Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Nebojte se barevného nábytku

Nebojte se barevného nábytku

8. 2. 2010 | Tipy a trendy

Výrazně barevný nábytek se podle tuzemského většinového vkusu hodí spíše do dětského pokoje a pro dospělé muže a ženy se mnoho nedoporučuje. Je to zvláštní druh konzervativního uvažování, nemyslíte?

Barvy jsou tím, co nás velmi výrazně stimuluje a co přináší do obytného interiéru různé druhy nálad a atmosfér. Barvy jsou také tím, co umí vyvolat vzrušení, nadšení, nebo intimitu směřující až k omamnému polospánku. A barvy jsou také tím, co úzce souvisí se světlem. Pojmy jako "tlumené barvy" představují takové barvy, které v přeneseném slova smyslu mají "málo světla" a jsou do značné míry intimní jako příšeří.  Jinými slovy, pokuste se vložit více důvěry do barevného nábytku.

TIP: zkuste podobným způsobem uvažovat nejen teoreticky, ale i prakticky a prohlédněte si fotografie pod článkem. Zdánlivě "divoká" barevnost může naopak vyznít velmi decentně a nebo sexy v různém osvětlení.

Nebojte se barevného nábytku, protože...

Správně zvolené barevné kombinace, správně zvolené barevné kusy nábytku provedené v různých barvách, mohou samy o sobě váš byt takříkajíc "zabydlet", neboť vytvoří právě onu požadovanou "atmosféru" či "náladu". Nebude pak už nutné zaplňovat byt dalšími a dalšími předměty, které často fungují zejména jako lapače prachu.

TIP: zkuste se na začátek zaměřit na sedací nábytek. Důvod je prostý. Sedací nábytek se dnes již standardně nabízí se snímatelnými a tedy měnitelnými potahy. Pokud se tedy nakonec rozhodnete pro nějakou netradiční barevnou kombinaci a pokud se vám záměr nepodaří, pak můžete potah poměrně snadno vyměnit a ten původní si pak ponechat jako potah náhradní.

Velká fotogalerie stylového nábytku

stylový nábytek inspirace fotogalerie

Nebojte se barevného nábytku a pokuste se...

Úvahy o barevném vyladění nábytku mohou být různé a metody, jak dosáhnout požadovaného výsledku zrovna tak. Těžko říct, který způsob je lepší, než ten druhý. Rozhodně ale takzvaně funguje klasický postup, kdy je jeden kus nábytku provedený ve výrazné barvě a umístěný v okolí, které naopak nikterak barevně výrazný není. Je to pochopitelně hra s kontrastem divoké a klikové barevnosti. Výraznou barvu dostane jeden solitér, např. křeslo, lampa, obraz, police či plakát a klidové barvy pak jeho okolí.

Další inspirace nejen v duchu barevného nábytku ve článku Interiérové momentky a TIPY pro vaše bydlení

Red.
foto Alax

Dále čtěte

Interiérové momentky: přeplněný interiér?

Interiérové momentky: přeplněný interiér?

Zkuste se někdy zamyslet nad tím, jak bydlíte a zdali by si vaše bydlení, váš byt a nebo interiér domu nezasloužil více pozornosti. A nebo máte dojem, že zrovna u vás je v tomto smyslu vše v pořádku? Hledáte inspiraci? Máte přeplněný a malý byt? Právě proto jsou zde interiérové momentky, krátké pohledy do světa, který vám může odpovědět na obligátní otázku "jak na to".

Hledáte světlo? Lustr? Z více než tisíce žárovek?

Hledáte světlo? Lustr? Z více než tisíce žárovek?

Jak vypadá lustr složený z více než 1200 žárovek? Všechny pochopitelně nesvítí, do elektrické sítě je zapojená jen jedna, ale přesto se nabízí otázka pátrající po tom, zdali se jedná o výstřednost a nebo např. o elegantní zpracování nepotřebných žárovek. Co si myslíte?

Zaujalo vás: Rekonstrukce panelového bytu? Nechte si poradit odborníkem!

Zaujalo vás: Rekonstrukce panelového bytu? Nechte si poradit odborníkem!

Rekonstrukce bytu je vlastně zvyšování jeho uživatelské hodnoty. Všimli jste si, že panelové byty jsou vnímány jako "horší" a bydlení v "paneláku" se uvažuje jako méně jakostní? Panelové byty mají opravdu několik nevýhod, ale pokud si necháte poradit od odborníka, pak je můžete takřka všechny poměrně snadno eliminovat.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 09. 2016, 13:00

Hezké odpoledne všem. Dopoledne jsem trávila v ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 28. 09. 2016, 09:38

Krásné sváteční ráno, posílám fotky Pastelky pr... Číst

Sena
od: Sena | 28. 09. 2016, 08:46

Také přeju dobré ráno. V plánu máme s domácím s... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist