Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > Čínský design interiéru

Čínský design interiéru

25. 9. 2010 | Tipy a trendy

Možná namítnete, že něco takového snad ani neexistuje a že buď je styl okopírován a nebo nevkusně vyzdoben zlatými draky a lampionky. Zjistili jsme, že čínský design interiéru opravdu existuje a může bý opravdut i vkusný.

Čína je velmoc, o které se v poslední době nemluví v dobrém. Mnoho světových koncernů si stěžuje na menší zisky díky čínskému pirátství, na druhé straně ale, ač to zní paradoxně, právě pirátstvím a prací s novými trendy si Číňané pomalu budují jméno na poli designu interiérů.

Když se řekne Čína, nejspíš si vybavíte čínské jídlo, kýčovitý interiér levné restaurace a v poslední době také nehtová studia. Země má ale dlouhou tradici v určování kvality látek a produkci hedvábí, výroby svíček a osvětlení a v neposlední řadě také  v distribuci porcelánu.

Co se týče interiéru, prostorově se čínští designéři zhlédli v designu amerických a evropských obydlí. Běžný byt v Číně je o mnoho menší než například u nás nebo v Londýně. Rozmístění nábytku vychází z buddhistických a taoistických učení, podle kterých žijí. Přírodní barvy a hlavně paleta odstínů hnědé jsou hlavními prvky interiérů, což je vítanou změnou oproti zakořeněné představě.

Moderní designové interiéry - Velká fotogalerie 

Moderní designové interiéry fotogalerie

Nepsaným pravidlem čínských obydlí  je dostatek židlí. Příchozí má mít pocit, že je vítán, a že je vždy pro něho připravena židle k posezení. Proto si rodiny kupují k sedací soupravě vždy několik běžných židlí ve stejném odstínu. I toto je zakomponováno do moderního designu. Na fotografiích v naší galerii pod článkem uvidíte, že čínští designéři umí propojit luxus a kvalitu látek s jakousi jednoduchostí a uklidňující atmosférou. Žádný extrémní barevný výkřik se nekoná a přesto je design dotažený a nic mu nechybí.

Příjemně laděné interiéry jsou dílem čínské firmy DYEast Design Consultants, kteá dostává i celosvětové zakázky v hotelovém designu a wellness. Pokud byste se chtěli inspirovat a vytvořit si doma příjemné prostředí, zvolte přírodní barvy, odstíny hnědé a zaměřte se na pohodlí. Pohovka, sedací souprava či křesla vás musí přímo lákat k posezení. Ozdobte je měkkými polštářky nebo teplými pokrývkami. Vybírejte nábytek, který (nejen) vypadá velmi pohodlně. Odstraňte nepotřebné věci bránící jak v přehlednosti pokoje tak i v průchodu. Pokoj dostane čistší vzhled. Tím se řídí čínští designéři. Zkuste to i vy.

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com

Dále čtěte

Originální paraván ozvláštní interiér

Originální paraván ozvláštní interiér

Když se řekne paraván, většině z nás se asi vybaví prostory hradu či zámku, salón jemných dam nebo něco podobného. Ale nenechme se zmást! Paraván si dávno našel své místo i v současných designových interiérech a dokonce se může stát nejoriginálnějším kouskem vašeho obydlí.

7 triků pro lepší prodej vašeho domu – co vám v realitce neřeknou

7 triků pro lepší prodej vašeho domu – co vám v realitce neřeknou

Uvažujete o prodeji domu anebo jste to už zkusili a potenciální kupující se ne a ne rozhodnout? Máme pro vás pár triků, které znásobí vaši šanci na trhu s realitami.

Kouzelná atmosféra orientu, přímo u vás doma

Kouzelná atmosféra orientu, přímo u vás doma

Orientální země mají bezpochyby svou neodolatelnou atmosféru, provoněnou specifickým kořením a jsou prostoupeny jakýmsi přitažlivým tajemnem, které nám, cizincům, dokáže učarovat natolik, že bychom si jej někdy trochu chtěli přinést domů. Pakliže patříte k orientálním nadšencům i vy, pak vás jistě následující článek mile potěší.

Asijská inspirace - zharmonizujte si domov

Asijská inspirace - zharmonizujte si domov

Harmonie, svoboda, uvolnění, meditace – to jsou klíčová slova tradičně spjatá s uměním a životním stylem asijského kontinentu. Nejinak tomu bude i v případě, kdy se rozhodnete „asijského ducha“ vpustit do vašeho obydlí. A my pro vás máme hned několik tipů!

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Orchidej

Orchidej

Tyto vytrvalé byliny rozdělujeme na geofyty - rostoucí v půdě, nebo epifyty - rostoucí v korunách stromů. Podle nároků na...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 432 aktivních uživatelů 73 128 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 26. 08. 2016, 21:27

Přeji pěkný večer Už jsem doma a jsem tááák ... Číst

lamoroso
od: lamoroso | 26. 08. 2016, 16:25

Některé mrazuodolné s většími květy. Jarko, má... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 26. 08. 2016, 13:59

HLÁSÍM ŽE MALÁ CHRNÍ, padla utahaná, celé dopol... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 26. 08. 2016, 11:30

Ahoj děvčata, taky jdu jen pozdravit a porefero... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist