří to, co se zvykově nazývá „genius loci“, tedy svého druhu a zjednodušeně řečeno jakou si atmosféru místa. Nejčastěji se dnes píše o relaxaci ve vířivých vanách, ale relaxovat se dá i „na sucho“ a to např. se solnou lampou. Co to je a jak funguje? A funguje vůbec?

Relaxujte i v obyčejné vaně. Co potřebujete?

Relaxujte i v obyčejné vaně. Co potřebujete?

Zjevným koupelnovým trendem je důraz kladený na pohodlí a množnost relaxace. V popředí zájmu uživatelů byly vířivé vanové systémy, později pak masážní sprchování a dnes jsou oba zmíněné způsoby jen krok od toho, aby se staly standardem. Účinně odpočívat v koupelně či ve vaně je množné ale i bez nich. Stačí k tomu podle lékařů stimulující světlo, vůně, hudba a pak už jen příjemně teplá voda se zvláčňujícím koupelnovým olejem.

Nábytek jako dělaný pro váš odpočinek

Nábytek jako dělaný pro váš odpočinek

Odpočívat potřebuje opravdu každý. Po těžkém pracovním dni, po velké rodinné oslavě, nebo po celodenním úklidu. Vždy si pak rádi lehneme nebo sedneme do oblíbeného kousku nábytku, ve kterém můžeme strávit i několik hodin naprostým relaxem.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Sena
od: Sena | 29. 09. 2016, 19:33

Na zahradě Bibi, na zahradě. Shodli jsme se s d... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 18:37

Ách, to byl dnes krásný den . Celý den slunce... Číst

DanaKote
od: DanaKote | 29. 09. 2016, 17:31

Ballerina Dreams ? Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist