Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Obytný vůz: sonda do interiéru!

Obytný vůz: sonda do interiéru!

21. 1. 2016 | Tipy a trendy

Léto je sice daleko a vy už přemýšlíte, jak ho strávíte? Co takhle vyrazit křížem krážem po vlastech českých nebo rovnou projet kus Evropy? Největší svobodu při takovém cestování vám dá obytný vůz. Teď je nejlepší čas se po nějakém porozhlédnout. Co od takového obytného vozu vlastně co do vybavení můžete očekávat.

Líbivý komfort, co vám vytře zrak!

Možná se mylně domníváte, že tímto způsobem mohou cestovat výhradně cirkusáci a nejde o nijak zvlášť pohodlný způsob dopravy. Opak je pravdou. Novější modely, na které mimo jiné natrefíte ve specializovaných půjčovnách, nabízí vysoký komfort s vybavením, které mnohdy nemáme ani doma. Pokud flirtujete s představou si obytný automobil pořídit, neváhejte si ho nejdříve pronajmout a důkladně vyzkoušet.

Moderní interiér s důrazem na praktickou stránku

Vybavení obytných vozů nadchne téměř každého – je totiž brilantně promyšleno a dotaženo do nejmenších detailů. Už při otevření dveří vás zaujme medový, zlatý či koňakový odstín interiéru. Poslední dobou převládají spíše světlé až středně tmavé barvy dekoru dřeva.

Plně k dispozici je vám kuchyňská část s pracovní deskou, dřezem a odklápěcím vařičem. Samozřejmostí je také kombinovaná chladnička nebo zvlášť menší mrazák. Co se týká trouby, tak na ni u základních typů obytných automobilů nenarazíte, za vším vězí úspora obytného prostoru a s tím související vyšší pořizovací cena. Vybavení a instalace obytného vozu jsou uzpůsobeny tak, aby docházelo k tlumení hluku a snížení otřesů během jízdy a tím zvýšení komfortu cestujících.

Nábytek je vysoce kompaktní a přizpůsoben k účelům jak během jízdy, tak pro krátkodobé bydlení. Sedadla spolu s jídelním stolem můžete variabilně přizpůsobit vašim potřebám a celkovému počtu osob. Základním principem zařízení obytného vozu je totiž multifunkčnost.

Pro rodiny s dětmi doporučujeme obytné vozy s alkovnou, jedná se o prostor nad kabinou řidiče sloužící k odpočinku a spánku na pohodlném dvoulůžku bez nutnosti náročné přestavby. Další spací možnosti jsou také v zadní části vozu, v případě potřeby další provizorní lůžka zařídíte sklopením sedadel a jídelního stolu v obytném prostoru.

Sprchovaní za jízdy? Ovšem že je možné

Aby komfort během bydlení v obytném vozu byl opravdu kompletní, nemůžeme zapomenout na koupelnu. U prostorově skromnějších automobilů jsou koupelny mnohdy utvořeny na způsob laminátové skořepiny se sprchovým koutem, chemickým záchodem, umyvadlem a praktickými zásuvkami a skříňkami.

S tím souvisí vybavení dostatečně velkou nádrží na pitnou vodu, která může mít objem od 20 až po 200 litrů a odpovídající tank na odpadní vodu. Pro chladnější měsíce je zajištěno vytápění, v létě funguje klimatizace a vozy jsou samozřejmě i dobře izolovány. Samozřejmostí je, že můžete svůj prázdninový dům na kolečkách vybavit veškerou elektronikou včetně televize.

Obytný vůz využijete nejenom v letní sezoně, ale i v zimě. Ceny za půjčení se pohybují od 3000 Kč na den včetně povinného a havarijního pojištění se spoluúčastí. Zatímco v sezoně zaplatíte za pronájem nejvíce, nejlepší cenová nabídka panuje cca od března do dubna. V těchto dnech však málokdy využijete výhody venkovního posezení, kdy stáhnete markýzu a pohodlně usazeni sledovat západ slunce nad Máchovým jezerem.

Text: Zelnitiusová Lenka
Foto: Pinterest.com, ABC Photo / Shutterstock.com Philip Lange / Shutterstock.com

Dále čtěte

Dovolená vás teprve čeká? I tak si dejte pozor

Dovolená vás teprve čeká? I tak si dejte pozor

V průběhu letních prázdnin asi každý z nás na pár dní odjede na nějakou tu dovolenou, nebo se alespoň na celé odpoledne „vytratí“ na koupaliště. A právě takovéto chvilky jsou pro zloděje ideální. Prázdné ulice za horkých odpolední a dům bez dohledu. Pokud ale popřemýšlíte o vhodném zabezpečení, na zloděje snadno vyzrajete.

Dětské hřiště na vlastní zahradě

Dětské hřiště na vlastní zahradě

Přišlo jaro a opět je před námi dlouhé období, kdy si děti mohou hrát venku. Dětská hřiště bývají ale přeplněná a mnohdy i z dosahu. Vytvořte proto svému dítěti hřiště na vlastní zahradě!

Kuchyň, jako skvělá investice

Kuchyň, jako skvělá investice

Pokud někteří z vás například pracují na počítači anebo ke své práci potřebují automobil, na který si vzali úvěr, pak si jistě oddechnou v momentě, kdy budou moci říci, že si dané zařízení takříkajíc „na sebe vydělalo“. Jak si ale na sebe může vydělat kuchyň?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dymnivka

Dymnivka

Masitými výhony a dělenými listy velmi nápadná trvalka. Květy přes bílou, žlutou a růžovou barvu až po modrou s nápadnými...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 28. 09. 2016, 20:20

Ahojte, nepoznali byste někdo tuhle fuchsu? Vyk... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 20:02

rozhodně není problém zařídit doma kancelář, vy... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 19:58

já bych se toho nebála... nemyslím si, že rekla... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist