Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Dekorace na zeď - udělejte to jinak

Dekorace na zeď - udělejte to jinak

16. 12. 2010 | Tipy a trendy

Díky neustále se zdokonalujícímu interiérovému designu dnes můžeme říci, že i zeď může být uměleckým dílem. Triků a tipů, jak zkrášlit stěny interiérů a dodat jim osobitý ráz je mnoho – tak například pomocí originálních barev a jejich kombinacemi, tapetami různých vzorů a povrchových úprav, samolepícími tapetovými kusy s různou tématikou, obrazy, originálními policemi, nástěnným nábytkem…

Na stěnu patří hodiny…

Na kreativní stěně by neměly rozhodně chybět ani kreativní hodiny. „Hodinový design“ je aktuálně velmi rozmanitý a skýtá nepřeberné množství tvarů, druhů, funkcí, barev, a tak dále, a tak dále… Někdy je toho až příliš. Což takhle zkusit hodiny, jejichž charakter a vzhled můžete sami kdykoliv změnit, a to díky povrchové úpravě totožné se školní tabulí? Můžete na ně psát, malovat, zkrátka cokoliv.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

dekorace inspirace fotogalerie

Pro takzvané knihomoly jsou zase ideální nástěnné hodiny od firmy Karlsson Book set clock. Tyto hodiny se můžou pochlubit nevšedním vzhledem a kvalitním provedením. Vypadají jako tři  knihy vedle sebe. 

Máte-li romantickou povahu, pak se přímo nabízí designové hodiny Butterfly clock, neboli motýlí hodiny, vyrobené z lakovaného kovu.

Naprostou designovou pikantérií jsou však nástěnné hodiny z dílny designéra Lea Yiu. Vypadají, jako by je z boku někdo doslova zarazil do stěny.

… pod hodiny police…

Multifunkčnost v každém směru – to je hlavní cíl všech interiérových i průmyslových designérů. Pokud hledáte zajímavou a veskrze multifunkční policovou skříň, pak vás jistě zaujme právě WHA kabinet od designéra Tembolata Gugkaeva. Během dne můžete tento solitér používat jako úložnou polici, či menší skříňku a v noci vám zase poslouží jako lampa.

Nástěnné dekorace - velká inspirativní fotogalerie

Dekorace inspirace fotogalerie

Policový systém Ellipse má opravdu  krásný design, jež dovede vyzdvihnout půvab interiéru. Je vyroben z tvrdého jilmového dřeva a vrstvy dřevěné dýhy. Povrchová úprava polic je pak z vyhotovena z bambusu. Pokud se nebráníte ani drobným experimentům, neváhejte pokrýt policovým systémem třeba celou stěnu. Police můžete rozmístit nepravidelně, nebo - pokud to jde, složte je tak, aby na sebe navazovaly. Vyhrajte si s policovými systémy, jako byste skládaly puzzle.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

samolepky na zeď inspirace fotogalerie

Doporučujeme: samolepky na zeď

…vedle polic knihovna…

Knihovna Defying Gravity je unikátním projektem studia Melagana Design. Ačkoliv se zdá, že je v pohybu, je tato policová sestava na knihy a dekorace až neuvěřitelně pevná a stabilní. Ba co víc, spolehlivě udrží váhu až přes 50 kg. Skládá se z pěti samostatných svazků, které může majitel upravovat a skládat dle libosti.

Designérské studio Ditte například zase vyvinulo nástěnnou knihovnu Kwan, kombinující regály s věšáky. Celkové řešení knihovny spočívá v kombinování jednotlivých, různě obsáhlých polic s věšákovými panely. Celý úložný systém je konstruován v minimalistickém duchu, pouze z několika tyčí. Dřevěné tyče slouží jako ramínka na šaty a zároveň jako police, na které lze umístit v podstatě cokoli, a to v horizontální i vertikální poloze.

Ve studiu Ten Design zase vyvinuli nástěnnou modulární knihovnu Cloud, v níž nikdy neztratíte o svých knihách přehled. Úložný systém knihovny nabízí malé, úhledné kruhové kapsy pro umístění knih a dekorativních předmětů. Pro její výrobu zvolilo studio bílý polyetylén v několika barevných, povrchových variacích (bílá, zelená a červená). Kromě základní sestavy systému knihovny lze dokupovat i jednotlivé moduly, a tak ji rozšiřovat. Moduly jsou na sebe navazovány technikou snap-clip, tedy pomocí klipů s ultrapevným sevřením. Knihovna je k dostání na webu Ten Design Studios.

S přihlédnutím k tomu, že donedávna byly stěny v interiéru považovány za nudně statické kolmé desky ohraničující prostor, si interiérový design zaslouží velké plus. Právě díky estetickým i funkčním úpravám jsou to dnes právě stěny, které mohou svým vzhledem umožnit dynamiku celého interiéru a vdechnout mu tak život!  

Text: Lucie Sýkorová
Foto: Freshome.com

 

Dále čtěte

Modrotisk – originální technika se staletou tradicí

Modrotisk – originální technika se staletou tradicí

Starobylá technika barvení pláten a suken sice už má svůj boom za sebou, ale to neznamená, že byste ji měli opomenout! Právě teď před Vánoci je nejlepší doba k tomu tento styl znovu oživit. Buď jím prostřít svoji slavnostní tabuli nebo jej darovat příbuzným nebo známým. Ubrus, prostírání nebo polštářky v indigové modři je přece musí potěšit!

Interiéry ve stylu Art Deco

Interiéry ve stylu Art Deco

Art Deco – umělecký styl vycházející z pozdní secese se v poslední době stal vrcholným středobodem soustředění všech uznávaných interiérových designérů. Vznikl po první světové válce jakožto atraktivní styl pro začátek nové éry vzrušení a optimismu v poválečné Evropě a Americe. Tento styl se vyznačuje především svou ornamentální sofistikovaností, elegancí a z pohledu interiérového zařízení především extrémní lesklostí povrchů.

TOP 10: nápadité zvonky u dveří

TOP 10: nápadité zvonky u dveří

Zvonky u vstupních dveří jsou považovány za čistě účelové zařízení, sloužící jako signál pro obyvatele bytu či domku, že přišla návštěva, pošta, nebo v horším případě třeba exekuce. Už nějaký ten čas existují specializované firmy, jež jsou schopny přizpůsobit tón, zvuk nebo dokonce melodii signalizace dveřních zvonků přesně podle vašeho přání. Víte ale, že si můžete pro zvonek u vašich vsupních dveří zvolit i design? Stylový zvonek, multifunkční zvonek i kuriózní zvonek – zkrátka je z čeho vybírat!

Držák toaletního papíru -  originální a vtipný doplněk

Držák toaletního papíru - originální a vtipný doplněk

O tom, že se moderní design „vkrádá“ do všech průmyslových oblastí není pochyb. V oblasti interiérového vybavení, nábytku a zařízení neujde designovým inovacím téměř ani myška. Občas se však stane, že ne v každém případě proběhne redesign produktů do moderní podoby úspěšně. V následujících modelech držáků na toaletní papír najdete jak zdařilé a trendy produkty, tak i kýčovité propadáky. Za vidění však stojí všechny!

Vysoké stropy – co s nimi?

Vysoké stropy – co s nimi?

Jste-li majiteli bytů a domů s vysokými stropy a nevíte, jak je zařadit do celkového designu, abyste konečně docílili útulna, máme pro vás pár tipů.

Jaká zdravotní rizika s sebou nese moderní bydlení?

Jaká zdravotní rizika s sebou nese moderní bydlení?

Moderní bydlení je v dnešní době především synonymem pohodlí a vlastního, osobitého vkusu. Trh s interiéry a vším co k nim náleží se za každou cenu snaží zahltit spotřebitele nepřeberným množstvím produktů a služeb, ale mnohdy je to na úkor lidského zdraví!

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Beky
od: Beky | 28. 09. 2016, 17:15

Fakt ten čas letí Pastelko,už je z ní slečna ..... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 09. 2016, 13:00

Hezké odpoledne všem. Dopoledne jsem trávila v ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist