Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Hotelové bydlení - tipy od Donalda Trumpa

Hotelové bydlení - tipy od Donalda Trumpa

7. 8. 2010 | Tipy a trendy

Při dovolených a pracovních cestách do zahraničí většina z nás bydlí v hotelech. Jistě se vám už stalo, že jste si oblíbili hotel nejen pro služby, které nabízí, ale také pro design a komfort pokoje. Nejste sami. Někteří světoví designéři se zaměřili na tzv. hotelové bydlení, protože je účelné, úsporné a každý kus nábytku má své místo.

Myšlenka hotelového bydlení vlastně kopíruje rozmístění běžného bytu, kde jsou na malém prostoru všechny důležité místnosti. Důraz je  ale kladen  především na množství nábytku, jeho účel, využití, vzhled, na barevnou sladěnost a efekt luxusu, který nemusí nutně pocházet z drahých materiálů. Designéři tuto myšlenku implementovali do některých bytů a setkali se s velkým úspěchem. I když někteří psychologové varují, že dlouhodobý pohyb  v „hotelovém prostředí“ nemá dobrý vliv na psychiku, která strádá v jiném než domácím prostředí, jiní si nemohou funkčnost hotelového uspořádání vynachválit.

Pokud se vám myšlenka hotelového bydlení zalíbila, vyzkoušejte ji nejdříve na jednom z pokojů. Pokud se vám pokoj bude i po měsíci líbit, pokračujte dál. Nejlépe se začíná s ložnicí. Vzhledem k tomu, že v hotelech je to místo, kde trávíte nejvíce času, dejte si na ní záležet. Postel většinou bývá ozdobená mnoha polštářky a někdy na vás čeká i sladkost nebo květina na pokrývce. Je to příjemná maličkost, kterou můžete mít i vy. Hlavním důvodem, proč bývá postel plná pokrývek a polštářů je proto, aby vytvářela iluzi měkkosti a opravdové relaxace. Což potvrdil i Donald Trump, který vlastní vyhledávaný hotel Trump Plaza. To, že postel „odstrojíte“ než si do ní lehnete už ale nikdo neřeší. Je to tedy hlavně o efektu. Donald Trump také prozradil, že efektu měkké podlahy okolo postele dosahuje zdvojením kvalitního koberce, což má také tlumící funkci. Kromě postele potřebujete ještě stolek a křesla, které se nejspíš moc nevyužijí, ale v každém správném hotelu jsou. Nezapomeňte na skříně. Ložnice je dobrým místem na úložný prostor a pokud si skříň necháte vyrobit na míru, může být nejen praktická, ale zároveň bude ozdobou pokoje.

Obývací pokoj v hotelovém bydlení je vlastně místo, kde pracujete, odpočíváte, sledujete televizi  a jíte. Proto by měla místnost zahrnovat nábytek pro všechny tyto činnosti. Pohodlná sedačka je základ, televize samozřejmostí a minibar vítaným zpestřením. Nemáte-li místo na minibar, pořiďte si zajímavou designovou mísu a naplňte ji ovocem, sladkostmi, oříšky a čerstvou květinou. Můžete použít i umělou, protože v dnešní době se už dají sehnat umělé květiny k nerozeznání od pravých.

V koupelně mějte vždy připraveny ručníky všech velikostí stejné barvy a župany. Miniatury sprchových gelů, krémů a mýdel můžete vyskládat jen pro ozdobu a používat to, na co jste zvyklí. Pořiďte si ale speciální nádoby, vypadá totiž lépe, když v koupelně nejsou klasické umělohmotné kosmetické přípravky z obchodu. I březový šampon vypadá luxusně v nádobce z nerezu.

Udržujte v celém bytě vůni a pořádek. Ne každý si může užívat luxusu jako na dovolené, kdy za vás uklidí pokojská. Do uklizeného bytu se vám bude vracet radostněji a také  tím více vynikne váš hotelový design.Sabrina Harisová
Foto: quintanomedia.com, travelcritic.info, gogermany.about.com,  slibaba.com, hollywoodluxuryhotels.com

Dále čtěte

Harry Potter - poznej 5 rozdílů

Harry Potter - poznej 5 rozdílů

Zajímá vás, jak bydlí hlavní představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe? Pojďte se podívat a ještě si přitom procvičte zrak. Pokračujeme v soutěži Poznej 5 rozdílů.

Jak bydlí slavní: Britney Spears

Jak bydlí slavní: Britney Spears

Americká zpěvačka Britney Spears právě pracuje na svém dalším albu ve studiu a mezitím si kupuje nemovitosti. Některé z nich jsou i mnoho měsíců opuštěné, než se do nich pustí nějaký z vyhlášených designérů. Pojďte s námi na návštěvu do jejího nejnovějšího domu v Los Angeles.

Jak se bydlí v silážní jámě?

Jak se bydlí v silážní jámě?

Pro stavbu obytného domu lze použít takřka cokoliv a některé alternativní materiály jsou navíc v mnohém zajímavější, než např. klasické cihly nebo tvárnice. Zveme vás na návštěvu domu, jehož stěny tvoří plechová konstrukce používaná pro zpevnění stěn silážní jámy! Rozhodně to není nepohodlné bydlení!

Bydlení na cesty - mobilní domy a karavany

Bydlení na cesty - mobilní domy a karavany

Letní prázdniny, které se bleskem blíží, jsou obdobím, kdy vyrážíme na dovolené. Někteří si vybírají leteckou dopravu a jiní zvolí třeba vlak a ti, kteří cestují po Evropě a nechtějí hledat bydlení v místních hotýlcích dají přednost karavanu. Máte-li rádi stylové cestování, bydlení v luxusním karavanu je to, co hledáte.

Jak se bydlí v sedmihvězdičkovém hotelu Burj-al-arab?

Jak se bydlí v sedmihvězdičkovém hotelu Burj-al-arab?

Není to tak dávno, kdy byl pětihvězdičkový hotel symbolem luxusu, exkluzivních služeb a nadstandardních cen. Ropní magnáti a obchodníci, kteří se usadili v Dubaji usoudili, že se jistě najdou pětihvězdičkové hotelové služby a vybavení, které se dají dovést k ještě maximálnější dokonalosti a proto se teď můžete podívat, jak se bydlí v luxusním sedmihvězdičkovém hotelu Burl-al-arab.

Twilight sága - dům Cullenových

Twilight sága - dům Cullenových

Možná jste zaregistrovali v kinech upírskou ságu pod jménem Twilight – Stmívání. Její hrdinové způsobují poprask kdekoliv se objeví a mužští představitelé upírů sbírají ceny za nej sexy muže roku. Pokud jste sledovali osudy Edwarda a Belly a šedivé počasí v městečku Forks, nemohli jste si nevšimnout nádherného domu Cullenových, na jehož prohlídku vás zveme.

Máte rádi prostor?

Máte rádi prostor?

Jistě se shodneme na tom, že ač jsou otevřené (open plan) byty a domy vzdušné a přehledné, ne každému vyhovují. Pokud máte rádi prostor, ale nejste si jisti, zda nebudou pro vás a vaši rodinu vhodnější raději jednotlivé pokoje, podívejte se na shrnutí pro a proti v našem článku.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

aprill1
od: aprill1 | 27. 09. 2016, 05:16

Ježíš, Květinko , tak to je teda zpráva! Musí... Číst

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist