Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > TIPY pro ÚTULNÉ BYDLENÍ

TIPY pro ÚTULNÉ BYDLENÍ

11. 3. 2010 | Tipy a trendy

Bydlení je činnost jako každá jiná a zcela zásadně ovlivňuje náš soukromý život. Bohužel nemíváme tolik času, abychom o své bydlení odpovídajícím způsobem pečovali a tak se většinou omezujeme jen na úklid a běžné opravy. A přitom je např. útulné bydlení možné vytvořit jednoduše a poměrně snadno a rychle. Máme pro vás dva tipy, jak vyrobit tu správnou atmosféru.

Pamatuje, že nejvýraznějším tvůrcem nálady v interiéru, je bezesporu světlo a s tím pochopitelně související barvy. Jakou náladu získáte, když v pokoji rozsvítíte lampu s červeným stínítkem? A jakou náladu vyrobíte, pokud rozsvítíte velký křišťálový lustr s několika žárovkami? Všimněte si, jak barvy ovlivňují naše vnímání!

Nejrychlejší změna a útulné bydlení

Zkuste to nejjednodušší a tím je úprava osvětlení. Vyberete si lampu, světlo, lustr atp., který se vám bude líbit sám o sobě a současně myslete na to, aby uměl vydávat např. intimní teplé osvětlení, aby tedy měl např. barevné stínítko, které světlo dokáže obarvit. Světlo temperované do žluté či hnědé nikoho neurazí, rudé světlo už je možné příliš výrazné.

TIP: ideální je mít na stropě nebo na stěně jedno silné centrální světlo, např. lustr, který jasně prosvítí celou místnost a jako druhý, náladotvorný zdroj, pak poslouží např. stojací lampa. Jejich kombinováním si pak můžete opravdu pohrát a naučit se vyvolat několik "atmosfér", které osvěží vaše bydlení.  

TIP: zkuste stmívače! Je to velmi zajímavý nástroj na vytváření atmosféry v bytě a stmívání,ttedy regulování intenzity světla , umožňuje dnes již naprostá většina prodávaných světelných zdrojů. V řádech 2-400 Kč si můžete pořídit stmívač pro vaší lampu a regulovat dodávaný výkon cca v rozmezí 40 - 140 W.   

Velká fotogalerie moderních interiérů

moderní designové interiéry fotogalerie

Snadná úprava stěn pro útulné bydlení

Velmi efektní je úprava stěn. Nemusíte rovnou malovat. Stačí použít např. interiérový plakát, o kterém se dočtete ve článku Osvěžte své  bydlení a nebo obrazové tapety.

TIP:velmi rychlé a jednoduché je oživení stěn pomocí interiérových samolepek, které jsou určené k tomu, aby se nalepovaly na stěny nebo nábytek či jinou hladkou plochu. Podívejte se na fotografie doprovázející článek.   

Inspiraci pro útulné bydlení najdete také va článku Nebojte se barev!


Red.
Foto Nalepsi.cz, nuevalinea.es

Dále čtěte

Návštěva v Sieben Residence jako podzimní inspirace pro bydlení

Návštěva v Sieben Residence jako podzimní inspirace pro bydlení

Představte si, že se díváte do krbu a mezi plameny vidíte zapadat slunce. Tenhle kýčovitý obrázek nemusí být jen scénou ze slavného filmu. Pojďte se podívat, jak to vypadá, když skrze plameny krbu vidíte alespoň z okna na svou zahradu a nebo do vedlejšího pokoje.

Jak vypadá luxusní byt? Zařiďte se stejně! Pojďte na návštěvu

Jak vypadá luxusní byt? Zařiďte se stejně! Pojďte na návštěvu

Jedním z nejvýraznějších současných trendů je bezesporu bydlení ve stylu "otevřený prostor". Znamená to, že jednotlivé místnosti nejsou oddělovány klasickými interiérovými příčkami, ale navazují na sebe volně, jako by jedna přecházela v druhou. Týká se to zejména jídelny a obývacího pokoje. Pojďte se podívat, jak byt vyřešený takovým způsobem vypadá a pamatujte, že tímto způsobem je možné pojmout i jiné, než luxusní bydlení. Zejména pak v malometrážních bytech se dá stylem "otevřený prostor" vytvořit velkorysý prostor pro život.

Používat balkon v zimě? Proč ne!

Používat balkon v zimě? Proč ne!

Přemýšlíte, co provedete s balkonem v zimě? Je vám líto, že ho budete muset nechat po celou zimu zavřený a nebudete na něm trávit tolik času, jako v jiných ročních obdobích? Zkuste vhodně zkombinovat odrůdy jedhličnatých stromů! Budete se možná divit, jak pěkně může balkon v zimě vypadat.

Topení biomasou – proč? A jak?

Topení biomasou – proč? A jak?

Ceny elektrické energie i zemního plynu jdou každoročně nahoru. Ať už za to může vysoká cena ropy nebo něco úplně jiného, nejvíce to vždycky poznají rodiny, které bydlí v rodinných domcích. Jak se dá na topení ušetřit mnohem více než postupným snižováním stupňů na termostatu nebo vytápěním jen několika místností? Nainstalováním kotle na tuhá paliva.

Polštář, bez polštáře, s polštářem....  zútulněte si byt pomocí polštářů!

Polštář, bez polštáře, s polštářem.... zútulněte si byt pomocí polštářů!

Pokud nevíte, jak si originálně zútulnit a „zazimovat“ domov, zkuste polštáře. Nakupte jich klidně deset i více a rozházejte je po bytě. Pokud dokážete vhodně zkombinovat barvy s interiérem, podaří se vám obměňovat domov podle libosti.

Interiérové momentky a TIPY pro vaše bydlení

Interiérové momentky a TIPY pro vaše bydlení

Jako momentka je většinou označována fotografie zachycující nějakou událost či jev v jeho neopakovatelném a velkém TEĎ a TADY. A interiérová momentka by měla být podobným způsobem inspirativní. Zkuste se teď a tady inspirovat.

Originální bytové doplňky...

Originální bytové doplňky...

Celkovou atmosféru vašeho bytu nevytváří jen samotný nábytek, podlahové krytiny a nebo barvy stěn. Jsou to také doplňky, které mohou na sebe strhnout pozornost a stát se na jednu stranu tím, co ze své podstaty sice jen "doplňuje" celkový dojem, ale zároveň také tím, co tento dojem umí výrazným způsobem ovlivnit. Lákaly by vás světelná vlákna? Zářící polštáře a nebo stejně tak fosforeskující prostírání?

Krb v bytě? Proč ne!

Krb v bytě? Proč ne!

Vždycky jste snili o bydlení v rodinném domku, ale musíte se spokojit s bytem? Zkuste si tedy do bytu kousek atmosféry rodinného bydlení nechat vejít pomocí krbu! Že je ta představa šílená? Nebojte se experimentů a zkuste si bydlení zpříjemnit.

Akvárium – svět sám o sobě a přitom u vás doma. Jak začít?

Akvárium – svět sám o sobě a přitom u vás doma. Jak začít?

Chtěli byste domácího mazlíčka, ale nemáte čas se o něj pravidelně starat? Zkuste rybičky. Sice nejsou tím pravým „mazlíčkem“, ale svoji službu vám prokáží také. Vodní svět přímo dokáže uklidnit a dodat domovu tajemnou atmosféru. Až se budete chtít jen tak zastavit a nic nedělat, budete mít společníky.

Chybí vám pohoda u krbu? Chcete krb? Nikdy není pozdě!

Chybí vám pohoda u krbu? Chcete krb? Nikdy není pozdě!

Možná si zrovna teď říkáte, že by se vám hodil rodinný krb a že ta letošní zima mohla být s krbem snesitelnější. Za okny sněží nebo mrzne, večery jsou stále dlouhé a vám chybí to pravé rodinné pohodlí u ohně. Je to tak? Nikdy není pozdě. Jak tedy vměstnat krb do již postaveného domu? O co všechno je třeba se postarat?

Nebojte se barevného nábytku

Nebojte se barevného nábytku

Výrazně barevný nábytek se podle tuzemského většinového vkusu hodí spíše do dětského pokoje a pro dospělé muže a ženy se mnoho nedoporučuje. Je to zvláštní druh konzervativního uvažování, nemyslíte?

Zaujalo vás: Rekonstrukce panelového bytu? Nechte si poradit odborníkem!

Zaujalo vás: Rekonstrukce panelového bytu? Nechte si poradit odborníkem!

Rekonstrukce bytu je vlastně zvyšování jeho uživatelské hodnoty. Všimli jste si, že panelové byty jsou vnímány jako "horší" a bydlení v "paneláku" se uvažuje jako méně jakostní? Panelové byty mají opravdu několik nevýhod, ale pokud si necháte poradit od odborníka, pak je můžete takřka všechny poměrně snadno eliminovat.

Černobílá inspirace pro váš interiér

Černobílá inspirace pro váš interiér

Černá a bílá jsou krajní barvy barevného spektra. Není je nutné ale vnímat nějak extrémisticky. Jakou mají tyhle barvy podle vás náladu? Může být černá barva veselá? A nebo alespoň smyslná? A když ani to ne, tak elegantní? A bílá? A přišla by vám elegance vhod?

Světu vládne retro nábytek (?) Líbí se vám?

Světu vládne retro nábytek (?) Líbí se vám?

Co to vlastně "retro" nábytek je? Můžeme tímto slovem označit všechno, co se nějak podobá nedávné minulosti? A co je vlastně na retru tolik přitažlivé? Nejsou to náhodou emoce, které v nás vyvolává pohled na něco, co připomíná minulost? Jistě že ano! A nebo si myslíte, že je tomu jinak?

Hledáte vhodné povlečení? Lůžkoviny bez námahy? Pro děti?

Hledáte vhodné povlečení? Lůžkoviny bez námahy? Pro děti?

Jaké vybrat lůžkoviny tak, abyste nemuseli žehlit, aby dobře vypadalo, bylo pohodlné a aby třeba nedráždilo vaše alergické díte? Zkuste náš jednoduchý přehled dostupných druhů lůžkovin.

Sláma jako stavební materiál

Sláma jako stavební materiál

Stavebníci neustále volají po levnějších technologiích, které šetří náklady na čas i materiál a často jsou rozhodujícím ukazatelem pro volbu stavebního materiálu také rostoucí ceny paliv a energií, zejména pro vytápění. Proto je sláma jednou z alternativ, jak z hlediska nákladů vyrovnat bilanci energetické náročnosti stavby.

Stropní podhledy  - multifunkční dekorace interiéru

Stropní podhledy - multifunkční dekorace interiéru

Vysoké místnosti skýtají mnohé výhody, ale mohou být zároveň problémem jak strop snížit. Jednoduché, rychlé a levné řešení přinášejí stropní podhledy, a pokud dáváte přednost českému výrobku, ať již z důvodu ceny nebo pouhého patriotismu, vsaďte na kazetový systém z lisované PVC fólie.

Exkluzivní byt v Paříži. Pojďte na návštěvu

Exkluzivní byt v Paříži. Pojďte na návštěvu

Bydlení je základní potřebou člověka a stejně tak platí, že každé bydlení může vypadat jinak. Jednou jako nouzové, nebo jinak limitní uspokojení zmiňované potřeby, a jednou jako výtvarné dílo, které ale má i svůj praktický rozměr a dokáže nabídnou nejen krásu pro oči, ale i pohodlí, bezpečí a zkrátka maximální uživatelský komfort. Pojďte do jednoho takového unikátního bytu na návštěvu. Uvidíte, jak se z 95 metrů plochy dá udělat skutečně výjimečné bydlení.

Bydlení ve vzduchu?! Nad městem? Nad mořem??

Bydlení ve vzduchu?! Nad městem? Nad mořem??

Pamatujete na Julese Verna? Jeho příběhy, které lákaly děti celého světa, měly v sobě cosi vizionářského. Britská designérská společnost Seymourpowell přišla se stejnou "Verneovkou", na které není vlastně nic zvláštního. Jednoduše si vymysleli poněkud větší vzducholoď, respektive balón, který neunese několika člennou posádku, ale rovnou celý hotel. Realizace se ujala firma Samsung. Nyní už je jen otázkou času, kdy někoho napadne poskytovat takovým způsobem luxusní, výjimečné a pak třeba úplně běžné nájemní bydlení.

Sušička prádla – moderní a úsporná pomocnice

Sušička prádla – moderní a úsporná pomocnice

Sušičky prádla – máme k nim stále podivnou nedůvěru. Jsou hlučné, někdy se říká, že poničí jemné tkaniny v prádle, a navíc jsou úplně zbytečné, spotřeba energie je přitom vysoká. Klasický proces sušení se šňůrou na balkoně nebo sušákem v předsíni je přece přirozenější. Je tomu ale opravdu tak? Technologie se vyvíjejí a jinak tomu není ani sušiček.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Lenka Brzuskova, 7. 4. 2010

    Obrazy bych vám doporučila vybírat na www.talent.cz, je tam obrovský výběr a mají osobní přístup k zákazníkovi.

  • Od: KarolH, 14. 4. 2010

    Mne pripadaji velmi luxusni sametove (http://www.samolepkynazed.com/samet/) a satenove (http://www.samolepkynazed.com/saten/) samolepky.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Aloe vera

Aloe vera

Botanicky je specifikováno a rozpoznáno něco přes 300 druhů Aloe, nicméně farmaceutický průmysl využívá pouhé tři odrůdy....

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 27. 09. 2016, 19:13

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/vries... Číst

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist