Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Maison&Objet potvrdil: V kurzu je příroda a geometrie

Maison&Objet potvrdil: V kurzu je příroda a geometrie

14. 3. 2016 | Tipy a trendy

Vraťme se na chvíli do lednové Paříže, kde opět po půl roce proběhl veletrh Maison&Objet. Potvrdil hned několik pravidel, která už delší dobu platí.

Jaká ta pravidla jsou? První zní: Pokud nějaký výrobek, tvar, materiál dobře funguje, proč by nemohl fungovat v jiném uskupení a dostat jinou novou funkci. To druhé bychom mohli shrnout pod větu: Z přírody je dobré čerpat kdykoliv. A třetí zároveň říká, že geometrie nic nezkazí.

Pestrost tvarů i materiálů

Znamená to vlastně dohromady jen tolik, že najdete od všeho něco. Nad hladinou určité úrovně se vznáší ty hravé věci, kdy se například z badmintonových míčků utvoří výrazný květ a někdo vykřikne: Ó – design vivre!, někdo si pomyslí: Pěkný kýč. Tyhle věci jsou mimo kategorie a jejich oblibu či zavržení diktuje individuální vkus.

V kategorii, s níž se počítá už je kromě výše jmenovaných i zatím nevyřčené pravidlo, že je dobré ohlížet se občas trochu zpátky, protože závan retro byl i letos v lednu v Paříži pořád cítit.

Samozřejmě se vždy znovu a znovu nabízí krásně upravené a zpracované dřevo, někdy jako z francouzského venkova, jindy jednoduché či netradičně zpracované. Ale proč popisovat to, co můžete vidět. Dívejte se!

Text: Vladimíra Storchová
Foto: Maison&Objet

Dále čtěte

Designed by: Marc Newson

Designed by: Marc Newson

Původem Australan Marc Newson patří jistě po právu k nejúspěšnějším designérům své generace. Dokázal se prosadit ve všech oblastech a disciplínách, počínaje interiérovým designem a konče návrhy jízdních kol. Jeho jméno dnes funguje nejen jako záruka vysoce kultivovaného designu, ale zároveň také jako úspěšná obchodní značka. Do tuzemského povědomí nejvýrazněji vstoupil jako autor koupelnové kolekce domácího výrobce nazvané lapidárně Marc Newson.

Designováno pro děti

Designováno pro děti

Drtivá většina článků a publikací určených pro laickou i odbornou veřejnost se v rámci problematiky užitého umění či designu zabývá nabídkou pro dospělé. Stejně tak i např. módní návrháři či architekti věnují svou pozornost již tzv. hotovému člověku. Přitom design a nebo vůbec tvorba pro děti, je vlastně tou nejtěžší disciplínou. Arbitrem je totiž konvencemi nezakalené dítě, pro které je fantazie, tvořivost a objevování světa zcela běžnou součástí každodenního dobrodružství.

Design, každodennost a Czech Grand Design

Design, každodennost a Czech Grand Design

Pojem „design“ bývá velmi často skloňován v různých souvislostech a nejčastěji - zejména v poloodborných a lifestylových magazínech, vyznívá jako označení něčeho exklusivního nebo výjimečného, určeného zejména estetizovaným excentrikům, pro něž je zájem o design formou image. Velmi snadno pak význam slovy design splývá s významem slova móda a jeho synonymem se stává pop music.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Beky
od: Beky | 28. 09. 2016, 17:15

Fakt ten čas letí Pastelko,už je z ní slečna ..... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 09. 2016, 13:00

Hezké odpoledne všem. Dopoledne jsem trávila v ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 28. 09. 2016, 09:38

Krásné sváteční ráno, posílám fotky Pastelky pr... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist