Living > Rekonstrukce > Rekonstrukce > Soutěžní rekonstrukce: 2+1 na Vinohradech

Soutěžní rekonstrukce: 2+1 na Vinohradech

11. 2. 2014 | Rekonstrukce

Další soutěžní rekonstrukce tohoto týdne je tady. Pojďme se společně podívat do bytu na Vinohradech, kde obrazně řečeno nezůstal kámen na kameni.

Soutěžní rekonstrukce: 2+1 na Vinohradech

Po mnoha letech strávených v pronajatých bytech, kdy poslední se po pár týdnech užívání projevil jako naprosto příšerný jsem se rozhodl pro vlastní byt. Byt 2+1 na Vinohradech prošel kompletní rekonstrukcí rozvodů, nové omítky, nové podlahy a oprava původních dřevěných oken.

K bytu jsem přišel ve stavu již započaté rekonstrukce. Kuchyň s jídelnou byla čerstvě necitlivě přepažena sádrokartonovou příčkou. Tu jsem nechal okamžitě odstranit. Byt tak získal původní dispozici, kterou nebylo potřeba jakkoliv měnit. V obýváku a kuchyni s jídelnou proběhla renovace parket + jejich doplnění v místech, kde bývávala kamna.

Předsíň byla opticky snížena sádrokartonovým podhledem s integrovaným osvětlením. Původní podlaha byla nahrazena dlažbou. Stejně tak koupelna a wc. V koupelně došlo ke změně umístění vanové baterie a bylo přesunuto umyvadlo. Pokoj, který aktuálně slouží jako ložnice byl původně kuchyní. Problém zde nastal s podlahou. Původní přes sto let stará prkna byla v minulosti vytírána desinfekcí, která byla z prken hodně cítit. Dřevo dostalo kompletní polyuretanový nátěr, který však proti zapáchání nepomohl na 100%. Nový koberec tak nasákl zápach a musel být nahrazen. Přes prkna bylo položeno několik vrstev igelitu, 5mm silná pěnová hmota a nakonec laminátová podlaha. Toto řešení odstranilo zápach a eliminovalo zvlněná prkna. Nepodařilo se zachránit původní dveře a obložky. Byly zničené a postižené plísní. Během zařizování jsem kladl důraz na původní vzhled bytu. Nové dveře mají stejný design jako původní, jiná je pouze výška dveří.

Kuchyně byla přemístěna do původní síně, pokoj zůstal zachován. Mezi těmito pokoji jsem neosazoval dveře, vznikl tak částečně oddělený prostor pro obývání. Ložnice je přemístěna do původní kuchyně, kde se ze dvou spíží staly šatny. Po prvním spuštění topení jsem zjistil, že použité topné panely nemají dostatečný výkon k vytopení pokojů. Realizační firmou nebylo provedeno spočtení tepelných ztrát. Po 3 měsících proběhla kompletní výměna panelů za větší s dostatečným výkonem + natažení topení i do šaten. Zařízení je jistě věcí vkusu a financí. Zařízení nemám doposud 100% hotové a tak v kuchyni je stále kombinace nového nábytku a starších spotřebičů. Stále chybí závěsy na vysoká okna, sporák s troubou je plánovaný nový a k sedačce chybí křeslo. V ložnici jsou provizorní noční stolky a chybí zrcadlo. Cenu rekonstrukce neumím přesně vyčíslit, podílel se na ní i majitel domu a spoustu úkonů jsem provedl svépomocí. Zde výčet některých položek: Repase parket 18k dlažba předsíň koupelna wc 10k laminát ložnice 4k Kuchyňská linka 40k pracovní deska z kamene 9k nábytek obývák 17k nábytek předsíň 4k nábytek ložnice 50k policový systém do šaten 2x 1,5k oprava a lakování oken 12k oprava topení + nová větev do dvou šaten 18k Další nespočítatelnou částkou je různý instalační materiál, dekorace, samolepící fólie na změnu barvy reproduktorů, osvětlení, několik chemických kotev nutných k uchycení čehokoliv ve starých zdech, atd... Myslím, že to všichni známe:-)

 

Cena rekonstrukce: 1000000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: Praha Vinohrady

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

2-1-na-vinohradech

Dále čtěte

Soutěžní rekonstrukce: Startovní bydlení 1+1 45m2 - kompletní rekonstrukce malého bytu

Soutěžní rekonstrukce: Startovní bydlení 1+1 45m2 - kompletní rekonstrukce malého bytu

Další soutěžní rekonstrukce je tady! Ke splnění snu pomohlo stavební spoření a také inspirace a odhodlání. Pojďte se podívat.

Soutěžní rekonstrukce: Přestavba autodílny na rodinný dům Plzeň

Soutěžní rekonstrukce: Přestavba autodílny na rodinný dům Plzeň

Další soutěžní rekonstrukce tohoto týdne je zde a troufáme si tvrdit, že vás určitě překvapí. Stejně jako nás. Podívejte se, jak Matouškovi zatočili s bývalou autodílnou.

Soutěžní rekonstrukce: Pohádka o splněném snu

Soutěžní rekonstrukce: Pohádka o splněném snu

Poslední rekonstrukce tohoto týdne. Podívejte se, jak si v Jirkově plní své sny. Příběh se četl jedním dechem .-) A pokud máte také sen o rekonstrukci, dejte se do toho. Držíme palce!

Komentáře ke článku

Přidat komentář
 • Od: evaka, 11. 2. 2014

  No, co na to říct ? Ať hledám jak hledám, žádný vážný prohřešek jsem nenašla. snad jen ty police v ložnici bych já dala stejně vysoko, nemám ráda poskakující cokoli na zdech a nemám moc ráda fialovou ani lila nebo podobné barvy. Ale to je věc osobního vkusu a pocitu, tady v té ložnici je hodne jemná, takže budiž .. Jinak dokonale jednoduché, střízlivé, stylově čisté, řemeslně hodně kvalitně provedené (obklady na WC a v koupelně), parkety jenom tiše závidím (z tý hrůzy co tam byla tohle vykřesat je přímo zázrak!).. Prostě hodně dobrý ! Miluju totiž bílou barvu v kombinaci se dřevem. Je mi to blbý, ale tohle se Ti, Honzíku, opravdu povedlo ! :)))) I když ta cena.., ufff ! Ale bylo to asi původně v hodně hrozném stavu podle těch fotek. Jo, a ty fotky... tak ty jsou taky hodně dobrý, až bych řekla profesionální.

 • Od: Jan Dvořák, 12. 2. 2014

  Děkuju za komentář, cena odpovídá tomu co se tam muselo dělat....všechno. Jenom topení bylo za cca 200 (Kotel, topné panely, vložkování 20ti metrového komínu, desítky metrů trubiček...). Děkuju za pochvalu zpracování, to by bylo zlé, kdybych neuměl dělat tak aby to bylo hezké, to bych pak neměl zákazníky:-)

 • Od: evaka, 12. 2. 2014

  Jo tááák ! :) Tak to leccos vysvětluje, třeba tu umanutost při posuzování sifónů :) Ale fakt, je to hodně dobrý !!! Smekám !

 • Od: evaka, 15. 2. 2014

  Takže gratuluju !!!!!!

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Milan887
od: Milan887 | 01. 10. 2016, 12:48

Já jsem dlouho hledal projektanta, ale nakonec ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 10:32

Přeji krásnou sluníčkovou sobotěnku Venku je... Číst

aprill1
od: aprill1 | 01. 10. 2016, 07:25

Krásné sobotní ráno. Copak se to děje, že to ta... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist