Living > Interiér > Obývací pokoj > Realizace obývacího pokoje – jak to dělají profesionálové

Realizace obývacího pokoje – jak to dělají profesionálové

13. 10. 2010 | Obývací pokoj

Obývací pokoj – místo, kde se setkává celá rodina, by měl splňovat nejen požadavky na prostor a pohodlí, ale měl by skýtat i místo na zábavu. Jak tyto požadavky zakomponovali do svého návrhu profesionálové?

Dnes se budeme věnovat realizaci obývacího pokoje, který je na přání majitele laděn do kombinace černé a bílé. Naši bytoví architekti připravovali nábytek na míru, řešili osvětlení, malbu, podlahy, tapety a také vybavení. Výsledný efekt si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Na předstěnách byla aplikována luxusní tapeta se vzorem s imitací sametu. V popředí lihový krb, který spolu s nepřímým osvětlením podsvícených polic a předstěn dodává interieru intimní atmosféru.

V místě, kde měl být původně kuchyňský kout, se našlo místo pro kulečník. Ten stojí na sněhobílé velkoformátové dlažbě. Když se nehraje, je tu místo ke stolování pro větší společnost.

Z obývacího pokoje je prosklenými posuvnými dveřmi přímý vstup do zimní zahrady.

Dispoziční řešení:

Jedná se o velký prostor, kde jsou naprosto zřejmé komunikační linie a provozně dispoziční celky. Prostor je díky vzrorům na nábytku a na stěnách dynamicky členěn a nepůsobí studeně. Stejně působí i osvětlení, které je hravé a zajímavé. Změna kulečníku ve velkorysý stůl je rafinovaná a nápaditá.

Nepřehlédněte - velká fotogalerie obývacích pokojů

obývací pokoje inspirace fotogalerie 

Dekorace oken:

Na oknech je dvojí typ zastínění.  Na malých oknech jsou to látkové rolety v bílé barvě a na velkém okně je použit klasický model záclony a závěsů. Závěsy jsou tzv. lehké. Zavěšení na hliníkové kolejničce, která je zakryta za řasící páskou. Barevnost stínění doplňuje celý interiér.

Celý interiér je kombinace moderního s tradičním. Kombinování působí především díky velkorysému prostoru příjemně a nenuceně.


Autor: Ing.K.Smejkal Ph.D.
Foto:atelierstyltex.cz

Realizaci obývacího pokoje vám přinesl Atelier Styltex, který se zabývá komplexním řešením interiérů a exteriérů budov

Dále čtěte

Obývací nábytkové stěny- staronový hit! Díl první

Obývací nábytkové stěny- staronový hit! Díl první

Také si na ně pamatujete? Masivní, těžké a neohrabané. Obývací nábytkové stěny se vyráběly většinou z dřevotřísky, jež byla na povrchu polepena tapetou, která se mermo mocí, leč marně snažila napodobit dřevěný dekor. V moderní době se musí účelovost i design zařizovacích předmětů dokonale přizpůsobovat uspěchanému životnímu tempu, nejinak je tomu i v případě obývacích stěn.

Realizace venkovské obytné kuchyně - jak to dělají profesionálové

Realizace venkovské obytné kuchyně - jak to dělají profesionálové

Tento týden vám přinášíme realizaci obytné kuchyně vesnického domu. Postupy však můžete využít i v městském domě nebo větším bytě. Jak si s proměnou poradili profesionálové?

Obývací nábytkové stěny- staronový hit!Díl druhý

Obývací nábytkové stěny- staronový hit!Díl druhý

Jak jsme již slíbili, podíváme se v této části blíže na zoubek designovému a dispozičnímu charakteru obývacích stěn. Přes svůj význam je často považován za druhořadý prvek, nicméně je to právě design, který je nepopiratelně podstatným faktorem, ať už při rekonstrukcích, přestavbách, či inovačním zařizování zcela nových interiérů.

Realizace obytného přízemí – jak to dělají profesionálové

Realizace obytného přízemí – jak to dělají profesionálové

V současné době je trendem propojování kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Rodina tak může trávit více času pohromadě a také propojením třech místností vznikne velký, ničím nepřerušený prostor. Jak realizaci obytného přízemí zvládli profesionálové?

Realizace modré ložnice – jak to dělají profesionálové

Realizace modré ložnice – jak to dělají profesionálové

Ložnice je často velmi opomíjená místnost při zařizování domu či bytu. Vždyť tam přeci chodíme jen spát! Kvalita spánku však závisí nejen na kvalitní posteli a čerstvém vzduchu v pokoji, ale i na uspořádání nábytku a barevném vyladění místnosti. Podíváme se, jak si s realizací ložnice poradili profesionálové.

Podkrovní koupelna – jak to dělají profesionálové

Podkrovní koupelna – jak to dělají profesionálové

Koupelna, mnohokrát skloňované téma zase z jiného úhlu. Realizace této koupelny byla spojena s rekonstrukcí celého domu. Majitelé koupili dům těsně po jeho dokončení a studio řešilo úpravu celkové dispozice domu, rozmístění příček, doplnění domu nábytkem a úpravu místností, které byly již částečně něčím vybaveny, jako byla kuchyně a koupelna. V koupelně byly již předem dány obklady a vyzděný pult s dírou pro nohy. Při realizaci byly doplněny nábytkové prvky pod i nad umyvadly, aby byl vytvořen úložný prostor pro úklidové a kosmetické přípravky. Dále byl doplněn regál na ručníky a celkové barevné ladění bylo přizpůsobeno barevnosti obkladů.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 28. 09. 2016, 09:38

Krásné sváteční ráno, posílám fotky Pastelky pr... Číst

Sena
od: Sena | 28. 09. 2016, 08:46

Také přeju dobré ráno. V plánu máme s domácím s... Číst

sparkles
od: sparkles | 28. 09. 2016, 08:25

To jsou ty Trix Zero na stránkách JAP. Jsou bez... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist