Living > Interiér > Nábytek > Zkuste rohovou sedačku poprvé

Zkuste rohovou sedačku poprvé

20. 1. 2009 | Nábytek

Vybavit efektně a přitom současně také prakticky i účelně obytný interiér, není snadné a o obývacím pokoji to platí zrovna tak. Konec konců, je to vlastně nejfrekventovanější místnost v bytě. Dejte jí tedy šanci, aby vám sloužila jak nejlépe to dovede. Zkuste třeba rohovou sedačku.

Obývací pokoj je místnost denní a stejně tak je využíván i večer či přes noc. Obývací pokoj je komunikačním centrem interiéru, nebo´t se v něm schází obyvatelé bytu, do obývacího pokoje se vodí návštěvy, stejně jako v něm trávíme volný čas. Když se dojí sváteční pokrm, káva se často podává v obývacím pokoji a o průběhu slavností, večírků a jiných malých či velkých společenských událostí to platí zrovna tak. Vždy je to ale vlastně a lidově řečeno „o jednom a tom samém“. Vždy je potřeba někam postavit skleničku, šálek nebo talíř s drobným občerstvením a zcela nutné je pak mít možnost nabídnou návštěvě či sobě samému nějaké místo k sezení.
TIP: zkuste rohovou sedačku. Má několik výhod. Rohová sedačka je zajímavý předmět sám o sobě. Znamená to, že pokud jejímu výběru dáte náležitou míru pozornosti, pak máte vlastně obývací pokoj takřka celý vyřešen. Rohová sedačka je rozměrná a výrazně pokoj tzv. určí, což mimo jiné znamená, že na sebe strhne na pozornost. Ostatní předměty už nebudou mít takovou důležitost, nebudou tolik výrazné a při zařizování takto řešeného interiéru je možné dominantní pozici rohové sofy ještě podtrhnout např. výraznou barevností polštářů a nebo naopak nenápadnou barevností a materiálovou skladbou ostatních zařizovacích předmětů v obývacím pokoji. Jinak řečeno: nechte rohovou sedačku vyniknout.

Velká fotogalerie sedacích souprav

Sedačky inspirace fotogalerie

TIP: textilie, skříně nebo policový systém, který máte v pokoji, zvolte v jedné barvě nebo v různých odstínech téže barvy, nejlépe světlé a rohovou sedačku pak vyberte s výrazně barevným potahem čímž ji „vystrčíte“ do popředí. Dejte si ale pozor, ať to s tou expresivitou nepřeženete. Ideální je snímatelný potah, který můžete nejen prát, ale pokud si pořídíte potahy dva, pak můžete měnit i jeho barvu.

Možná vám ale bude vyhovovat rafinovanější řešení, při kterém vše a tedy i sedačka zůstane provedeno v nevýrazné, tj. klidové barevnosti, např. barva světlá káva, a pro zvýraznění pohovky se pak použijí silně výrazové, expresivní barevné polštáře. Zvlášť efektní je takové řešení s použitím bílé barvy jako neutrálního podkladu a červených nebo jinak teplých barev jako barev potahové látky polštářů. A je to i praktické, nebo´t je jistě jednodušší vyměnit již okoukané polštáře než převlékat celou sedačku.  

TIP:
a zkuste na rohovou sedačku podívat také jako na „někoho“, kdo vám nabídce poměrně ideální rozvržení prostoru a míst k sezení. Čtěte ZDE.
 
Red.
Foto: Poliform, Ranny Architects

Dále čtěte

Zkuste rohovou sedačku podruhé

Zkuste rohovou sedačku podruhé

Rohová sedačka může být účelnou a zároveň velmi efektní dominantou obývacího pokoje. A obývací pokoj je v prvé řadě o relaxaci a komunikaci, což jinými slovy znamená, že byste měli mít možnost efektivně a příjemně odpočívat, hovořit spolu atp.. Bez kvalitní a také dobře umístěné sedací soupravy to ale půjde těžko. A jak „správně“ sedět?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Okrasná mandloň

Okrasná mandloň

Okrasná mandloň jako teplomilný strom nebo keř je hodně náročná na oblast pěstování, na teplé podnebí. Půdu má ráda...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 399 aktivních uživatelů 73 110 témat)

Poslední příspěvky

AlenaNovako
od: AlenaNovako | 26. 07. 2016, 14:12

Ahoj, já jsem pochytila trik na http://www.home... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 26. 07. 2016, 14:11

za mě taky "B" jen bych to umývadlo a... Číst

res.vsetin
od: res.vsetin | 26. 07. 2016, 14:05

Vekra lže zákazníkům, pomlouvá konkurenci přiče... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 26. 07. 2016, 13:32

tak jsem pobíhala venku, v dálce hřmí a je čern... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist