Living > Interiér > Nábytek > Zkuste rohovou sedačku poprvé

Zkuste rohovou sedačku poprvé

20. 1. 2009 | Nábytek

Vybavit efektně a přitom současně také prakticky i účelně obytný interiér, není snadné a o obývacím pokoji to platí zrovna tak. Konec konců, je to vlastně nejfrekventovanější místnost v bytě. Dejte jí tedy šanci, aby vám sloužila jak nejlépe to dovede. Zkuste třeba rohovou sedačku.

Obývací pokoj je místnost denní a stejně tak je využíván i večer či přes noc. Obývací pokoj je komunikačním centrem interiéru, nebo´t se v něm schází obyvatelé bytu, do obývacího pokoje se vodí návštěvy, stejně jako v něm trávíme volný čas. Když se dojí sváteční pokrm, káva se často podává v obývacím pokoji a o průběhu slavností, večírků a jiných malých či velkých společenských událostí to platí zrovna tak. Vždy je to ale vlastně a lidově řečeno „o jednom a tom samém“. Vždy je potřeba někam postavit skleničku, šálek nebo talíř s drobným občerstvením a zcela nutné je pak mít možnost nabídnou návštěvě či sobě samému nějaké místo k sezení.
TIP: zkuste rohovou sedačku. Má několik výhod. Rohová sedačka je zajímavý předmět sám o sobě. Znamená to, že pokud jejímu výběru dáte náležitou míru pozornosti, pak máte vlastně obývací pokoj takřka celý vyřešen. Rohová sedačka je rozměrná a výrazně pokoj tzv. určí, což mimo jiné znamená, že na sebe strhne na pozornost. Ostatní předměty už nebudou mít takovou důležitost, nebudou tolik výrazné a při zařizování takto řešeného interiéru je možné dominantní pozici rohové sofy ještě podtrhnout např. výraznou barevností polštářů a nebo naopak nenápadnou barevností a materiálovou skladbou ostatních zařizovacích předmětů v obývacím pokoji. Jinak řečeno: nechte rohovou sedačku vyniknout.

Velká fotogalerie sedacích souprav

Sedačky inspirace fotogalerie

TIP: textilie, skříně nebo policový systém, který máte v pokoji, zvolte v jedné barvě nebo v různých odstínech téže barvy, nejlépe světlé a rohovou sedačku pak vyberte s výrazně barevným potahem čímž ji „vystrčíte“ do popředí. Dejte si ale pozor, ať to s tou expresivitou nepřeženete. Ideální je snímatelný potah, který můžete nejen prát, ale pokud si pořídíte potahy dva, pak můžete měnit i jeho barvu.

Možná vám ale bude vyhovovat rafinovanější řešení, při kterém vše a tedy i sedačka zůstane provedeno v nevýrazné, tj. klidové barevnosti, např. barva světlá káva, a pro zvýraznění pohovky se pak použijí silně výrazové, expresivní barevné polštáře. Zvlášť efektní je takové řešení s použitím bílé barvy jako neutrálního podkladu a červených nebo jinak teplých barev jako barev potahové látky polštářů. A je to i praktické, nebo´t je jistě jednodušší vyměnit již okoukané polštáře než převlékat celou sedačku.  

TIP:
a zkuste na rohovou sedačku podívat také jako na „někoho“, kdo vám nabídce poměrně ideální rozvržení prostoru a míst k sezení. Čtěte ZDE.
 
Red.
Foto: Poliform, Ranny Architects

Dále čtěte

Zkuste rohovou sedačku podruhé

Zkuste rohovou sedačku podruhé

Rohová sedačka může být účelnou a zároveň velmi efektní dominantou obývacího pokoje. A obývací pokoj je v prvé řadě o relaxaci a komunikaci, což jinými slovy znamená, že byste měli mít možnost efektivně a příjemně odpočívat, hovořit spolu atp.. Bez kvalitní a také dobře umístěné sedací soupravy to ale půjde těžko. A jak „správně“ sedět?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Olivovník

Olivovník

Olivovník je stálezelený keř a strom. Rostlina nese lahodné plody - olivy.

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 432 aktivních uživatelů 73 128 témat)

Poslední příspěvky

Martilian
od: Martilian | 26. 08. 2016, 00:48

Dobrý den, pokud se bavíme o koupelně, tak tak... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 08. 2016, 21:18

Taky koukám, Lízinko, že selčičky si dnes vzaly... Číst

lamoroso
od: lamoroso | 25. 08. 2016, 20:56

Jarko, mrazuodolných fuchsií bylo vyšlechtěno j... Číst

jabraka
od: jabraka | 25. 08. 2016, 20:03

Použít topné kabely s příkonem 10 - 20 W/m kabe... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist