Nápady na stěnu – buďte originální v každém koutku bytu!

12. 11. 2010 | Tipy a trendy

- Velikost písma +

Přemýšlíte, co pověsit na holou stěnu, a ne a ne přijít na nějaký originální nápad? Na stěnu nemusíte věšet jen obrazy, zkuste něco úplně jiného. Barvy, plastické tvary, poličky – to je přesně to, co u vás doma chybělo.

Bílá - klasická barva, která se hodí ke všemu. Pokud chcete zvýraznit stěnu jen nepatrně, zvolte bílou. Pověste na bílou stěnu bílé police a na ně postavte bílé nádobí. Dokonalá souhra bude výborně působit především v kuchyni nebo v koupelně – tam, kde vládne čistota, kterou dokáže bílá podtrhnout. 

Tmavá zeď, tmavé poličky a kontrastní doplňky
Stejně je to ale i s jinými barvami. Máte vymalováno na modro? Pořiďte poličky ve stejné barvě, které se stěnou splynou. Na ně potom posaďte doplňky v kontrastní barvě. Využijte například sošky ve tvaru siluet, které budou svým tvarem i barvou tmavé pozadí výborně doplňovat.

Nástěnné dekorace - velká inspirativní fotogalerie

 Nástěnné dekorace inspirace fotogalerie

Nápady na stěnu – originální neviditelná nástěnka
V každé domácnosti by měla být stěna, na které je zkrátka všechno. Fotky, vzkazy, odjezdy autobusů – místo, díky kterému je poznat, že se v bytě žije. Zapomeňte ale na klasické nástěnky z korku, které jsou po nějakém čase celé rozpícháte špendlíky.

Zkuste sehnat magnetický lak, kterým stěnu přemalujete. Na stěnu pak můžete přidat pomocí magnetů přesně tolik věcí, kolik chcete. Nikdy nebude vypadat, že je poloprázdná, a navíc můžete magnetickou nástěnku zrušit kdykoliv se vám zamane.

Do úzké chodby nebo do komory nemusíte vměstnávat další poličky. Pokud máte pocit, že je stěna holá, klidně sem přidejte několik obrázků s jedním tématem. Nebo kupte rám a obraz si vytvořte. Do místnosti s pračkou a sušičkou klidně vyrobte jednoduchý stylový obrázek z kousků látek, které na rám natáhnete.

Samolepicí nápady na stěnu
Nebo využijte samolepicích kousků, které pořídíte v mnoha barvách i tvarech. Pro stěnu, která je jinak prázdná, a na kterou nechcete nic věšet, jsou samolepky na zeď vynikajícím řešením. Jejich výhoda je kromě rozmanitosti, ze které si jednoduše nemůžete nevybrat, také v tom, že až vás omrzí, jednoduše je strhnete. Na stěně po nich nezůstane ani stopa.

Martina Tlachová
Foto: myhomeideas.com, blogs.com, style-files.com

Diskutujte o tomto tématu Diskutujte na Living fóru!

Komentáře ke článku

Přidat komentář Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
captcha

Rostlina dne

Katalpa

Katalpa

Jako soliter v zahradě je katalpa až úchvatně krásná. Roste relativně pomalu, takže se nemusíte bát, že vám brzy zastíní...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(25 384 aktivních uživatelů 72 359 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272

FENG SHUI

od: kvetinka272 | 28. 07. 2014, 22:45

Irenko, Oskarkovi přeji do nového života hodně ... Číst

starkairena

Selsky dvorecek

od: starkairena | 28. 07. 2014, 22:31

pekný pozdný večer na dvorečku - oznamujem že s... Číst

starkairena

FENG SHUI

od: starkairena | 28. 07. 2014, 22:26

dobrý večer dievčatá - od 20hod. som štvornásob... Číst

vrana

To je nádhera.

od: vrana | 28. 07. 2014, 22:14

Jako hlavní zásadu při výběru samce považuji nu... Číst

Celé diskuzní fórum o bydlení

ABradio - poslouchej online!

Čtěte také

TOPlist