Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Nebojte se barevného nábytku

Nebojte se barevného nábytku

8. 2. 2010 | Tipy a trendy

Výrazně barevný nábytek se podle tuzemského většinového vkusu hodí spíše do dětského pokoje a pro dospělé muže a ženy se mnoho nedoporučuje. Je to zvláštní druh konzervativního uvažování, nemyslíte?

Barvy jsou tím, co nás velmi výrazně stimuluje a co přináší do obytného interiéru různé druhy nálad a atmosfér. Barvy jsou také tím, co umí vyvolat vzrušení, nadšení, nebo intimitu směřující až k omamnému polospánku. A barvy jsou také tím, co úzce souvisí se světlem. Pojmy jako "tlumené barvy" představují takové barvy, které v přeneseném slova smyslu mají "málo světla" a jsou do značné míry intimní jako příšeří.  Jinými slovy, pokuste se vložit více důvěry do barevného nábytku.

TIP: zkuste podobným způsobem uvažovat nejen teoreticky, ale i prakticky a prohlédněte si fotografie pod článkem. Zdánlivě "divoká" barevnost může naopak vyznít velmi decentně a nebo sexy v různém osvětlení.

Nebojte se barevného nábytku, protože...

Správně zvolené barevné kombinace, správně zvolené barevné kusy nábytku provedené v různých barvách, mohou samy o sobě váš byt takříkajíc "zabydlet", neboť vytvoří právě onu požadovanou "atmosféru" či "náladu". Nebude pak už nutné zaplňovat byt dalšími a dalšími předměty, které často fungují zejména jako lapače prachu.

TIP: zkuste se na začátek zaměřit na sedací nábytek. Důvod je prostý. Sedací nábytek se dnes již standardně nabízí se snímatelnými a tedy měnitelnými potahy. Pokud se tedy nakonec rozhodnete pro nějakou netradiční barevnou kombinaci a pokud se vám záměr nepodaří, pak můžete potah poměrně snadno vyměnit a ten původní si pak ponechat jako potah náhradní.

Velká fotogalerie stylového nábytku

stylový nábytek inspirace fotogalerie

Nebojte se barevného nábytku a pokuste se...

Úvahy o barevném vyladění nábytku mohou být různé a metody, jak dosáhnout požadovaného výsledku zrovna tak. Těžko říct, který způsob je lepší, než ten druhý. Rozhodně ale takzvaně funguje klasický postup, kdy je jeden kus nábytku provedený ve výrazné barvě a umístěný v okolí, které naopak nikterak barevně výrazný není. Je to pochopitelně hra s kontrastem divoké a klikové barevnosti. Výraznou barvu dostane jeden solitér, např. křeslo, lampa, obraz, police či plakát a klidové barvy pak jeho okolí.

Další inspirace nejen v duchu barevného nábytku ve článku Interiérové momentky a TIPY pro vaše bydlení

Red.
foto Alax

Dále čtěte

Interiérové momentky: přeplněný interiér?

Interiérové momentky: přeplněný interiér?

Zkuste se někdy zamyslet nad tím, jak bydlíte a zdali by si vaše bydlení, váš byt a nebo interiér domu nezasloužil více pozornosti. A nebo máte dojem, že zrovna u vás je v tomto smyslu vše v pořádku? Hledáte inspiraci? Máte přeplněný a malý byt? Právě proto jsou zde interiérové momentky, krátké pohledy do světa, který vám může odpovědět na obligátní otázku "jak na to".

Hledáte světlo? Lustr? Z více než tisíce žárovek?

Hledáte světlo? Lustr? Z více než tisíce žárovek?

Jak vypadá lustr složený z více než 1200 žárovek? Všechny pochopitelně nesvítí, do elektrické sítě je zapojená jen jedna, ale přesto se nabízí otázka pátrající po tom, zdali se jedná o výstřednost a nebo např. o elegantní zpracování nepotřebných žárovek. Co si myslíte?

Zaujalo vás: Rekonstrukce panelového bytu? Nechte si poradit odborníkem!

Zaujalo vás: Rekonstrukce panelového bytu? Nechte si poradit odborníkem!

Rekonstrukce bytu je vlastně zvyšování jeho uživatelské hodnoty. Všimli jste si, že panelové byty jsou vnímány jako "horší" a bydlení v "paneláku" se uvažuje jako méně jakostní? Panelové byty mají opravdu několik nevýhod, ale pokud si necháte poradit od odborníka, pak je můžete takřka všechny poměrně snadno eliminovat.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Rozrazil

Rozrazil

Jsou to rostliny rozšířené převážně v Holarktidě, kde v mnoha druzích rostou v mírném a subtropickém podnebném pásu a v...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 433 aktivních uživatelů 73 128 témat)

Poslední příspěvky

Osmnactka18
od: Osmnactka18 | 27. 08. 2016, 15:10

S přítelem jsme také hodně řešili otázku financ... Číst

Beky
od: Beky | 27. 08. 2016, 15:02

Bibi,prosím tě až nakoukneš ,dáš do receptáře r... Číst

Beky
od: Beky | 27. 08. 2016, 14:48

Lízinko,díky nakonec je to náš druhý miláček... Číst

pohlová
od: pohlová | 27. 08. 2016, 11:14

https://www.youtube.com/watch?v=Fu2xrhVpXSw t... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist