Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Vybíráte vypínače? Můžete mít moderní designové nebo ručně vyráběné keramické

Vybíráte vypínače? Můžete mít moderní designové nebo ručně vyráběné keramické

2. 2. 2016 | Tipy a trendy

Použijeme je za den tolikrát, že je ani nevnímáme. Přesto bychom jejich výběr neměli podceňovat – zašlý bakelitový vypínač dokáže zkazit dojem sebekrásnějšího interiéru. Jelikož trh nabízí nepřeberné možnosti výběru, podívejme se blíže na dva naprosto odlišné typy vypínačů.

Už žádné jogurty

Historie značky Mulier se začala psát v okamžiku, když si mladý pár – David a Lucie – rekonstruoval starý byt a Lucie, povoláním keramička, prohlásila: „Já nechci ty kelímky vod jogurtů...“ Ne, nejednalo se o náhlý odpor ke kysaným mléčným výrobkům dodávaným spotřebitelům převážně v plastových kelímcích, myslela vypínače a zásuvky z umělé hmoty, které byly jejímu naturelu naprosto tak vzdálené. Rozhodli se, že si tedy vyrobí vlastní. Trvalo téměř půl roku, kdy se z patlání a studování zrodily první funkční kusy.

A když je ukazovali přátelům a rodině, i přes všechny nedokonalosti budily nadšení. Trvalo další dva roky, než se povedlo rozjet dílnu, neboť všechny přípravné práce probíhaly o víkendech a po večerech po návratu ze zaměstnání.

Investované nadšení a energie se vyplatily, dnes značka Mulier nabízí více než 5000 variant různých zásuvek a vypínačů v široké škále barev a dekorů. Nespecializují se pouze na vypínače, v nabídce najdete elektrické zásuvky, telefonní a datové zásuvky a další příbuzné komponenty. Nabízejí tři základní řady – Klasik, Ornament a Jindřich plus jednu nazývanou Individual. Není to vlastně řada, ale možnost navrhnout si vlastní dekor přesně na míru svého interiéru.

Kdo jsou jejich zákazníci? Lidé, kteří milují krásné věci a kvalitu, a také hrady, zámky, kostely, krásné domy, které se chtějí osvobodit ze spárů plastikových kelímků, které si dnes všichni montují a říkají jim vypínače a zásuvky.

Sázka na design a moderní technologie

Francouzská firma Legrand, která na našem trhu působí od roku 1992, představila řadu Valena Life. Její moderní design odráží aktuální trendy: Čtverec ve čtverci přináší jemný tvar a racionální provedení, čímž se bezproblémově přizpůsobí jakémukoliv prostředí. „Něžné křivky spínače a jemnosti linek dodávají výrobku lehkost. Identita Valeny Life spočívá především v detailech,“ říká Florent Glenisson, designér řady Valena Life.

S rostoucími požadavky na životní standardy současné generace se zvyšují i nároky na inteligentní bydlení. Valena Life nabízí klientům nejen nadčasový design, ale i uživatelský komfort v chodu celé domácnosti. Proto je možné vypínače napojit na systém pro moderní elektroinstalaci myHome, který je schopný řídit provoz domu a dohlížet na něj i na dálku, jen s použitím pevné telefonní linky, mobilního telefonu nebo internetového připojení.

Mezi jejich hlavní přednosti patří zejména izolovaná montážní deska, která poskytuje ochranu proti zásahu elektrickým proudem a zraněním. Pro bezpečnost nejen těch nejmenších členů rodiny slouží integrovaná dětská ochrana.

Tak co, už máte jasněji, kterým směrem se při výběru vypínačů vydáte? Zapojte se do  diskuze o tématu na fórum.living.cz a možná se dozvíte více!

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Mulier, Legrand

Dále čtěte

Vypínače a zásuvky - módní doplněk bytu

Vypínače a zásuvky - módní doplněk bytu

Zásuvky a vypínače se vyplatí pořídit najednou pro byt nebo dům z jednoduchého důvodu. Tyto nezbytné elektrikářské doplňky snadno materiálem i barvou přizpůsobíme celému interiéru tak, aby nepůsobily jako pěst na oko, ale jako opravdový bytový doplněk.

Osvětlení, které šíří světlo i design

Osvětlení, které šíří světlo i design

Dovolte světlu, aby na chvilku opustilo roli praktického pomocníka pro orientaci ve tmě a propůjčilo trochu ze své záře k podtržení designu koupelnového nábytku.

Vypínače, zásuvky a ovladače

Vypínače, zásuvky a ovladače

Komplexní sortiment a dobré poradenství, to je to, co obvykle očekáváme, jdeme-li vybírat cokoli do bytu, domu, zkrátka do interiéru či exteriéru. Někdy se však problémem může stát to, že sortiment je tak široký a pestrý, že si nějak ne a ne vybrat. Podobně je to i se současnými možnostmi výběru ve vypínačích, zásuvkách a ovladačích.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Pistácie (Řečík)

Pistácie (Řečík)

Pistácie pravá neboli řečík pravý (Pistacia vera) je strom teplých suchých krajů středního Východu a Středomoří. Druhy...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 09. 2016, 13:04

Hezké odpoledne, Květinko, to je super, že bude... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist