Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Jak odhlučnit panelový byt?

Jak odhlučnit panelový byt?

15. 1. 2013 | Tipy a trendy

Bydlíte v panelovém bytě a máte hlučné sousedy? Přemýšlíte o odhlučnění? Nevíte, jak to provést? Především to nechte na odbornících. Kvalitní odhlučnění bytu vás rychle zbaví nepříjemného hluku od sousedů a navždy zpříjemní bydlení vám i vašim sousedům.

Odhlučnění bytů je poměrně žádaným typem rekonstrukce starších panelových bytů. Zaměřuje se především na zdi, strop, okna, dveře a podlahu. Co se týče stropu, používají se sádrokartonové podhledy s minerální vlnou, které navíc pomáhají ukrýt nedostatky a zabudovat osvětlení. Jinou metodou je použití polystyrenových desek, které se připevní na strop. Nevýhodou tohoto řešení je nižší estetická hodnota. Polystyren se jednoduše hodí spíše do kanceláří, ale v běžné domácnosti příliš krásy nenadělá. Sádrokarton se dá naopak lépe vzhledově upravit a má mnohem vyšší odolnost proti mechanickému poškození. U stěn se používají zvukoizolační panely, které se lepí na zeď a dále upraví nebo akustické předstěny postavené před stávající zeď. Kostru takové stěny tvoří hliníkové profily, které nepřenáší dále zvuk do podlahy, stěn ani stropu. Jako vhodnou alternativu k sádrokartonu lze použít také dřevěné nebo korkové obložení s celulózovou izolací.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Ložnice inspirace fotogalerie

Vyzkoušejte plovoucí podlahy
Jak se zbavit hluku přenášeného přes podlahu? Jedním z řešení je využití plovoucí podlahy. Tady je třeba zvolit správný druh podlahoviny, kterou tvoří nášlapná vrstva, roznášecí vrstva například v podobě OSB desky, překližky, sádrokartonu, dřevotřísky či betonu a izolační vrstva s akustickou izolací. Jako nášlapnou vrstvou lze zvolit téměř cokoliv od parket, PVC, dlažby, koberce až po vlysy a do akustickoizolační vrstvy je ideální použít skleněná nebo čedičová vlákna.Text: Martin Sůkal
Foto: lifehacker.com, soundservice.co.uk, soundproofingtips.com, simprolit.ru, alibaba.com, rojaksite.com, iqsdirectory.com, diytrade.com, fs-yingzhe.en.made-in-china.com, amadeus-equipment.co.uk, soundtect.com, archiproducts.com, avcomposites.com, keepitquiet.co.uk, soundservice.co.uk, soundproofingcompany.com, rdp-design.co.uk, noise-busters.co.uk, avforums.com

Dále čtěte

Parkety nebo plovoucí, laminátová podlaha?

Parkety nebo plovoucí, laminátová podlaha?

Linoleum, dlažba, plovoucí podlaha, klasické parkety, nebo koberec? Co převládá ve vašich domácnostech, čemu fandíte vy? Třeba moje sousedka má, tedy lépe řečeno měla, po celém bytě krásné parkety. Byly téměř nepoškozené, poněvadž celé roky přes ně měla natažené koberce. Pak se rozhodla koberce odstranit, že už nejsou moderní a vzápětí se rozhodla pro modernizaci celého bytu, včetně podlahy.

Dřevěné fasády jsou opět v módě

Dřevěné fasády jsou opět v módě

Pokud se rozhodujete ve výběru fasády pro svůj dům, představte si, že jej obléknete do kabátu, který by ho měl ochránit před deštěm a zimou a zároveň mu dát osobitý vzhled. Lety prověřeným oblíbeným materiálem s dlouhou životností a nízkými náklady na opravy a údržbu je dřevo.

Okno do domu oko

Okno do domu oko

Nedílnou součást obvodového pláště domu tvoří okna. Jsou vystavována nejrůznějším povětrnostním vlivům, slunci, dešti, mrazu, silnému větru a těm musí být schopna odolávat i desítky let. Stárnou rychleji než dům a je třeba počítat s tím, že dříve či později bude jejich výměna nutností.

Akustika v bytě - řešili jste ji někdy?

Akustika v bytě - řešili jste ji někdy?

Každý hluk, a to nejen ten silný a nepříjemný, škodí lidskému sluchu a celkově zdraví člověka. Pokud je hluk již tak velký, že ucho člověka je vystavené vysokým hladinám akustického tlaku, dochází následně nevratnému poškození vláskových buněk. To se děje již při 55 dB. A právě aby k tomuto poškozování nedocházelo, je třeba se všemi možnými technickými prostředky postarat o to, aby naše uši netrpěly.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

aprill1
od: aprill1 | 27. 09. 2016, 05:16

Ježíš, Květinko , tak to je teda zpráva! Musí... Číst

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist