Living > Inspirace > Stavba a dům > Nepodceňujte výběr plastových oken

Nepodceňujte výběr plastových oken

3. 2. 2015 | Stavba a dům | Komerční prezentace

Pořizujete si nová plastová okna? Těšíte se, jak uspoříte za teplo a jak se zvýší komfort bydlení. Aby vám plastová okna dlouho a dobře sloužila, je třeba věnovat pozornost výběru dodavatele. Lákavě nízká cena plastových oken může mít svá úskalí.

Nepodceňujte výběr plastových oken

Je dobré znát výrobce plastových oken
Kvalita plastových oken se většinou pozná až za několik měsíců, a to nejčastěji v zimě, když je potřeba aby prokázaly své vlastnosti a funkčnost. Může se stát, že radujete-li se na jaře, jak levně jste koupili plastová okna, můžete být v zimních měsících nepříjemně překvapení.
Dodavatelé plastových oken se snaží zaujmout zákazníka nízkou cenou či naopak vysokou slevou. Při posuzování nabídek je ale nutné pečlivě posuzovat a srovnávat, co dodavatelé skutečně nabídli, jaké prvky, parametry profilu, doplňky, služby. Zda nabídka zahrnuje všechny vaše požadavky.


Plastová okna jsou vedle ceny příjemná i tím, že se nemusíte příliš starat o jejich údržbu. Stačí je umýt, občas promazat kování, v případě potřeby velmi jednoduše seřídit. Někdy se ale stane, že funkčnost není tak optimální, jak byste potřebovali, nebo se některá část poškodí. Pokud znáte výrobce oken pak je jednoduché i po řadě let zavolat a požádat výrobce o servis. Pokud si pořídíte plastová okna přímo od prověřeného tuzemského výrobce nebo jeho autorizovaného prodejce máme minimálně výhodu, že se s ním domluvíte česky.
Zajímejte se při výběru plastových oken také o zkušenosti, tradici výrobce, prověřte si jeho reference ve svém okolí. Můžete chtít vidět i přímo jeho výrobu oken a přesvědčit se tak, v jakých podmínkách, jakou technologií plastová okna vyrábí.

Nepodceňujte poradenství při koupi plastových oken
Zkušený dodavatel by měl mít proškolené pracovníky, kteří budou umět poradit s výběrem plastových oken. Velkou pozornost věnujte poradenství zejména tam, kde potřebujete nějaké nestandardní, atypické či nadrozměrné prvky. Zodpovědný dodavatel by měl mít nastaveny limity např. pro nadrozměrné prvky a měl by vám přesně říci, co je a co není možné vyrobit, aby mohl garantovat bezpečnost, spolehlivou funkčnost a stabilitu plastového okna. Kvalitní dodavatel vám ve spolupráci s interními techniky výrobce navrhne alternativní technicky správné řešení.


Nezapomínejte na montáž plastový oken a další služby
Montáž, zednické zapravení a další odborné služby si většinou zákazníci objednávají spolu s plastovými okny. Získají tak mj. i prodlouženou záruku na okna. „Správná montáž je minimálně tak důležitá jako kvalita plastových oken sama o sobě“ říká Ing. Korbelář, technický manažer značky OTHERM, „nesprávná montáž fakticky degraduje i to nejúspornější a nejkvalitnější okno“.


Kvalitní výrobci a dodavatelé plastových oken dbají na to, aby služby, které nabízejí, byly na profesionální úrovni a provedené v souladu s technickými normami. Montážníci tak musí být dostatečně a pravidelně proškoleni, musí mít k dispozici kvalitní materiály.
Lidé mají často obavy z výměny oken, ale dodavatel na úrovni zákazníkovi zajistí v případě potřeby i pomoc s vyklizením prostoru v okolí oken. Pro samotnou výměnu je totiž potřeba jen asi 1 metr volného prostoru před oknem. Samozřejmostí je pokrytí přístupových ploch, na závěr hrubý úklid. Na přání je možné provést likvidaci starých oken, případně výmalbu ostění. Pokud jde o běžný byt, představuje výměna oken většinou jeden den nepohodlí, ale s prověřenou a kvalitní firmou je to hračka.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Lískovníček

Lískovníček

Kvete v předjaří. Corylopsis spicata dorůstá i přes 1 m, kvete zvláště bohatě a má jemné drobné výhonky. V dubnu rozkvétá...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 435 aktivních uživatelů 73 131 témat)

Poslední příspěvky

lukyno
od: lukyno | 31. 08. 2016, 05:26

To je na každém, pokud ale máte volné peníze. T... Číst

Klera
od: Klera | 30. 08. 2016, 22:24

Okna už máme namontované a šli jsme do toho hli... Číst

Dancax
od: Dancax | 30. 08. 2016, 22:14

Moc se mi toto líbí. Řeknu o tom doma manželovi... Číst

Malda
od: Malda | 30. 08. 2016, 21:35

My to sice měli taky povinný a nejdřív se mi ne... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist