Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Tip na jarní dekoraci: Věnec z magnolií

Tip na jarní dekoraci: Věnec z magnolií

8. 3. 2011 | Tipy a trendy

Přestože zima svou vládu ještě úplně nevzdala a může nás ledasčím překvapit, jaro už je zkrátka cítit ve vzduchu. Proč si tedy nevnést kousek jarní svěžesti i do svého domova? Příhodnou dekorací, která jaro bezpochyby přivolá, může být například originální věnec z magnólie!

Tip na jarní dekoraci: Věnec z magnolií

Nejdříve se rozhodněte, jak bude věnec velký a podle toho zvolte vhodný počet malých váziček. Věnec by měl totiž ve výsledku působit lehce a vzdušně. Jako základ pro věnec použijte kruhovou obruč z pružného vrbového proutí podle vámi předem zvolené velikosti. Můžete ji buď zakoupit v květinářství nebo si ji sami zhotovit svázáním několika proutků pomocí zahradnického drátu.

Postupujte od konců tak, abyste zabránili vyklouznutí větví zpod drátu a postupně drátem obtočte pruty po celé jejich délce. Připravte si větve magnólie. Zahradnickými nůžkami je nastříhejte na požadovanou délku a pomocí květinářského drátu je připevňujte k vrbovému základu tak, aby se překrývaly a jejich upevnění zůstalo skryto vždy pod další vrstvou. Magnóliové větvejsou hodně ohebné, takže by vám to mělo jít hladce.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

 dekorace inspirace fotogalerieNyní opatřete malé vázičky závěsem ze stříbrného drátu, za který budou připevněny k věnci. Hodně pomůže, když budou mít vázičky široký okraj nebo budou reliéfně dekorované, protože z nich nebude drát sklouzávat. Může jít o zavařovací sklenice nebo normální sklenice na pití. Drát pevně omotejte okolo vázičky a jeho konec dobře zajistěte proti rozmotání.Připravené vázičky naplňte trochou vody a vložte květy. Zvolte takové, které se vám líbí, hezky voní a jsou pestré: nakrátko střižené tulipány, hrozny hyacintů, pryskyřníky, zelenou trávu nebo samostatné okrasné listy. Osazení váziček necháme na vašem vkusu. Buď můžete volit květy v jedné barvě nebo vždy stejný druh do jedné vázy nebo prostě zvolte květinový jarní mix.Hotový věnec připevněte hezky barevnými a pevnými provázky ke stropu na vybrané místo, například nad jídelní stůl nebo konferenční stolek. Dbejte na to, aby byly všechny uzly pevně uvázány a závěs byl opravdu pevný a bezpečný. Nyní navěste naplněné vázičky pomocí připravených drátových oček na věnec. Výborně budou držet na odstávajících větvích s pupeny.  Doporučujeme: nálepky na zeď

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

 jarní dekorace inspirace fotogalerie

Přejeme krásné jaro!

Text: Adéla Rezková
Foto: livingathome.de

Dále čtěte

Váš byt vám pomůže zhubnout! Zjistěte jak

Váš byt vám pomůže zhubnout! Zjistěte jak

To, že velká část světové populace řeší problémy s váhou není třeba zmiňovat. Že se ročně utratí miliardy za léky na hubnutí a hubnoucí procedury je také známé. Odborníci tvrdí, že pokud jíte zdravě a hodně sportujete, úspěch je zaručen. Jestliže však patříte do skupiny lidí, kterým hubnutí prostě z nějakého důvodu nejde, můžete se inspirovat v našem článku a zahrnout byt do vaší hubnoucí strategie.

Měkký koberec je šperk pokoje

Měkký koberec je šperk pokoje

Dřevěné nebo laminátové podlahy netřeba příliš zakrývat, jsou pěkné samy o sobě a snadno se zbaví prahu setřením vlhkým mopem. Navíc zateplené a dobře vytápěné budovy už nepotřebují přidávat tepelnou pohodu velkým kobercem na podlaze.

Inspirace - bydlení ve viktoriánském stylu

Inspirace - bydlení ve viktoriánském stylu

Tento styl byl pojmenován podle královny Viktorie a vznikl kolem roku 1837. Vyznačoval se tím, že poukazoval na vyšší společenskou třídu honosným zařízením. I dnes mnozí designéři hledají inspiraci v bohatých viktoriánských ornamentech a dekoracích, tak proč to nezkusit také?

Víno si zaslouží důstojně vystavit!

Víno si zaslouží důstojně vystavit!

Lahve vína, ať už archivního nebo toho nejmladšího neschovávejte ve skříňce nebo v ledničce. Klidně dejte etikety oblíbených vinařů na odiv a dolaďte je originální poličkou nebo stojanem! Skvosty českých a moravských vinic si to zaslouží!

Design skandinávského pohodlí 2011

Design skandinávského pohodlí 2011

Vše prochází vývojem, a tak i nábytkářská tradice Dánska, Švédska, Norska a Finska, obecně od 50. let minulého století nazývaná „skandinávský design“, přichází do druhé desetiletí nového tisíciletí s některými inovacemi. Základ ovšem zůstává stále stejný – pohoda pro oko, pohodlí pro tělo.

Slon vám domů nese štěstí

Slon vám domů nese štěstí

S chobotem nahoru, dolů, troubící, sedící, ležící, slůně s matkou, bojující sloni nebo snad hned celé stádečko. Figurky z nejrůznějších materiálů, věrně napodobující i stylizované, tisíce a tisíce slonů? Proč právě oni jsou tak oblíbená domácí dekorace?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Martina, 9. 3. 2011

    <p>děkuju za nápad, vypadá to krásně jarně. už vím, co budu dělat o víkendu s dětmi ;) dekorace jsou moje slabost</p> <p></p> <p>www.anglickasezona.cz</p>

  • Od: marketa, 9. 3. 2011

    MOC PĚKNÉ,ŠKODA,ŽE TY CO MÁM V OKOLÍ,JSOU ZA PLOTEM.MAGNOLIE JE KRÁSNÁ A TA VŮNĚ....HMMMM

  • Od: Lidy, 19. 7. 2011

    Magnólie jsou krásné to ano, ale když jsou na keři či stromě. Škoda, že takhle dopadly. Jakožto nápad dobrý s zavěšením váziček, ale celý výsledek se mi vůbec nelíbí.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kalistemon

Kalistemon

Kalistemon je stromek nebo keř. Rostlina má úzké, vejčité, stálezelené listy. Květy jsou štětkovité útvary na koncích...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 144 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 24. 09. 2016, 22:43

Kvalitni postel je zaklad kdo ma maly prostor a... Číst

Jožka
od: Jožka | 24. 09. 2016, 21:28

a onedlho fertik Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 24. 09. 2016, 20:24

Přeji krásný den Já jsem dnes ten krásný den... Číst

Beky
od: Beky | 24. 09. 2016, 15:49

Mikori perfektní...příští rok tam jedeme taky ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist