Living > Tipy a trendy > Tipy a trendy > 10 unikátních způsobů, jak rozmístit zrcadla v bytě…

10 unikátních způsobů, jak rozmístit zrcadla v bytě…

4. 1. 2016 | Tipy a trendy

Je vlastně téměř jedno, kam je umístíte. Zrcadla si totiž na jakémkoliv místě v bytě rozehrají svou hru se světlem, prostor opticky zvětší, stísněné prostory rozšíří. Máme pro vás skvělé tipy míst v bytě či domě, které si zrcadlo rozhodně zaslouží.

1. V chodbě či předsíni. Velké zrcadlo pověšené na šířku dokáže užší chodby neuvěřitelně rozšířit a opticky zvýšit jejich stropy. Celý prostor skvěle oživí, a pokud není umístěno přímo naproti dveřím, automaticky pozve všechny dále do bytu. Navíc se v něm před odchodem, či při příchodu domů můžete naposledy zkontrolovat.

2. Jídelna. Zatím velice podceňované místo. Vzpomeňte, jak úžasné Vám připadají luxusní restaurace s nádhernými zrcadly na stěnách. Oživí prostor, dodá mu eleganci ale přitom uvolnění díky pocitu větší volnosti.

3. Obývací pokoj. Proč si do něj, na stěnu za sedací soupravu zbytečně věšet obrazy, které vás nenaplňují? Pověste tam zrcadlo v elegantním rámu. Přes den se v něm bude zrcadlit výhled z okna na zeleň, večer světlo a vaše obrazy. Pro společenské večírky bude přitažlivým zdrojem obdivu, pro intimní chvilky díky němu budete moci v jediné místnosti a s jediným zdrojem světla rozehrát neuvěřitelné kombinace světla a stínu.

4. Koupelny. Zapomeňte na zrcadla na koupelnových skříňkách z hobbymarketu a popusťte uzdu fantazii. Minimalistické koupelny si žádají opulentní rámy i zrcadla. Dodají jinak nudnému prostoru světlo, glamour vzhled i důstojnost.

5. V místnosti, kde chybí okno, by nemělo chybět zrcadlo. Je to magické okno do světa a kontrapunkt k pevným, tmavým a strohým stěnám. Zrcadlo v luxusním rámu tmavý kumbál odlehčí, dodá mu dynamiku a opticky jej zvětší. Před zrcadlo umístěte květiny a z malé místnosti máte rázem třebas luxusní budoár.

6. Nechejte skryté, co nemá být viděno. Zrcadlo nemusí nutně viset, můžete jej klidně postavit na zem a opřít o zeď a zakrýt s ním něco, co v bytě vlastně vůbec nechcete vidět. Jako třeba věčně zavřené dveře.

7. Na terase. Jestliže chcete vaší domácnosti dodat středomořský nádech, pořiďte si zrcadlo na balkón či terasu. Benefit navíc? Zrcadla umístěná venku v noci rozehrávají skvělou hru s osvětlením. I malý balkón tak díky nim vypadá jedinečně a luxusně.

8. Nechte si na zakázku vyrobit velké zrcadlo, které se stane dominantou pokoje, před něj ale umístěte ještě jeden skvostný rám. Extrémní kombinace designu i funkčnosti vás nadchne.

9. Schodiště. Bývají tmavá a úzká, místo portrétů předků si na stěny nechte vyrobit větší i menší zrcadla. Zdvojnásobíte prostor.

10. Na okno. Vážně. Zrcadlo vždy přitahuje pozornost, a pokud jej umístíte před okno na parapet, budete ji mít přesně tam, kde potřebujete. Navíc, zrcadlo v tomto místě opticky vytváří konec místnosti a právě ložnici tak dodá na intimitě uzavřeného prostoru.

Ačkoli se zrcadlo hodí téměř do každé místnosti, jeho přesné umístění a výběr už tak lehký není. A protože se při nákupu zrcadla nutně nemusí jednat o levnou záležitost, konzultujte vše raději s vaším architektem či specializovaným studiem, jakým je například rámařský ateliér Frame-it.cz.

Komerční prezentace

Dále čtěte

Zrcadlo jako dekorace interiéru

Zrcadlo jako dekorace interiéru

V daleké minulosti bylo zrcadlo vnímáno, jako velmi drahý a luxusní dar gentlemana své vyvolené. Většinou bylo malých rozměrů, aby se vešlo do truhly s ostatními dámskými toaletními předměty. Až když to postupný technický rozvoj dovolil, stalo se součástí interiéru šlechtických paláců.

Zrcadlové obklady do kuchyně? Proč ne!

Zrcadlové obklady do kuchyně? Proč ne!

Nový trend, který se pomalu zabydluje i v českých kuchyních, přivítají hlavně majitelé menších prostor. Zrcadlové obklady s sebou přinášejí mnoho nesporných výhod, ale jak už to bývá i jednu základní nevýhodu.

Zrcadla a zrcadlové stěny

Zrcadla a zrcadlové stěny

Zrcadla a světlo, které se v nich odráží, přináší do každého prostoru hloubku. Zrcadla oceníme zejména v tmavých místech každého bytu. Jsou k dostání v nejrůznějších tvarech, podobách a dokážou vytvořit i velmi zajímavá zákoutí a rovněž posloužit jako dekorace v interiéru. Pojďme se tedy společně podívat, jak nás mohou zrcadla a zrcadlové stěny inspirovat.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Amarylis

Amarylis

Pochází z jižní Ameriky a do Evropy se dostala na konci 17. století. Tato rostlina, která patří mezi cibulovité, je...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

jitrk
od: jitrk | 30. 09. 2016, 19:20

To ne, Balerina Dreams je menší a tmavší. Tu má... Číst

ihik
od: ihik | 30. 09. 2016, 14:43

Já bych ji koupil. Během stavby jsem si desku p... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist