Soutěžní rekonstrukce: Přestavba bytu

6. 4. 2012 | Rekonstrukce

- Velikost písma +

Paní Hocková z Michalovic si splnila sen mnoha žen. Po náročné přestavbě si užívá vaření v nové kuchyni, která je propojena s obývákem. I při práci v kuchyni bude moci trávit čas s rodinou.

Po dlouhém a náročném přemýšlení a plánování jsme se odhodlali k poměrně komplikované a náročné změně dispozice bytu, kdy došlo k přesunutí kuchyně z nevyhovující malé místnůstky bez oken do velkého (4*8m) obývacího pokoje, čímž vznikl stále ještě prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem. Nové uspořádání mnohem lépe odpovídá současným požadavkům na moderní bydlení a díky němu osoba, která se stará o vaření, není úplně odříznuta od ostatního dění.Původní rozpočet na přestavbu byl plánován zhruba na 260.000,- Kč, skutečná cena přestavby tento rozpočet přesáhla a skončila přibližně na částce 310.000,- Kč.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

jak se staví sen fotogalerie

Začali jsme likvidačními pracemi, vybourali jsme původní podlahu: byli odstraněny parkety, prkna, která byla pod parketami a musela být rovněž odstraněna veškerá suť, která byla pod těmito prkny. Rovněž byly odtsraněno staré topení, okna i dveře.Nově byly vyhotoveny veškeré sítě: voda, odpady, elektřina; bylo instalováno podlahové topení, které je nyní jediným zdrojem tepla; nová okna, nové dveře (kromě dveří mezi předsíní a obývacím pokojem - zde jsme nechali pouze jakýsi "průchod"). Zdi byly nově naštukovány, strop zakryl sádrokartonový podhled s bodovým osvětlením, byl vystavěn bar, oddělující obývací část od kuchyňské. Za podlahovou krytinu jsme nakonec vybrali lepené vinylové pásy, které by měly vyhovovat svými tepelněizolačními vlastnostmi podlahovému topení a současně by měly být voděodolné, což je především v kuchyňské části velmi důležité.Nakonec byla instalována nová kuchyně (koupena z obchodu - není na míru), i část nového nábytku do obývací části, samozřejmě nově vymalováno (zvolili jsme v celém pokoji bílou, doplněnou pouze jedním "pruhem" šedo-zelené) a doplněno o několik dekorativních prvků (především obraz nad sedačkou).

Doufáme, že se čtenářům living.cz bude výsledek naší snahy líbit alespoň tak, jako nám; jsme na konečnou podobu náležitě hrdí, zvlášť proto, že jsme si vše navrhovali sami a částečně i sami realizovali.


Kateřina Hocková
Michalovice

 

Diskutujte o tomto tématu Diskutujte na Living fóru!

Komentáře ke článku

Přidat komentář

Od: Petra, 8. 1. 2014

Tak tohle je jedna z mála rekonstrukcí, která se mi doopravdy líbí! Naprosto mě to nadchlo! Jedním slovem nádhera. Perfektní, jak jste nechali dominovat prostoru krásná oblouková okna. Kuchyň bezvadně zapadá do interiéru a má to nadčasového ducha...Fakt krásný!

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
captcha

Rostlina dne

Lomikámen

Lomikámen

Lomikámen patří mezi nejznámější skalničky. Existuje až na 300 druhů lomikámenů, některé jsou si velice podobné, jiné...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(25 138 aktivních uživatelů 72 125 témat)

Poslední příspěvky

Ferin

Keramická dlažba do obýváku a ložnice?

od: Ferin | 16. 04. 2014, 16:18

PS: Jen bych doplnil, na západě se začala dá... Číst

siva01

Keramická dlažba do obýváku a ložnice?

od: siva01 | 16. 04. 2014, 15:58

Dlažba vydrží dost, ale jak již bylo psáno, tak... Číst

daraka

POKEC 6 - amatéři

od: daraka | 16. 04. 2014, 15:53

Jasné, že ma zaujíma napr. mám novú práčku, ta... Číst

daves

Masážní vana

od: daves | 16. 04. 2014, 14:55

Jsem tento tyden na hotelovem pokoji, kde mam v... Číst

Celé diskuzní fórum o bydlení

ABradio - poslouchej online!

Čtěte také

TOPlist