Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Rodičovský test: Dětské kupé v Regiojetu

Rodičovský test: Dětské kupé v Regiojetu

9. 3. 2016 | Tipy a trendy

O jarních prázdninách jsem cestovala s celou rodinou z Prahy do Ostravy. Jeli jsme Regiojetem a vybrali si místa blízko dětského kupé. Je to prima volba pro rodinu s dětmi, které si tam mohou hrát a nemusí sedět celou cestu na sedačce v obyčejném kupé. Dětské kupé má svá pro i proti.

Pro rodiče to úplně není. Zatímco jinde mají elektrické zásuvky či stolky na odkládání pití, jídla či počítačů, v dětském kupé je to jen pro děti. Většinou ale není problém koupit si místa někde stranou a i s dítětem do kupé prostě docházet. Pak ale zas hrozí, že vám ve vašem běžném kupé někdo něco vezme nebo musíte mít vše stále s sebou. Také se prý stává, že ti, kteří si zaplatí těch 6 míst, která jsou v dětském kupé na sezení, mají právo vás do kupé nepustit.

Pro dospělé je dětské kupé nutné zlo

My si jednou koupili místa přímo v dětském kupé a nám dospělcům to nevyhovovalo. Především je tam veliký hluk a je to, jako by vás někdo nutil 3 a půl hodiny sedět na u malého dětského hřiště plného malých dětí. Od té doby si vybíráme sezení v nejbližším možném vedlejším kupé a děti do dětského kupé posíláme i samotné.

Plusy a minusy

Už se nám v létě stalo, že v dětském kupé nefungovala klimatizace a nešlo tam skoro dýchat. Zapnutou funkční televizi s pohádkami jsme tam ještě neviděli nikdy. Při poslední jízdě na ní jen leželo rozbité dálkové ovládání a opět nejela. Kdysi Regiojet také avizoval spoustu her a hraček, moc tam toho ale děti nemají. Neměl by to být zásadní problém, většina rodičů na dlouhé cesty vozí dětem vlastní hračky.
Přes všechny výtky prostě mají provozovatelé vlaků Regiojet od nás rodičů hodně plusových bodů. Dětem se většinou dětské kupé líbí a naše dospělácké starosti neřeší. Stačí jim těch pár hraček, které tam jsou, sezení uzpůsobené jejich velikosti, hezkou výzdobu a někdy snad i pohádky v televizi.

Dětské kupé (z informací provozovatele vlaku):

 • kupé je přednostně určeno pro rodiče s dětmi od 2 do 6 let
 • je to spíš herna
 • TV hraje dětské pořady, oblíbené filmy a seriály
 • jsou tu hračky
 • kupé je primárně určené pro klienty s rezervací, pokud kapacita kupé není naplněna, případně klienti z kupé souhlasí, je možné, aby kupé navštívili i ostatní děti, které mají rezervováno místo jinde ve voze
 • palubní personál nenese za děti zodpovědnost, je nutná přítomnost rodičů
 • je tu 6 míst na sezení/rezervaci, v rezervačním systému si je můžete rezervovat v tarifu Standard, pod čísly 61,62,63,64,65,66, kupé je vyznačeno ikonkou
 • můžete si ho prohlédnout ve virtuální prohlídce

Text a foto: Alice Kavková

Dále čtěte

Dětský koutek na zahradu

Dětský koutek na zahradu

Kdo si hraje, nezlobí. Staré známá pravda o zábavě platí bez rozdílu věku. Máte-li děti určitě o tom víte své. Zvlášť náročné je zabavit malé neposedy, ale i ti větší mají rády pohyb a dobrodružství. Pro letošek zapomeňte na stavbu zahradního grilu či krbu a udělejte jim doma hřiště. Budete je mít na očích, o starost míň, aby se jim nic nestalo a děti se vyřádí.

Dětské hřiště na vlastní zahradě

Dětské hřiště na vlastní zahradě

Přišlo jaro a opět je před námi dlouhé období, kdy si děti mohou hrát venku. Dětská hřiště bývají ale přeplněná a mnohdy i z dosahu. Vytvořte proto svému dítěti hřiště na vlastní zahradě!

Dětské tapety - jak s nimi pracovat?

Dětské tapety - jak s nimi pracovat?

Děti jsou naše všechno, proto se jim neustále snažíme dělat radost. A vyzdobit jim pokojíček hezkými tapetami může být právě jednou z možností, jak je potěšit a rozzářit jejich tvářičky úsměvem. Při výběru tapet je nutné řídit se nejen vlastním vkusem, v případě dětských tapet i přáním dětí, ale také typem místnosti a složitostí při aplikaci.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
 • Od: moucha, 11. 3. 2016

  já myslím, že kupé pro děti je výborný nápad, žádné mínusy bych v tom neviděla, dětem cesta uteče parádně, viděla bych mínus jen v tom, že kdo si koupí místa v "herně" nemusí pustit ostatní

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Amarylis

Amarylis

Pochází z jižní Ameriky a do Evropy se dostala na konci 17. století. Tato rostlina, která patří mezi cibulovité, je...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

jitrk
od: jitrk | 30. 09. 2016, 19:20

To ne, Balerina Dreams je menší a tmavší. Tu má... Číst

ihik
od: ihik | 30. 09. 2016, 14:43

Já bych ji koupil. Během stavby jsem si desku p... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist