Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Jak vyřešit úložné prostory

Jak vyřešit úložné prostory

11. 8. 2010 | Tipy a trendy

Pokud nevyznáváte život dobrodruha, jehož majetkem je to, co má v batohu na zádech, dříve či později budete stát před problémem nedostatku úložných prostor. Majitelé menších domků a bytů to vnímají ještě citelněji.

Všeobecně platí, že lidé rádi hromadí předměty. Naším hlavním úkolem však je naučit se rozeznávat, které jsou důležité a které nám pouze zabírají místo. Pokud jste se již rozloučili s vázičkou z předminulých Vánoc, která se vám barevně ani tvarově nehodí do interiéru a byla stále schovaná ve skříni, můžete začít přemýšlet kam s tím důležitým zbytkem. Nejvděčnějším místem pro úložné prostory bývají schody. Nejen jejich boční stěna, která nabízí místo pro skříň, ale i jednotlivý schod se dá s pomocí truhláře proměnit na šuplík, kam se mohou schovat boty,  pracovní nářadí nebo třeba sportovní náčiní. Nemáte-li schody, máte jistě nábytek a pokud bojujete s místem, vybírejte takový nábytek, který v sobě má úložný prostor, nebo do nějž se dá jednoduše doplnit. Nejoblíbenější jsou sedačky, křesla a pohovky, které mají vysoké nohy. Na ně se připevní držáky a okamžitě vznikne místo pro umělohmotné kontejnery nebo stylové bambusové a proutěné košíky.

Máte-li vysoké stropy, využijte místo pod nimi. Je vhodné na knihy, cd, šanony, časopisy, sbírky hrníčků, pivních půllitrů a pokud poličky doplníte i o pár pnoucích se květin, získáte zajímavý funkční design. Nudný strop můžete ozvláštnit  závěsnými dřevěnými úložnými kontejnery, které si budete podle potřeby spouštět na lanku k zemi. Nechcete-li jednotlivé kontejnery, nechte si udělat  jeden velký, který pojmete nejen jako úložný prostor, ale jako zajímavou dekoraci na stropě, která po zavedení elektřiny také svítí.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

úložné prostory inspirace fotogalerie

Pokud máte skříně, které nesahají do stropu, můžete využít jejich horní desku. Snažte se ale pořídit zajímavé krabice nebo kontejnery, aby designově nerušily interiér. Kontejnery a krabice lemované nerezovými prvky vypadají luxusně a také jsou pevnější.

Někteří z nás využívají koupelnové dveře jako místo na pověšení županu nebo ručníku. V bytě ale máte dveří více. Dobrým proměřením (aby se daly otevřít) a zajímavým návrhem z nich můžete mít další úložný prostor, který tolik potřebujete.

Jak vy bojujete s úložným prostorem? Máte nějaké nápady, tipy, rady nebo dokonce zlepšováky? Napište nám na adresu redakce@living.cz a my napíšeme o vás.

Sabrina Harisová
Foto: mocoloco.com, readallaboutit.open-books.com, smallplacestyle.blogspot.com, 1websurfer.wordpress

Dále čtěte

Zařizujeme pokoj pro teenagera

Zařizujeme pokoj pro teenagera

Máte doma teenagera, který si svůj styl prosazuje ve výběru oblečení a hudby,a zároveň se stydí za nábytek, který mu ještě ve 12 letech dělal radost? Máme pro vás pár tipů, jak proměnit dětský pokoj na pokoj pro teenagera.

Budete stavět dům? Jaké vybrat lešení?

Budete stavět dům? Jaké vybrat lešení?

Jen to zkuste vyhnat dům o jedno patro nebo udělat fasádu. Bez lešení se nedá postavit ani garáž, natož dům. Stavebník má několik možností, z nichž si lze vybrat variantu pro různé typy terénů, pracovní výšku i podle toho, zda je na stavbu sám nebo má k ruce dostatečný počet pomocníků. Poradíme vám, jak na to!

Pokoj pro prvňáčka

Pokoj pro prvňáčka

Za necelé dva týdny bude z vašeho dítěte prvnáček. Je to velký skok jak pro něho, tak i pro vás. Aby měl kde plnit své nové školní povinnosti, poradíme vám, jak připravit pokoj pro prvňáčka.

Moderní trendy obývacích pokojů

Moderní trendy obývacích pokojů

I obývací pokoje mají svou módu. Pojďte se podívat, jak vypadá moderní interiér vytvořený předními světovými architekty a interiérovými studii. Nemusíte bydlet zrovna tak, ale můžete se inspirovat. Určitě to stojí za to!

Máte rádi prostor?

Máte rádi prostor?

Jistě se shodneme na tom, že ač jsou otevřené (open plan) byty a domy vzdušné a přehledné, ne každému vyhovují. Pokud máte rádi prostor, ale nejste si jisti, zda nebudou pro vás a vaši rodinu vhodnější raději jednotlivé pokoje, podívejte se na shrnutí pro a proti v našem článku.

Vytvořte si domov v podnájmu

Vytvořte si domov v podnájmu

Bydlet v podnájmu ještě neznamená, že musíte trpět ve tmavé díře a doufat, že se jednou probudíte v pokoji, který vás barvami pohladí a kde budete rádi trávit čas. Pokud vás interiér podnájmu podvědomě vyhání z domu, změňte to. Poradíme vám, jak si vytvořit domov v podnájmu.

Kolo v malém bytě? Pověste ho "na hřebík"

Kolo v malém bytě? Pověste ho "na hřebík"

Úmorná vedra skončila a cyklistická sezóna je v plném proudu. Zapálení cyklisté, jejichž byt není z největších, řeší otázku každodenního uložení svého kola. Nejste hrdým vlastníkem sklepa, nebo tam jen zarytě odmítáte uložit svůj poklad? V pořádku. Nabízíme několik jednoduchých tipů na zavěšení kola v malém bytě.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Platan

Platan

Mohutně opadavé stromy s borkou na kmenech charakteristicky se odlupující, koruna rozložitá, listy velké, střídavé...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

pafas
od: pafas | 26. 09. 2016, 15:07

Ano, i nad touto variantou jsem uvažoval. Vzhle... Číst

ihik
od: ihik | 26. 09. 2016, 12:41

No a co to vyřešit tak, že mezi brankou a posuv... Číst

Sena
od: Sena | 26. 09. 2016, 11:15

Bibi, najednou jsem špatně artikulovala. Jako b... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 26. 09. 2016, 10:27

Bibi, najednou jsem špatně artikulovala. Jako b... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist