Living > Rekonstrukce > Rekonstrukce > Soutěžní rekonstrukce: Přestavba koupelny a kuchyně + topení

Soutěžní rekonstrukce: Přestavba koupelny a kuchyně + topení

27. 2. 2014 | Rekonstrukce

Další soutěžní rekonstrukce tohoto týdne je tady. Podívejte se na rekonstrukci vybydlené koupelny a kuchyně v rodinném domě v Boršově nad Vltavou.

Soutěžní rekonstrukce: Přestavba koupelny a kuchyně + topení

Šlo o starou "vybydlenou" koupelnu a kuchyni ve starším RD. U koupelny nešlo hýbat s dispozicí prostoru, přesto si myslíme že rekonstrukce měla veliký přínos. U kuchyně došlo k probourání příčky a propojení oddělené jídelny. Vznikl tak krásný a veliký, vzdušný prostor: kuchyně s jídelnou. S touto rekonstrukcí bylo provedeno i nové ústřední vytápění celého RD.

 

Cena rekonstrukce: 500000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: Rodinný domek, Boršov nad Vltavou

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

prestavba-koupelny-a-kuchyne-topeni

Komentáře ke článku

Přidat komentář
 • Od: duliz, 27. 2. 2014

  ..priestor je ozaj pekný, veľký aj farby sa mi páčia....ale celé sa mi to zdá nejaké moc okachličkované....v kúpelni muriky a schodíky a z tých špár a obkladačiek v rôznych smeroch sa mi krížia oči...a v kuchyni to isté...radšej mohli dať obklady väčších rozmerov a mohlo to byť pekné

 • Od: Jan Dvořák, 27. 2. 2014

  Muriky:-D Ty schodíky tam evidentne zůstat musí, jsou i v původní koupelně. Tam bude nějaký trubkování, odpady, apod... Ty muriky mi nevadí tolik jako ta oranžáda. Vám se ta barva líbí???

 • Od: duliz, 27. 2. 2014

  OK schodíky musia byť...nakoniec aj ja mám vaňu trošku vyššie kôli odpadom.....proti oranžovej nemám nič ....keby kúpeľňa bola celá v tej svetlej farbe a obklady by boli hladké a uložené tak, ako na stene pod uterákmi , tak by mi pás oranžovej nevadil vôbec....aj keď tá kapučínová by bola asi lepšia :-)

 • Od: Jan Dvořák, 27. 2. 2014

  Kuchyňe vypadá moc hezky! Podlahu máme položenou správně, roztahuje kratší stranu místnosti. Tmavé skřínky, světlejší pracovní deska bezva! Kuchyň je velká ve velké místnosti, krásně tam padnou ty větší úchytky. Škoda jenom, že zas poskakují. Jsou vodorovně i horizontálně... Osobně se mi zase nelíběj ty horní skřínky. Neni tam žádná linie. Já bych volil jen horizontální s mléčným sklem. Nic tmavého a nic svislého. Neuvažovali majitélé nad obkladem ze skla místo toho většího množství spár mezi malým rozměrem obkladu? Vyřešený suprově, líbí se mi to. Škoda toho komínového tělesa, by tam vlezla lednice. Divočejší obklad komínu mi nevadí...je to takový jako že Hmmm, v pohodě. Líbí se mi jídelní stůl, je masivní! Žádný chcípátko s tenounkejma nožičkama. Celkově bezva, střízlivá kuchyně, žádný zbytečný výstřelky, žádný nesmyslný kytky na zdech, malba fajn! krásně to zteplý celý prostor (je to nějaký hodně světlý "kapučíno"?). Ke koupelně asi takhle....můžou tam bejt nerez hrany jak chtěj, může tam bejt fajn zrcadlo, mohlo by tam být hranaté závěsné WC s pozlaceným ovládáním.....ale vždycky to bude "né moc líbivé", protože tam je tenhle oranžovej cirkus!!! Kuchyni stoprocentně nenavrhoval stejný člověk jako koupelnu! Dovolím si radu: vzal bych bourací kladivo a všechno co je v koupelně oranžový vybourat a nahradit 1.světlým "kapučínem" když ho mám v kuchyni, 2.světle šedou nebo 3. alá broušená ocel (viz skřínka pod umyvadlem). plus přemalovat ty futra na bílo. Vždyť takováhle koupelna koncepčně do toho baráku vůbec nezapadá! Kuchyně s jídelnou napohodu a ruce si půjdu umejt do cirkusu...tvl...uff a ještě z toho dostanu schýzu, protože se mi z toho taky krížia oči. Zase jsme nesmířlivej, Evi:-)

 • Od: evaka, 28. 2. 2014

  Ne, Honzíku, tentokrát jsi velice smířlivej hlavně k tý kuchyni :( Ta je celá úplně špatně. Takovýho místa a takhle blbě, zřejmě amatérsky, vymyšlená ! Tohle by i hodně mizerný kuchyňský studio muselo navrhnout líp :(

 • Od: evaka, 28. 2. 2014

  Tak já ti nevim, Karle.... :) Mně nějak připadá, že to je každý z jinýho domu nebo bytu :( Nebo že se doma nějak nemohli dohodnout na konceptu přestavby a tak si každý vybral jednu místnost a tam si prosadil svou, přičemž milostivá paní patrně získala pro seberealizaci koupelnu. To teploučké oranžové šílenství by tomu nasvědčovalo. Nebo možná vyhráli pár balíků obkladaček v tombole na boršovském plese hasičů a aby neurazili, tak je do té koupelny narvali všecky kam to šlo (i nešlo).. ještě štěstí, že do té serie nepatřily taky listely a mozaika, určitě by se na ně taky někde místo našlo. Prostě vzorový příklad, že ne někdy, ale vždycky méně je více. Místnost mrňavá, ale zacpaná rohovkou, navíc z jiné série než umyvadlo, pro schody snad není ani kam si položit chodidla, skříňka pod umyvadlem taky z jinýho světa..stěny až oči přecházejí.. já nevim, ale ta původní koupelna snad byla lepší. V každým případě jednodušší, barevně decentnější a i ty schůdky byly nějak elegantněji řešené, když už tam asi musí být. O "múriku" ani nemluvím, vůbec jsem nepochopila jeho smysl..asi ještě nějaké dlaždičky zbyly tak se pro ně hledalo uplatnění :) A bohužel našlo..:( No a kuchyň: ta je tvaroslovně a stylově výrazně modernější a současnější, taková techničtější, ale taky si s těma skříňkama nějak nevědeli rady. Hlavně ale : pokud paní domácí není levák, tak je ergonomicky úplně špatně řešená. Pominu-li špatné řazení jednotlivých zón při umístění dveří (ony se ještě někde dávají tyhle skládačky?), tak především chybí vedle MW a trouby odkládací plocha na vyndané pekáče. Ten rantlíček u toho pruhovanýho (proboha proč a ještě úplně jinými obkladačkami?)morovýho sloupu na bezpečné odložení horkého plechu fakt nestačí a hned vedle už je varná deska. To, že chudák lednice je za trest odsunutá na hanbu mimo sestavu (ale aspoň se při tom může koukat z okna), když by se při troše přemýšlení dala zařadit do linky už je snad skoro fuk. Korunu tomu dává ta prosklená horní skříňka, umístěná na ležato "hezky symetricky" doprostřed mezi ty dvě tmavé nad sebu (proč místo nich nejsou jednodvířkové, proč ta prosklená nelícuje s horní nebo aspoň (!)dolní hranou sousedních skříněk ? Nebo proč tam nejsou dvě nad sebou ?). Podlahová krytina barevně jakž takž ladí s kuch. linkou, ale úplně mimo k obojímu je barevně jídelní stůl a židle... A nad hlavou hvězdné nebe v sádrokartonu ... Půl melounu v tahu a z provozního a funkčního hlediska by obě místnosti mohly působit jako odstrašující příklad jak tedy NE (o estetickém dojmu ani nemluvě). V tomhle případě řešit směřování přišroubovaných úchytek mi připadá fakt jako prkotina :(

 • Od: Jan Dvořák, 28. 2. 2014

  tyjo já si nemyslim, že ta kuchyně je tak marná. Horní skřínky bez debat špatně. Ale ten zbytek... Morový sloup tam zůstat musí. Díky tomu máš možnost digestoře s odtahem pryč do komína (i když nedokážu rozeznat z foto jestli tam ta propojka do komína je nebo není). Proto ten sporák tam kde je. Jiná varianta je sporák na druhé straně účka. Jenže...tam musíš dát závěsnou digestoř s recirkulací (Ikea 10k, Siemens 15k+), pracovní deska na zakázku protože by to muselo být hlubší než 62cm, čekačka 4 týdny na tu desku a prachy žejo. Lednici tam nedáš, to by si tu kuchyň musela udělat jinou než U. A cokoliv jinýho než U by v tom prostoru zapadlo a nebo stálo ranec. Než jsem napsal komentář, tak sem si říkal kam bych dal sporák já a nakonec mi přišlo, že tak jak to je je to snad jediný rozumný řešení. Jako OK, jde udělat sporák na druhou stranu, stropní digestoř, místo aktuálního sporáku vestavěná lednice a morovej sploup vetknout do skříně, ze který uděláš sice mělkou, ale aspoň nějakou špajs...ovšem naroste rozpočet třeba i o natažení elektriky do podlahy a stropu. Hvězdný nebe:D třeba to dělá jenom ta fotka, ovšem energeticky je to stopro bomba, ambientní LED by byla lepší varianta.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Sena
od: Sena | 29. 09. 2016, 19:33

Na zahradě Bibi, na zahradě. Shodli jsme se s d... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 18:37

Ách, to byl dnes krásný den . Celý den slunce... Číst

DanaKote
od: DanaKote | 29. 09. 2016, 17:31

Ballerina Dreams ? Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist