Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Lampa z krajek - originální dekorace interiéru

Lampa z krajek - originální dekorace interiéru

14. 12. 2010 | Tipy a trendy

Když se řekne krajka, většina lidí si vybaví spodní prádlo. Tušili jste ale, že krajka je materiál, který můžete použít i k dekoraci v bytě? Nejen v podobě záclon, ale například i jako stínítko lampy. Vzory, které bude převádět na stěnu, vám určitě nedají spát.

Krajkové lampy není problém nakoupit ve velkých obchodních domech, jen je třeba trochu zapátrat a nezděsit se prvního dojmu. Pokud lampu vhodně zkombinujete se zbytkem vybavení pokoje, dokáže krásně dotvořit atmosféru. Všechno chce ale pořádnou dávku vkusu a citu. Právě krajková lampa totiž dokáže působit tam, kam nepatří, doslova nepatřičně.

Vybírejte s citem a vkusem!

Máte-li byt vybaven jednoduše a prakticky, krajkovou lampu zvolte pouze ve chvíli, kdy se hodí barevně. Naopak, je-li byt vybaven romanticky a jemně, pak se krajková lampa může stát vhodným designovým bonbónkem dotvářejícím atmosféru. Existují ale i výjimky a v jednoduchých interiérech je právě lampa z krajek tím, co dokáže jinak spíše minimalistické prvky oživit.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

dekorace inspirace fotogalerie

Klasikou jsou lampy z bílé krajky, ale seženete i černé. A co víc, pokud se vám po obchodech žádný kus nezalíbí, není problém si svoje vlastní stínítko vytvořit. Stačí sehnat lampu s průhledným nebo alespoň průsvitným stínítkem ze skla nebo z plastu, a to krajkou obalit. Šikovnější můžou stínítko přímo sami vytvořit a dokoupit jen žárovku a kabel.

Jednoduchá na vlastní výrobu

Pokaždé ale dávejte pozor na to, aby se stínítko nespálilo – dostatečná vzdálenost od žárovky nebo pro jistotu přímo koupě zářivky, která nevydává teplo, by měly být samozřejmostí.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

moderní osvětlení inspirace fotogalerie

Krajková lampa nemusí patřit jen do ložnice, jako se může na první pohled zdát. Naopak – příjemně rozsvítí obývací pokoj stejně jak kuchyň. Výborným doplňkem je i v předsíni nebo koupelně, kde dotvoří relaxační atmosféru.

Nástěnné dekorace - velká inspirativní fotogalerie

Dekorace inspirace fotogalerie

Kombinujte více kousků

Pokud se vám tento styl osvětlení zalíbil, nebojte se nakoupit více kousků stejného typu a ty potom rozvěšet po celé místnosti. Tři kousky nad jídelním nebo konferenčním stolkem v kombinaci s doplňky stejných barev jako je krajka, umí působit jemně a zároveň na sebe dokážou upoutat pozornost.

Lampy - inspirativní fotogalerie

lampy inspirace fotogalerie

Nikdy se nesnažte krajkovými lampami prostor osvětlit. Jsou spíše dekorační a na dotvoření atmosféry, rozhodně by neměly splňovat funkci hlavního světla. V tom případě by totiž jemná krajka mohla působit někdy až komicky.

Martina Tlachová
Foto:  zainteriora.net, laissezfairdesign.com, captivatist.com

Dále čtěte

Dekorace na zeď - udělejte to jinak

Dekorace na zeď - udělejte to jinak

Díky neustále se zdokonalujícímu interiérovému designu dnes můžeme říci, že i zeď může být uměleckým dílem. Triků a tipů, jak zkrášlit stěny interiérů a dodat jim osobitý ráz je mnoho – tak například pomocí originálních barev a jejich kombinacemi, tapetami různých vzorů a povrchových úprav, samolepícími tapetovými kusy s různou tématikou, obrazy, originálními policemi, nástěnným nábytkem…

Modrotisk – originální technika se staletou tradicí

Modrotisk – originální technika se staletou tradicí

Starobylá technika barvení pláten a suken sice už má svůj boom za sebou, ale to neznamená, že byste ji měli opomenout! Právě teď před Vánoci je nejlepší doba k tomu tento styl znovu oživit. Buď jím prostřít svoji slavnostní tabuli nebo jej darovat příbuzným nebo známým. Ubrus, prostírání nebo polštářky v indigové modři je přece musí potěšit!

Lednice – proměňte ji na obrovský iPhone

Lednice – proměňte ji na obrovský iPhone

Povrch lednice disponuje prostorem, který žádného kreativního člověka nenechá chladným. Kromě výkresů, magnetických zvířátek, fotek a seznamů na nákup lze najít na ledničkách i výstižné „motivující“ nápisy a „demotivující“ složenky. Pokud si potrpíte na design, proměňte svou ledničku na obrovský iPhone.

Interiéry ve stylu Art Deco

Interiéry ve stylu Art Deco

Art Deco – umělecký styl vycházející z pozdní secese se v poslední době stal vrcholným středobodem soustředění všech uznávaných interiérových designérů. Vznikl po první světové válce jakožto atraktivní styl pro začátek nové éry vzrušení a optimismu v poválečné Evropě a Americe. Tento styl se vyznačuje především svou ornamentální sofistikovaností, elegancí a z pohledu interiérového zařízení především extrémní lesklostí povrchů.

Držák toaletního papíru -  originální a vtipný doplněk

Držák toaletního papíru - originální a vtipný doplněk

O tom, že se moderní design „vkrádá“ do všech průmyslových oblastí není pochyb. V oblasti interiérového vybavení, nábytku a zařízení neujde designovým inovacím téměř ani myška. Občas se však stane, že ne v každém případě proběhne redesign produktů do moderní podoby úspěšně. V následujících modelech držáků na toaletní papír najdete jak zdařilé a trendy produkty, tak i kýčovité propadáky. Za vidění však stojí všechny!

Tapety v interiéru – trendy roku 2011

Tapety v interiéru – trendy roku 2011

Kde jsou ty časy, kdy bylo na trhu pět druhů tapet, které nikoho neurazily, ale také nenadchly. Bylo těžké je nalepit a ještě těžší je po pár letech ze zdí odstranit. Skvělou zprávou je, že ty doby jsou nenávratně pryč a ještě skvělejší jsou tapetové trendy roku 2011.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Koniklec

Koniklec

Nápadné květy v bílé, růžové a nejčastěji fialové barvě. Zajímavě členěné listy, působivé ochmýřené nevšedně vypadající...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 145 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 13:18

Ahoj v neděli , krásné počasíčko i u nás! Apr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 25. 09. 2016, 11:48

Přeji pěknou sluníčkovou neděličku U nás byl... Číst

michalnet
od: michalnet | 25. 09. 2016, 10:07

zdravím chci se zeptat jde o dum cca 6 let star... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 08:30

Krásnou neděličku přeju....u nás opětně nádhern... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist