Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Kvízové hry – znalosti s radostí

Kvízové hry – znalosti s radostí

18. 1. 2016 | Tipy a trendy

Představme si scénu – divák sedí před televizí, sledujíc vědomostní soutěž. Kroutí hlavou nad naivními odpověďmi soutěžících a říká si, že sám by si v jejich roli vedl o mnoho lépe. Ale přece se nebude cpát do televize. Může to být i váš případ. Testujete rádi svoje znalosti záludnými otázkami? A máte už doma nějakou kvízovou hru?

Kvízové hry – znalosti s radostí

Kvízové hry tvoří rozšířenou a oblíbenou skupinu stolních her, kterou oceňují jak zkušení, tak příležitostní hráči. Mezi nejznámější z této skupiny her patří Česko – otázky a odpovědi, která se nedávno dočkala vylepšené revidované edice a o její popularitě svědčí i fakt, že jde již o několikáté vydání. 2 400 otázek důkladně prověří znalosti naší vlasti v okruzích historie, kultura, příroda, věda a technika, geografie, sport a různé.

Mezi kvízovými hrami však můžeme najít témata, která naplní chutě snad všech hráčů. Nechcete-li zodpovídat otázky o geografii České republiky, proč si nevzít k ruce hru Český film nebo Světový film a blýsknout se svými znalostmi kinematografie? Je muzika vaším šálkem kávy? Pak je tu kvízová hra Česká hudba se svými okruhy populární hudba, filmová hudba, tradiční hudba, folk a country, různé a dozpívej.

Výše zmíněné hry a spousta dalších na podobném principu dnes nabízí oboustranný herní plán, který na své rubové straně umožňuje zahrát si odlehčenou nebo dokonce párty verzi hry, pokud vás už neustálé zkoumání vašich znalostí omrzí. Každá hra obsahuje více než tisíc (některé dokonce více než dva tisíce otázek) z různých okruhů a, abyste zvítězili, je nutné nalézt odpověď na otázku z každého ze šesti okruhů.

Uvedenému se mírně vymyká novinka, nazvaná iKnow. Při jejím hraní rozhoduje především schopnost odhadnout vlastní znalosti. Otázka je zadaná vágně, například: „Ve kterém roce?" a odpověď na ni odhalují tři nápovědy. Hráči musí nejprve určit, kolik nápověd budou potřebovat a poté na danou otázku v pořadí určeném nápovědami odpovídají. Navíc je možno si vsadit, zdali protihráč odpoví správně nebo ne. Hra je díky tomu více interaktivní a dynamická, a je potřeba sledovat i odpovědi svých soupeřů – a případně je převzít.

Nu a ve chvíli, kdy Česko, Světový film, Českou hudbu, iKnow a další dokonale ovládnete... pak byste už skutečně měli zvážit přihlášku do nějaké televizní soutěže, a národu ukázat, zač jsou toho vaše znalosti.

Komerční prezentace

Dále čtěte

Hry světla a stínu ve vašem interiéru

Hry světla a stínu ve vašem interiéru

Říká se, že Zlín je městem, v němž je vybudován nejdokonalejší systém chodníků, a to díky tomu, že ještě před jejich stavbou Tomáš Baťa prohlásil: „Nechte nejprve lidi vyšlapat pěšinu a pak v tomto směru postavte chodník, ať lidé nešlapou po travnatých plochách kvůli zkracování cesty“. Takováto prozíravost by se rozhodně hodila i v případě, řešíme-li otázku osvětlení v našem interiéru. Ideální by bylo se nad rozmístěním svítidel zamyslet ještě před projektování nového domu. Avšak teprve po nějaké době obývání prostoru většinou zjišťujeme, co vlastně od daného prostoru požadujeme. Rozmanité zdroje světla dovedou propůjčit každému interiéru osobitý ráz. Stejně tak i zastiňovací systémy mohou ovlivnit celkovou atmosféru a styl vašeho domova.

Recept na pohodové odpoledne v kruhu rodinném? Deskové hry!

Recept na pohodové odpoledne v kruhu rodinném? Deskové hry!

Může se zdát, že v dnešní době je stále těžší odlepit se od zářivých obrazovek televizí, počítačů a tabletů, vyndat z uší sluchátka a strávit zábavné chvíle se svojí rodinou. Třeba u nějaké deskové hry. Jenže, může se stát, že po stopadesáté už na ošmatlané Pexeso nebo Člověče, nezlob se rodinné příslušníky nenalákáte. Pokud je vám však takový způsob trávení času po chuti, můžeme vás potěšit - výběr zábavných deskových her pro celou rodinu snad nikdy nebyl bohatší.

Hry V kostce se vrací. A tentokrát to bude velké!

Hry V kostce se vrací. A tentokrát to bude velké!

Pokud, ať už sami, s přáteli nebo se svojí rodinou rádi hrajete stolní hry, patrně vám neunikla existence her V kostce. Tato svižná zábava skvěle prověří krátkodobou paměť svých hráčů, a ještě je třeba i něco nového naučí.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 09. 2016, 13:00

Hezké odpoledne všem. Dopoledne jsem trávila v ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 28. 09. 2016, 09:38

Krásné sváteční ráno, posílám fotky Pastelky pr... Číst

Sena
od: Sena | 28. 09. 2016, 08:46

Také přeju dobré ráno. V plánu máme s domácím s... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist