Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Neotřelý bytový doplněk, který musíte mít!

Neotřelý bytový doplněk, který musíte mít!

9. 3. 2016 | Tipy a trendy

Váza vám už pro tvorbu designu nestačí? Co takhle vyzkoušet novinku, kterou v zahraničí milují, v Česku si teprve získává na popularitě? Zarámujte si televizi a vytvoříte tak skvost, který bude přitahovat pozornost.

Na prvním místě je nutno si říci, že ploché obrazovky k rámování přímo svádějí. Proč tedy nevyužít jejich designu a neposunout ho dál? Unifikované modely obrazovek mají doma nejspíš všichni, vy si jednoduchou fintou můžete vytvořit originál, který nikdo nepřehlédne. Ani ve stavu vypnuto.

Kam se zarámované televize hodí? Primárně obývacích pokojů, pracoven, do ložnic. A je jedno, jestli uvedené místnosti máte zařízeny ultra moderně, nebo v klasickém duchu. Pokud nechcete mít zarámovanou černou obrazovku, můžete na ní trvale nechat běžet rodinné fotografie, snímky z oblíbených sportovních utkání. A získáte tak živý obraz, který se jen tak neomrzí. Kromě toho je možné z televize po vypnutí vytvořit zrcadlo, takže interiér snadno získá na další dramatičnosti. Výběr je na vás, stačí jen nebát se, dojít do designového atelieru, kde vám s rámováním pomohou a zadat požadavky. Petr Matějíček z rámařského atelieru Frame-it.cz vysvětluje: „V dnešní době se dá rámovat prakticky vše Obrazy, fotografie, medaile dětí, tak proč ne televize? Navíc si myslím, že moderní bytový doplněk tak získává na dramatičnosti i nadčasovosti. Před lety bylo designovým trendem televize schovávat a tvářit se, že v bytě vlastně nejsou, přitom se z televizoru dá vykouzlit elegantní a zajímavý designový doplněk, který perfektně doplňuje styl celého domova."

Jaké obrazovky jsou pro rámování vhodné? Matějíček vysvětluje: „Je to většina plochých televizorů, ideálně s tenkým rámečkem, ale poradit si umíme i s dalšími."

Odkud tento trend pochází? Od samotných výrobců a designérů. Už na veletrhu IFA v roce 2013 chtěli předvést, že televize nemusí být jen černou plackou kdesi na stěně, že se ale může stát součástí designu interiéru. S ohledem na to, že se stále jedná o unikátní přístup k technologiím, nevyrábí producenti elektroniky zarámované televizní obrazovky masově, ale nechávají na vás, jakou cestu a design zvolíte. Nechte si proto poradit u odborníků v designových studiích, která se rámováním zabývají. Matějíček dodává: „Při výběru rámu k obrazovce počítejte s tím, že bychom měli zajet tam, kam chcete takto upravenou obrazovku umístit. Společně prodiskutujeme možnosti jak rámovat, předložíme návrhy a vy si jen odsouhlasíte takový, který vám bude nejvíc vyhovovat. Pak už se jen těšte na výsledek, který vám budou všichni závidět."

Více na www.frame-it.cz

Komerční prezentace

Dále čtěte

Televize jako artefakt

Televize jako artefakt

Hovoří li se o designu zařizovacích předmětů, pak se většinou míní design nábytku, ať už toho do obývacího pokoje, který je nejčastějším terčem zájmu designérů, nebo třeba nábytku do kuchyně. V posledních letech se pozornosti dostává také koupelnovému vybavení, ale paradoxně v době médií, internetu a v masivní záplavě informacemi se mnoho tvůrců nesnaží uchopovat takové předměty, jakými jsou televizní obrazovky či monitory. Někdy na konci sedmdesátých let tomu bylo jinak.

27 tipů, kam schovat televizor

27 tipů, kam schovat televizor

Většina našich domácností vlastní dokonce několik televizorů, existují však i domácnosti, kde se s přístrojem tohoto typu vůbec nesetkáte anebo domácnosti, kde se televizor schovává. I tehdy, pokud jste příznivci varianty, která dává na odiv krásu moderních přístrojů, mohl by vás zaujmout pohled z druhé strany, trend, který se rozhodl televizor ukrýt, pokud není používaný.

Kdy a jak umístit televizi do rohu místnosti

Kdy a jak umístit televizi do rohu místnosti

Televize bývají v rohu místnosti posazené jen zřídka, většinou z důvodu nedostatku dalšího prostoru. Takové umístění ale může být i záměrné. Dnes se podíváme, jak televizi v rohu správně vystavit, aby dodala místnosti na zajímavosti.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kopr vonný

Kopr vonný

Kopr pochází z východní oblasti Středozemí a ze západní Asie a jeho historie sahá až do starověku. Egypťané využívali...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 402 aktivních uživatelů 73 110 témat)

Poslední příspěvky

henrieta18*
od: henrieta18* | 30. 07. 2016, 16:43

Ahoj,dievčatá, u nás stále slnečno a horúco. Ta... Číst

lízinka
od: lízinka | 30. 07. 2016, 16:05

Nadi, kdybych nevěděla, že jsi za bukem, bych s... Číst

Sena
od: Sena | 30. 07. 2016, 14:50

A u nás zase leje. Jen jsem odskočila na zahra... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 07. 2016, 14:21

Maryško, krásně to oslavte Málokde už slyš... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist