Living > Interiér > Obývací pokoj > Obří obloukové lampy v obývacím pokoji

Obří obloukové lampy v obývacím pokoji

30. 7. 2015 | Obývací pokoj

Už to bude nějaký ten pátek, co se obří obloukové lampy zabydlely v našich obývacích pokojích a vydobyly si v nich své čestné místo. Pokud ale stále váháte, zda si tohoto „obra“ nastěhovat také k sobě domů, nemějte obavy, jistě si velice brzy zvyknete a zamilujete si ho.

Obří lampy jako dělané pro moderní interiér

Obří obloukové lampy velmi dobře sedí modernímu interiéru. Tím, že dokáží poskytnou poměrně dost světla i v relativně vysoké intenzitě, se hodí nejen nad konferenční stolky do obývacích pokojů, ale klidně také nad menší jídelní stůl. Při nákupu ovšem dbejte na to, aby bylo možné regulovat intenzitu světla a aby byla lampa vybavena pohodlným nášlapným vypínačem.

Obří oblouková lampa jako doplňkové osvětlení

Pokud jste se do obřích lamp zamilovali na první pohled, ale osvětlení ve svém interiéru už máte dávno vyřešené, rozhodně nezoufejte. Přestože na první pohled působí tyto lampy opravdu obřím dojmem, ve skutečnosti jsou velice variabilní a lze je dobře sladit jak s již vybaveným pokojem, tak s již zavedeným osvětlením, které touto lampou popřípadě jen doplníte.

Světlo, které dotvoří atmosféru

S pomocí obřích lamp můžete interiér velmi snadno ozvláštnit a zpříjemnit. Za pomoci osvětlení těchto doplňkových lamp vytvoříte ve svém obývacím pokoji útulnou a příjemnou atmosféru pro odpočinek, četbu, poslech hudby i večerní sklenku vína s přáteli.

Obří lampa také jako dekorace? Proč ne…

Tuto stylovou obří lampu však můžete využít také jako součást celého vámi zvoleného dekorativního stylu obývacího pokoje. Je zcela zřejmé, že díky svému nepřehlédnutelnému designu se obří lampa může stát jedním z centrálních bodů celého pokoje. Mimo to vám tato lampa zajistí dostatek světla do vámi zvoleného prostoru a zcela jistě také zaujme každou vaši návštěvu.

Zdůrazněte svůj obývací pokoj

Obří lampu můžete také použít k zdůraznění některých vašich oblíbených nábytkových nebo dekoračních kousků od jedinečného konferenčního stolu, pohodlného designového křesla nebo nástěnné dekorace. Je to opravdu snadné.

Rozhodně je z čeho vybírat

V současné době není problém sehnat velké množství různorodých vzhledů těchto obřích lamp. Při výběru tedy stačí mít namysli, zda toužíte lampu použít jako doplňkové osvětlení nebo zda si přejete s její pomocí suplovat osvětlení centrální. Tomu uzpůsobte výběr rozměrů lampy i intenzitu a zabarvení žárovky. Z materiálů se pak můžete rozhodovat například mezi kovem, mramorem či leštěným chromem a dále mezi různými barevnými i tvarovými provedeními stínidel.

Klára Beščecová
Foto: interiorforhome.com, designfabulous.com, Besthomedesign.blogspot.com, Virginiaculler.com

Dále čtěte

Vyrobte si lampu!

Vyrobte si lampu!

Určitě to znáte. Potřebujete kvalitní osvětlení do bytu či domu a všechna dostupná svítidla vám připadají ošklivá, nepraktická nebo prostě tak nějak fádní. Neklesejte na mysli! Máte k dispozici unikátní nástroj – totiž svou fantazii a šikovné ruce.

Lampa z krajek - originální dekorace interiéru

Lampa z krajek - originální dekorace interiéru

Když se řekne krajka, většina lidí si vybaví spodní prádlo. Tušili jste ale, že krajka je materiál, který můžete použít i k dekoraci v bytě? Nejen v podobě záclon, ale například i jako stínítko lampy. Vzory, které bude převádět na stěnu, vám určitě nedají spát.

Barevný obývací pokoj

Barevný obývací pokoj

V obývacím pokoji trávíme většinu našeho volného času, proto je jeho zařízení včetně dekorování potřeba věnovat jistou pozornost. I když se to na první pohled možná nemusí zdát, barevný základ je velmi důležitý.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Maty81, 19. 2. 2016

    Taky máme takovou velkou lampu a jsme moc spokojení.

  • Od: Maty81, 19. 2. 2016

    http://www.uni-svitidla.cz/lampa-bigwhite-155723

  • Od: Maty81, 19. 2. 2016

    tuto http://www.uni-svitidla.cz/lampa-bigwhite-155723

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Ricchochet
od: Ricchochet | 26. 09. 2016, 17:12

Dobrý den, koupili jsme dům se starším kotlem a... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist