Living > Interiér > Nábytek > Starožitný nábytek z druhé ruky - na co se zaměřit

Starožitný nábytek z druhé ruky - na co se zaměřit

27. 10. 2011 | Nábytek

Jste-li milovníky nábytku, který skrývá nějaký příběh, pak patrně nakupujete v secondhandech nebo v obchodech se starožitným nábytkem. Ačkoliv víte, že bude zakoupený kousek vyžadovat vaši péči, než opět zazáří ve své celé kráse, jistě si chcete být jisti, že jste své peníze nevyhodili nadarmo.

Před koupí vyzkoušet

Pokud jste vyhlédli zajímavý kousek, určitě ho před koupí vyzkoušejte. Posaďte se do křesla, vyzkoušejte dvířka skříňky, opřete se o stůl, cokoliv se dá prozkoumat, zkoumejte. Je-li nábytek nějak poničen, zajistěte si odborníka, který posoudí, zda je oprava jednoduchá a nebude vyžadovat náklady, které by mnohonásobně převyšovaly pořizovací cenu.

Matrace z druhé ruky jsou tabu

Použité matrace mohou obsahovat bakterie, hmyz a brouky, které okem ani neuvidíte a vyčištění probíhá spíše na povrchu. Vyhněte se proto jejich pořizování.


Tvrdé dřevo drží

Nábytek z tvrdého dřeva vydrží opravdu dlouho, takže pokud si k němu koupíte i správné pečovací prostředky, koupě se vám vyplatí.

Kovový nábytek

Nábytekz kovu a železa možná na první pohled nevypadá lákavě, ale představte si, jak bude zářit po tom, co odstraníte rez a přetřete ho lakem. Možná vás překvapí.

Velká fotogalerie stylového nábytku

 stylový nábytek inspirace fotogalerie


Toaletní stolek

Nová móda, která k nám pomalu také přichází spočívá ve starých toaletních stolcích umísťovaných do moderních koupelen. Pokud jste takový kousek našli, nezapomeňte ho natřít voděodolným lakem, aby vám dlouho vydržel pěkný.

Krásný ale oprýskaný

Našli jste skříňku, která se vám maximálně hodí do bytu, ale je oprýskaná? Pokud vidíte, že ani úprava a přelakování by nepomohlo, můžete zkusit být kreativní a chyby ve vzhledu zakomponovat do nějakého ornamentu nebo kresby. Lze použít i zajímavé tapety.Hledání toho pravého kusu  starožitného nábytku se může stát velmi příjemně stráveným časem, pokud nepřijdeme o peníze špatným výběrem, nebo koupí nekvalitního či ne viditelně poničeného vybavení. Vybírejte v obchodech, které mají dlouhou tradici, zboží si vyzkoušejte a pořádně prohlédněte. Po několika úpravách můžete mít designový prvek do interiéru za pár korun.

Sabrina Harisová
Foto: freshome,1.bp.blogspot.com

Dále čtěte

Originální paraván ozvláštní interiér

Originální paraván ozvláštní interiér

Když se řekne paraván, většině z nás se asi vybaví prostory hradu či zámku, salón jemných dam nebo něco podobného. Ale nenechme se zmást! Paraván si dávno našel své místo i v současných designových interiérech a dokonce se může stát nejoriginálnějším kouskem vašeho obydlí.

Knihovna jako perfektní a stylový doplněk bytu

Knihovna jako perfektní a stylový doplněk bytu

I knihovna, tedy místo pro všechnu ušlechtilou moudrost, která se v domácnosti ukrývá, může být perfektně originální! Nemusíte se držet žádných konvencí, naopak posuňte hranice a pořiďte si knihovnu, ve které bude snad i samotným knížkám dobře.

Nábytek z ebenu – luxusní dotek Afriky

Nábytek z ebenu – luxusní dotek Afriky

Přemýšlíte o skutečně luxusním a kvalitním nábytkem? Zkuste ebenové dřevo. Téměř černý strom, jehož kmen je skoro tak tvrdý jako kámen, je pro designéry skutečnou lahůdkou. Postele, stoly a židle z ebenového dřeva rozhodně stojí za to. Když už ne pořídit, alespoň zdálky prostudovat.

Nové trendy pro váš obývací pokoj

Nové trendy pro váš obývací pokoj

Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si vylepšit obývací pokoj podle posledních trendů. Současné módní směry jsou rozmanité, a proto si určitě každý vybere.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Tomčala František ml., 4. 12. 2011

    Dobrý den nebo-li Ahoj. Svět historického nábytku a dalších doplňků je vskutku okouzlující, někteří obdivují jeho krásu, někteří jeho kvalitu a někteří si jej pořizují za účelem dobré investice. Dnešní možnosti však nahrávají podvodníkům, ale nemyslete si, i před 100 lety se vyráběli repliky. Já doporučuji vše kontrolovat podle aukčních síní, spousta lidí by mohlo namítnout, že i zde se můžou stát různé situace, ale přece jen by zde měla být jaká si větší odpovědnost než mezi překupníky. Už několikrát jsem zažil situaci kdy i překupník koupil špatně, tím chci říct, že nekupujte zbrkle, pokud to půjde, poraďte se na více místech, zvlášť když se jedná o nábytek převyšující statisícové částky. Onen podvodník nezničí pouze potencionálního dlouhodobého zákazníka, ale může tak zničit i vztah k historickým věcem pod záminkou strachu. Už dlouho přemýšlím, jak pomoct lidem, kteří chtějí mít historický nábytek doma nebo v kanceláři. Je jasné, že určitě nespasím celý svět, ale již pracuji na projektu který by mohl malinko přispět k předávání správných informací. Snad Vám nebude vadit vložení informace o mém projektu. Třeba někoho z Vás informace potěší, ale aby jste si nemysleli, že jsem zde jen kvůli tomu. Jsem sběratel už od dětství, sbíral jsem známky, mince, papírové modely které jsem lepil ABC, kovové modely (bburago, matchbox, atd...), má profese restaurátora historického nábytku mě dovedla ke sbírání nábytku. Začal jsem tedy sbírat ohýbaný nábytek (v roce 2002), který se začal masově vyrábět díky neúnavné trpělivosti pána Michaela Thoneta a to, před druhou polovinou 19.století. Během dalších 100 let zaplavil svět nábytek z ohýbaného dřeva, vzniklo dalších, skoro 40 firem vyrábějících tento sortiment, některé firmy byli obrovské, měli 2 až 6 továren. Dnes se tento nábytek dál vyrábí, snad znáte firmu TON, L.A.Bernkop, Thonet atd... Má sbírka dnes sčítá 123 kusů a už od Března pracuji na založení MUZEA, jakož to neziskové organizaci o.p.s. Momentálně hledám vhodné prostory, vytipoval jsem si města Krnov a Opavu. Další informace lze najít na našich nových webových stránkách - http://www.sspv-renova-ops.cz Možná si říkáte, hmm, zajímavý , ale co s tím ? Pokud někdo z Vás někdy něco budoval, ví, jaká je to dnes mravenčí práce. Člověk se chytá každého nápadu, tak jsem se pustil do rozšiřování informací přes internet. Kdo ví, co mi to přinese, nové nápady, nové přátele, informace, za cokoliv budu rád. Děkuji František Tomčala ml. 604 340 040 begin_of_the_skype_highlighting              604 340 040      end_of_the_skype_highlighting

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Aloe vera

Aloe vera

Botanicky je specifikováno a rozpoznáno něco přes 300 druhů Aloe, nicméně farmaceutický průmysl využívá pouhé tři odrůdy....

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 27. 09. 2016, 19:13

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/vries... Číst

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist