Living > Interiér > Obývací pokoj > Moderní obývací pokoj v přírodní barvě

Moderní obývací pokoj v přírodní barvě

4. 7. 2016 | Obývací pokoj

Pohodlné a útulné bydlení je trendem, který nastoupil po chladně minimalisticky laděném interiéru plném betonu a strohosti. Tóny hnědé a přírodní materiály jsou těmi nejlepšími pomocníky, kteří příjemné prostředí pomáhají budovat. A mají další výhodu: jsou nadčasové a stojí nad trendy.

Dřevo je příjemné, teplé a přátelské, proto se jím tak rádi obklopujeme. Je ale také drahé a tak ho často nahrazují levnější imitace. Díky moderním technologiím jsou ale téměř dokonalé a od skutečného dřeva k nerozeznání, snad jen dotekem můžeme odhalit, že nesaháme na dokonalý výtvor přírody, ale na prefabrikát.

 

Zařizujete obývák? Poraďte se na forum.living.cz

 

Začněme od podlahy

Při jejím výběru bychom se neměli řídit jen podle osobního vkusu, ale potřeb a možností interiéru. Určité věci a zásady vybavování interiéru cítíme podvědomě, v ostatním si necháme poradit nebo se inspirujeme prací odborníků. V bytě, kde je málo přirozeného světla, upřednostníme podlahu světlých barev.                                 

V současnosti není žádný problém pořídit si dřevěnou podlahu ani PVC  v dekoru dřeva, takže výběr je pestrý, ať již vaše volba padla na kteroukoli variantu. Možností je ale mnohem víc: vinyl, plovoucí podlaha, marmoleum – vše vám zaručí skvěle vypadající interiér v souladu s přírodou a přírodními barvami. Přemýšlíme ale také o zátěži, kterou bude podlaha snášet. Zatímco dva lidési mohou dovolit citlivější materiál, v domácnosti, kde se dětské nožky míhají mezi psími tlapkami, zvolíme tvrdý a trvanlivý.

Šaty dělaj´ člověka, stěny…

Výmalbu pokoje volíme s ohledem na nábytek, dekorace i podlahu. I v tomto případě hraje roli množství přirozeného světla. Ale v naší zeměpisné  šířce ani to největší okno nezajistí v některých měsících jeho dostatečný přísun.  Tmavé barvy si mohou dovolit obyvatelé jižních krajů, my raději volíme jemné světlé odstíny v nekonečné škále hnědé, béžové, okrové a dalších. Pro zvýraznění si můžeme dovolit jednu stěnu nebo jen část vymalovat tmavou barvou. To samé platí i pro použití tapet těžkých luxusních temných vzorů, které prostoru dodají tvář a švih, ale zacházíme s nimi opatrně, abychom prostor nepřeplácali.

Nábytek, příbytek…

Obývák dělá pohovka, nelze se přít. Měla by být především pohodlná, aby se nám příjemně odpočívalo a pojmout všechny členy domácnosti. K světlejší stěně a podlaze klidně vybereme tmavší, v sametově hnědém odstínu. Při výběru potahu opět bereme ohled na provoz a zátěž všech, kteří domácnost obývají.

Nábytkovou sestavu volíme dřevěnou, nebo ve škále hladkých folií. Může být velká, nebo tvořena jen policí. V dnešní době se klidně obejdeme bez ní a televizor postavíme na jednoduchou polici nebo zavěsíme na zeď. Pro útulnost raději umístíme do pokoje zajímavou komodu nebo skříňku, která je sama o sobě zajímavá a nemusí od ní odpoutávat pozornost obří obrazovka.

Pak už zbývají koberec, osvětlení, dekorace. Béžová, hnědá, čokoládová, krémová, šedá, smetanová, slonová kost, café latte nebo pudrová, to všechno jsou přírodní barvy, ze kterých můžete vybírat. Můžete jít cestou kontrastu, nebo zvolit styl tón v tónu. Není problém si nechat vyrobit svítidla  v barvě látky, kterou si zvolíte. Sladění tak bude dokonalé. V současnosti není žádný problém zakoupit dokonce i topná tělesa netradičních tvarů i barev, takže šance na souznění nutného vybavení obývacího pokoje je velká.

Dřevo, přírodní barvy, jednoduché nenápadné vzory -  to jsou prvky, které nepřestanou být aktuální. Není třeba obávat se, že za pár sezón váš obývací pokoj přestane být in. Barva v interiéru vždy sehraje velmi důležitou roli, otevírá prostor do místnosti a vytváří v něm jistou náladu. Pokud barvy a jejich odstíny vzájemně korespondují například s nábytkem, okenními rámy či  dveřmi, je výsledek dokonalý.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: furniturestrend.com, interior-tops.blogspot.com, homedesignsdecorated.com, madvilla.net, a-v-designs.com, home-designing.com, freakdebris.blogspot.com, designamericanyc.designshuffle.com, global14.com, thelennoxx.com, hgtv.com, thehouseface.com, desiretoinspire.net, thestyleexaminer.com, designindulgences.com, denoxa.com, houzz.com, homedit.com, blindalley.com, cococozy.com, freshinteriorideas.com, download3dhouse.com, mandarinoriental.com, denoxa.com, morfurniture.com, theclassyhome.com, homelement.com, ebay.com,

Dále čtěte

Jak pohodlně zařídit obývací pokoj

Jak pohodlně zařídit obývací pokoj

Obývací pokoj slouží často jako jakási společenská místnost, proto by měl být symbolem pohodlí a jeho hlavním charakterovým rysem by měla být především útulnost. Jestliže se chystáte na rekonstrukci a nebo se stěhujete do nového, bude se vám tedy jistě hodit pár tipů, které vám pomohou právě při zařizování obýváku!

Inspirace: interiér vonící dálkami - Mexiko

Inspirace: interiér vonící dálkami - Mexiko

Již několik desítek let máme možnost neomezeně cestovat a objevovat krásy celého světa. Ať už cestujeme pracovně nebo „dalekým výletům“ věnujeme pouze pár dní v roce na dovolené, vždy v nás cizí kraje zanechají nějakou vzpomínku. Je mezi námi ale i mnoho takových, kterým se exotické kouty světa vryly velmi hluboko a připomínají si je i doma ve středu Evropy.

Barevný obývací pokoj

Barevný obývací pokoj

V obývacím pokoji trávíme většinu našeho volného času, proto je jeho zařízení včetně dekorování potřeba věnovat jistou pozornost. I když se to na první pohled možná nemusí zdát, barevný základ je velmi důležitý.

Proměna malého obývacího pokoje

Proměna malého obývacího pokoje

Možná už jste všechny pokusy o proměnu vašeho obýváku vzdali, protože nevíte, kde začít. Nebo vám chybí inspirace, či si nevěříte. Bojíte se, že to nedotáhnete do konce…? Nejste v tom sami. I majitelka tohoto bytu netušila, jak začít.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
 • Od: Margaret, 30. 12. 2015

  Dobré barvy mají svk-barvy.cz, zkuste se podívat jsou ze zahraničí.

 • Od: Klára, 31. 12. 2015

  Zajímá mě ta magnetická, zkoušela jsi ji doma?

 • Od: Margaret, 19. 1. 2016

  Jj dala jsem ji do pokojíku dětem.

 • Od: Klára, 23. 1. 2016

  A dobrý?

 • Od: Margaret, 24. 1. 2016

  Jo dobrý, děti jsou nadšené.

 • Od: Klára, 25. 1. 2016

  Já si ji z těch svk-barvy objednám, aby měly děti radost :)

 • Od: Klára, 25. 1. 2016

  Já si ji z těch svk-barvy objednám, aby měly děti radost :)

 • Od: Margaret, 26. 1. 2016

  To určitě budou, aspoň se vyhrají na něčem novém.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Beky
od: Beky | 28. 09. 2016, 17:15

Fakt ten čas letí Pastelko,už je z ní slečna ..... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 09. 2016, 13:00

Hezké odpoledne všem. Dopoledne jsem trávila v ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist