Living > Interiér > Obývací pokoj > Obývák a ložnice v jednom

Obývák a ložnice v jednom

25. 6. 2015 | Obývací pokoj

Malé a ještě menší, takové nám staví developeři byty a domky. Nebývá výjimkou, že ať už kvůli cenové (ne)dostupnosti anebo z jakéhokoliv jiného důvodu, setkáváme se tváří v tvář s faktem, že jediný byt, na který cenově „dosáhneme“ a současně se nám alespoň trochu líbí, nedisponuje samostatnou ložnicí.

Kam tedy dát postel? A má se vůbec do 1kk taková postel dávat? Jaké mohou být k samostatné ložnici alternativy, co do prostoru na spaní?

Tak především k celé situaci přistupujte kreativně a mějte na mysli, že se všechno dá snadno a důmyslně řešit. Chce to jen nápad. Tak například... Rozhodně se nesnažte násilně rozdělovat jeden pokoj na dva. Naopak jenom prostoru pomůžete, pakliže ho ještě umocníte drobnými detaily, jako je sjednocení podlahovin, instalací vestavěných polic na stěnách či nízkými solitérními kusy také můžete docílit prostorové úspory při zachování původní účelovosti.

Hledáte vhodnou rozkládací pohovku? Poraďte se na forum.living.cz

Spaní lze rovněž vyřešit velmi prakticky a důvtipně. Namísto klasické sedací soupravy anebo tradiční postele si pořiďte dvě úplně jednoduchá jednolůžková kanape s rohovým zvýšeným čelem. Kanapátka přisuňte k sobě tak, aby se čelní desky společně dotýkaly a tvořily tak kolem obvodu obou sofa jakési písmeno „U“. Když před tuto svépomocí zhotovenou sedačko-postel přehodíte patchworkový anebo jakýkoliv jiný přehoz a tvrdá čela bohatě osadíte různorodými polštářky, uvidíte, že se vám bude spát jako v na obláčku a stejně tak si budete i pohodlně posedávat při sledování televize.


V takovém malém prostoru také jistě oceníte závěsná řešení všeho druhu, jako například nástěnné systémy pro televizi, policové sestavy anebo také klasičtější nástěnné skříňky.

Příčným rozdělením interiéru pomocí vestavěného patra na spaní vznikají určité výškové úrovně jednotlivých prostor, u nichž je vždy nutné brát ohled na dostatečnou světlou výšku místnosti. Zde je ale důležité myslet rovněž na to, že teplo se drží právě až u stropních zdí.  Dalším řešením je správný a pečlivý výběr pohovky (pohovek), jejichž sestavením docílíte ideálního „letiště“ na pohodlné válení a relaxaci, ale které vám zároveň poskytne plnohodnotný a ničím nerušený spánek.

Lucie Sýkorová

Foto:villaombaklaut.com, swoonworthy.co.uk, docslate.com, pichomez.com,  livroomdesign.blogspot.com, luvne.com, favim.com, kempinski.com, bestinteriorphotos.com, home-designing.com, dekooder.blog.hu, wheretostay.com, firsttiger.co.uk, urbanfruitharvesting.blogspot.com, prismma.in-activerain.com, eatsleepdecorate.blogspot.com

Dále čtěte

Obývací nábytkové stěny- staronový hit!Díl druhý

Obývací nábytkové stěny- staronový hit!Díl druhý

Jak jsme již slíbili, podíváme se v této části blíže na zoubek designovému a dispozičnímu charakteru obývacích stěn. Přes svůj význam je často považován za druhořadý prvek, nicméně je to právě design, který je nepopiratelně podstatným faktorem, ať už při rekonstrukcích, přestavbách, či inovačním zařizování zcela nových interiérů.

Ložnice v podkroví

Ložnice v podkroví

Při rekonstrukcích a dalších úpravách starších domů nebývalo vždy pravidlem, že by majitelé uvažovali o podkroví jako o potenciálním obytném prostoru. V dnešní době však stále více lidí touží zužitkovat podkrovní prostor nejen jako skladiště nepotřebných věcí, ale raději jej přetvoří tak, aby v nich mohli opravdu bydlet, odpočívat i spát.

Kuchyně – malá a ještě menší

Kuchyně – malá a ještě menší

Možná to někomu bude připadat jako neustále omílané téma, ale snažíme se nabízet alternativy a nápady na řešení vašich aktuálních problémů a potíží s bydlením. Malé prostory jsou strašákem číslo jedna českých domácností, a tak pro vás máme prostě další dávku inspirace.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Ricchochet
od: Ricchochet | 26. 09. 2016, 17:12

Dobrý den, koupili jsme dům se starším kotlem a... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist