Living > Inspirace > Stavba a dům > Nová okna - vše co byste měli vědět

Nová okna - vše co byste měli vědět

30. 5. 2011 | Stavba a dům

Pokud jste právě otevřeli první katalog, který vám padl do ruky a hodláte si v něm vybrat okna do bytu či novostavby, zadržte! Máte všechny dostupné informace proto, aby vám vybraná okna nejen dobře sloužila, ale i dlouho vydržela?

Nová okna - vše co byste měli vědět

Zašli jsme za odborníky z firmy Internorm, kteří se výrobou oken zabývají už osmdesát let, aby nám poradili na jaké nejdůležitější věci je dobré si při pořizování oken dát pozor.

Nejdříve si musíme položit tyto tři otázky:
1.    Kam okno umístíte?
2.    Co od něj očekáváte?
3.    Kolik na něj máte?Vzhledem k tomu, že si okna nepořizujete každé dva roky, je nutné zjistit, jakou od prodejce či výrobce získáte záruku. Dále se pozeptejte, jak dlouho se firma výrobě oken věnuje a zda má vyškolené montážníky a servisní pracovníky. Pokud je totiž kvalitní okno špatně zabudované, neudělá vám tu službu, kterou od něj očekáváte.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie oken.

 Okna inspirace fotogalerieDalší věc, která by vás mohla zajímat je energetická propustnost oken, neboli tepelná. Čím  větší je, tím více zaplatíte v zimě za energii a v létě nebudete mít doma příjemně chladno. Obecně platí že čím menší  je číslo energetické propustnosti, tím lépe. Pokud vybavujete okny pasívní dům, tam by měla být menší než 0,8 k/m2.

Rozhodnete-li se pro nákup oken u firmy Internorm, pak zjistíte, že kromě toho, že splňuje uvedené požadavky na kvalitu a servis, dává zajištění  na zachování funkčnosti  zboží až 30 let, má také obrovskou barevnou škálu produktů čítající stovky barev, mezi které se řadí vyhledávané odstíny nerezu a metalízy a pak také velmi oblíbený dřevěný dekor.

Firma Internorm, jako jedna z mála firem, vlastní mezinárodně uznávaný certifikát na výrobu oken pro pasivní domy. V její nabídce můžete nalézt celkem 9 takto certifikovaných výrobků.Internorm se zaměřuje nejen na kvalitu (téměř veškerá okna jsou standardně vybaveny trojskly!), ale také na bezpečnost. Rodiny s dětmi mají možnost výběru oken se specielními zámečky, které zamezují tomu, aby si dítě samo otevřelo okno tak, aby mohlo prolézt, či vypadnout.

Ke svému  80 výročí připravila firma Internorm jubilejní prodejní akci, kdy na různé typy systémů dostanete zajímavé akční ceny. Na stránkách www.internorm.cz naleznete aktuální nabídku, tipy a rady.

Sabrina Harisová
Foto: www.internorm.cz
Komerční článek

Dále čtěte

Inteligentní dům na kolech

Inteligentní dům na kolech

U příležitosti celorepublikového setkání společností, zabývajících se vývojem a výrobou modulové elektroniky, byl oficiálně představen Inteligentní dům na kolech. Moderní ukázková místnost, zařízená v nástavbě dodávkového vozu představovala nadčasové řešení inteligentní elektroinstalace i bezdrátového systému.

Kouzelná garsonka 2x jinak

Kouzelná garsonka 2x jinak

Máte malou garsonku nebo byteček, který měří 20 metrů čtverečních? Pokud se nemůžete zbavit pocitu, že na vás vše padá, projděte s námi dva byty, které by vás mohli inspirovat k malé změně.

Je vám vedro? Klimatizujte!

Je vám vedro? Klimatizujte!

Pokud je vám doma teplo a větrák vám už nestačí, zkuste klimatizaci. Máme ji v autě, v práci, někdy i v autobusech, tak proč ji nemít tam, kde se zdržujete tak často? Kolik bude stát a jakou bude mít spotřebu, jsme spočítali za vás.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
 • Od: Kuba, 13. 6. 2011

  V oblasti Plzně a Třemošné nabízí tato internorm okna i firma Well spol. s.r.o. .

 • Od: Kuba, 13. 6. 2011

  Pardon, odkaz je takto http://www.wellokna.cz/produkty/internorm-okna

 • Od: Helena, 24. 2. 2012

  Ještě několik dalších všeobecných rad. Vyžadujte předem doklady o shodě a udělejte si kopii dokumentace a protokolů o zkoušce. Berte to jako prevenci pro případ, že Vám okna začnou namrzat. V opačném případě už se k těmto dokumentům nedostanete. Zkontrolujte si jaká je skladba kování. Někteří výrobci ji natolik redukují, že neodpovídá zkouškám a pak začnou okna namrzat nebo Vaše bezpečnostní kování nebude plnit svoji funkci a zjistíte to až Vás vykradou. Někteří výrobci a to i ti největší se domnívají, že veškeré zkoušky na okna či kování jsou pouze doporučující a to i ti největší. Zjistěte si jak je provedené zasklení a zda je prostor mezi rámem a sklem řádně utěsněn, jinak se budou okna rosit či namrzat a to i klidně skla U=0,5. Dejte si do smlouvy, že jste oprávněni dostat další informace. Pokud nic , tak je toto vše minimálně dobrá prevence, aby Vám nedodali jiná okna než ta co prošlo zkouškami, případně se budete moci lépe bránit. V ČR nemá zákazník právo na informace, pouze ta to, co je v objednávce, což je velmi zneužitelné.

 • Od: Jirka U., 15. 10. 2015

  Dobrý den, rád bych tady k Heleně, která poznamenala pár všeobecných rad, ještě nějaké dodal. Pokud chcete kvalitní okna, žádejte plastový profil třídy "A", je nejtlustší a proto je na něj využito nejvíce materiálu. Okna z prvoplastu lépe drží ve svárech a jsou tak pevnější. Vždy si zjistěte původ oken. Na našem trhu je spousta překupníků, kteří s výrobou oken nemají nic společného, a tak za kvalitu oken nemohou ručit. Všechny tyto parametry si nechte zapsat do kupní smlouvy, jak už radila Helena, protože vás pak nebudou moci ošidit.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Izotoma

Izotoma

Má úzké, jemně dělené listy. Květy jsou trubkovité, hvězdicově rozevřené. Jejich barva je bílá až růžová, světle lila a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 21:17

Tak jsme se vrátili z návštěvy Ratiboře. Dovezl... Číst

Sena
od: Sena | 01. 10. 2016, 18:59

Felerko ráda tě vidím. Drž se. Cukr při troše d... Číst

Feler-ka
od: Feler-ka | 01. 10. 2016, 14:57

Ahoj, selčičky. Tak jsem v cz a nevím odkuď zač... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist