Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Kam s ním? Jak vystavit výtvory našich dětí

Kam s ním? Jak vystavit výtvory našich dětí

14. 1. 2016 | Tipy a trendy

Leden je pro řadu rodičů měsícem, kdy nezůstává oko suché. Andílci totiž přinesou záznam svého půlročního snažení. Vedle vysvědčení se pochlubí i nápaditými díly, která si zaslouží čestné místo.

V každém dřímá umělec

Možná vás představa o umístění obrazu s prapodivně růžovým dino-orangutanem děsí. Na stěnách by se více vyjímala precizní díla Rembrandta, umění vašeho dítka se však vyvíjí v duchu snového Joana Miró. Ale i v designově čistém interiéru se místo pro dětská díla najde. Okázalou výstavou znatelně podpoříte sebevědomí dětí a ve výsledku vás bude pohled do jejich fantazie těšit a bavit.

Nejedna lednice v domácnosti s malými dětmi je vyzdobena pestrobarevnými obrázky. Díky možnosti použít magnetky a obrázky tak snadno měnit je lednička klasickým místem. Problém nastává u obrázků těžších, které jsou tvořeny z nánosů temperových barev či lepením drobných kousků materiálů. Aby vás nerozčilovaly stále padající výtvory, využijte nástěnku či rodinný organizér. I obyčejná šňůrka s kolíčky může vypadat efektně, když si s jejím umístěním vyhrajete.

Působivě vypadá natažení šňůrky do zajímavého a prostorného rámu. Dětská díla se tak rázem stanou náležitou dekorací interiéru. Zejména u dílek menších umělců bývá problém nedostatečného prostoru pro vyjádření. S jednou stranou čtvrtky si nevystačí a barevné malby vás mohou překvapit i zespod obrazu. Nepříjemné je překvapení objevit při umístění obrázku na zeď či nábytek. Pro výtvory, které mohou špinit (tempery, tuž, křídy a jiné) raději volte rámečky se sklem či plexisklem.

Originální bytové doplňky

Představte si tu radost v očích dítěte, které vám předává svůj nejpovedenější obrázek. Obrázek je natolik povedený, že se jím kochá celá rodina u odpoledního čaje. A nedopatřením odložíte hrneček s teplým nápojem právě na obrázek. Nejeden dětský obraz dnes lemují kolečka od hrnků s kávou či čajem. Jak tedy umístit obrázek, aby byl po ruce, ale současně byl i chráněn? Můžete si z něj vytvořit zajímavý dekorativní prvek.

Praktický doplněk můžete vytvořit z většího fotorámu. K lištám přidělejte vkusné úchytky a rázem máte servírovací tác. Pod sklo můžete umístit vybraný obrázek a po čase jej vyměnit. Jistě i urychlíte odebírání šálků, hosté budou zvědaví na nový kousek vašeho mladého umělce. Variantou je zatavení obrázků do folie. Můžete tak vytvořit vtipné jídelní prostírky či podložku na pracovní stůl.

Chraňte výtvory před časem

Pokud ve své domácnosti dáváte výhradně přednost moderním technologiím, budete i pro uchování dětských kreseb hledat spíše digitální možnosti. Vybrané fotografie nafoťte a vytvořte si jednoduchou prezentaci. Ta vám může sloužit jako veselý šetřič monitoru či smyčka v digitálním fotorámečku. Dokonce některé televizní obrazovky s USB vstupem nabízí možnost vytvořit si vlastní šetřič.

Samotné focení dětských výtvorů není náročné. Měli byste si však ohlídat několik základních pravidel. Do fotodokumentace se pouštějte raději během dne ve světlé místnosti s dostatečným přístupem denního přirozeného světla. Jako podkladový materiál vám může posloužit rubová světlá strana balicího papíru. Ideální je fotit dílka z vrchu s dostatečným odstupem, lépe se vám tak povede zachytit malbu v rovině.

Text: Lenka Malá
Foto: Pinterest.com

Dále čtěte

Dětský pokoj roste s dítětem

Dětský pokoj roste s dítětem

Čekáte-li potomka, jistě mu postupně zařizujete pokojíček. Jak jej ale vybavit, pokud máme doma sotva narozeného prcka a jak později? Nezapomeňte, že dětský pokoj by měl růst společně s dítětem. Zapomeňte proto zpočátku na psací stůl, ten pořiďte skutečně až ve chvíli, kdy dítě vezme pero do ruky.

Dětské pokoje – inspirace pro vás

Dětské pokoje – inspirace pro vás

Časům strohých dětských pokojů s jedním plakátem kresleného hrdiny už dávno odzvonilo. A je to dobře. Teď ale často stojíme před problémem, jak do interiéru dětského pokoje zakomponovat všechny ty obrázky Transformerů, Hello Kitty a dalších hrdinů dětské říše, pestré barvy a nábytek tak, abychom dětem vytvořili útočiště, kde budou rády trávit čas.

Dětské tapety pro pohádkové dětství

Dětské tapety pro pohádkové dětství

Ve svých dětských pokojích stráví děti spousty let před tím, než dospějí a osamostatní se. Ve svém pokojíčku si budou od malička hrát, studovat a každý den se ukládat ke spánku. Dětský pokoj by proto měl být velmi vzdušný, světlý, zdravotně nezávadný a samozřejmé hezky vypadající.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Feler-ka
od: Feler-ka | 01. 10. 2016, 14:57

Ahoj, selčičky. Tak jsem v cz a nevím odkuď zač... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Milan887
od: Milan887 | 01. 10. 2016, 12:48

Já jsem dlouho hledal projektanta, ale nakonec ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 10:32

Přeji krásnou sluníčkovou sobotěnku Venku je... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist