Living > Interiér > Nábytek > Plastový nábytek – barevný a lehký dotek originality

Plastový nábytek – barevný a lehký dotek originality

8. 6. 2010 | Nábytek

Plastový nábytek dávno není výsadou kýčovitých zahradních altánků, nemusí ani představovat pouhou levnou variantu ostatních materiálů. I plastový nábytek může být pěkným designovým kouskem, který dodá vašemu domovu šmrnc. Jen je třeba se porozhlédnout, dobře vybrat a hlavně to s plastem nepřehnat.

Snadná údržba, veselé barvy, rozmanitost tvarů a vynikající schopnost kombinace s ostatními materiály – to jsou zásadní výhody plastového nábytku. Jeden příklad za všechny: kolikrát jste rozlili vodu při zalévání květin? Plastová polička neutrpí tolik jako ta ze dřeva nebo z překližky. Navíc poslouží i alergikům – nepřitahuje totiž tolik bakterií jako výrobky z přírodních materiálů.

Nespornou výhodou plastu je i to, že si můžete pořídit transparentní (tedy průhledný nebo průsvitný) kus nábytku. Takový nábytek poslouží především v bytech menších rozměrů, kde by například masivnější křeslo prostor zbytečně zatížilo.

Průhledná židle naopak místnost odlehčí a provzdušní, zároveň ji můžete výborně kombinovat s kontrastními kusy nábytku z kovu nebo například z tmavšího dřeva.

Plastový nábytek – možnost kombinovat

Zákazníci na plastu oceňují právě vynikající možnost kombinovat jej s jiným materiálem. Jedná se vlastně o kontrast lehkého a těžkého: lehké plastové židle a kovový stůl. Kovové regálové konzoly a plastové police. Plastový nábytek může dodat interiéru také potřebnou barevnost, kterou jiné materiály postrádají.

V případě plastového nábytku je však třeba dodržovat osvědčené moudro – všeho s mírou. Je sice jednoduché vybavit plastem celý byt, s dnešní nabídkou to navíc vůbec není problém, výsledek ale nemusí vůbec působit dobře.

TIP:Držte se plastu raději jako doplňku, který vám byt příjemně promění a podtrhne ostatní kusy nábytku.

Velká fotogalerie stylového nábytku

stylový nábytek inspirace fotogalerie

Plastový nábytek do zahrady

Plastový nábytek má většina lidí spojený především s plastovými zahradními židlemi. Po jejich boomu před více než deseti lety se ale postupně staly spíše symbolem lacinosti, někdy i kýče. I zahradní nábytek z plastu ale může být vkusný, jen je třeba zvolit jednoduché neotřelé a neokoukané tvary a přírodní barvy (rojaplast.cz).

Další inspirace pro plastový nábytek, který se hodí především na zahradu, hledejte v článku Dřevěný nebo plastový? Zahradní nábytek přesně pro vás.

Martina Tlachová
Foto: plastic-machine.org, vam.ac-uk, channel4.com, decodir.com, alldoing.com

Dále čtěte

Kůže a nebo látka?

Kůže a nebo látka?

Při volbě jednotlivých druhů nábytku hraje roli nejen cena, ale i design, praktické či užitné vlastnosti atd. Pokud se jedná o sedací nábytek, je na první pohled věc poměrně jasná. Musí se na něm dát dobře sedět a pro mnohé je také podstatné, aby dobře vypadal. Jeden ze zažitých klišé pak hovoří o tom, že kožené potahy na nábytku jsou známkou luxusu a látkové potahy naopak volí obyčejní lidé. A jak je to ve skutečnosti? Jaké tedy má kůže výhody a má vůbec nějaké?

Magická síla japonské zahrady

Magická síla japonské zahrady

Japonsko je zemí protikladů. Naleznete zde superrychlé vlaky, ale také parky, kde lidé meditují. Vedle obchodů nabízejících nejnovější technické vymoženosti se nacházejí náboženské svatyně a chrámy. Nejvíce fascinující jsou však japonské zahrady, které jsou svým uspořádáním a barevností opravdu jedinečné.

Zařizujeme pokoj pro teenagera

Zařizujeme pokoj pro teenagera

Máte doma teenagera, který si svůj styl prosazuje ve výběru oblečení a hudby,a zároveň se stydí za nábytek, který mu ještě ve 12 letech dělal radost? Máme pro vás pár tipů, jak proměnit dětský pokoj na pokoj pro teenagera.

Pokoj pro prvňáčka

Pokoj pro prvňáčka

Za necelé dva týdny bude z vašeho dítěte prvnáček. Je to velký skok jak pro něho, tak i pro vás. Aby měl kde plnit své nové školní povinnosti, poradíme vám, jak připravit pokoj pro prvňáčka.

Nábytek – nové designové vychytávky

Nábytek – nové designové vychytávky

Máte-li pocit, že se na poli nábytku nic neděje, přesvědčíme vás o opaku. Přinášíme ukázky těch nejčerstvějších vychytávek, které nejspíš na našem trhu ještě nenajdete, ale aspoň se budete mít na co těšit.

Přírodní péče o nábytek - rady našich babiček

Přírodní péče o nábytek - rady našich babiček

Dovoleno je všechno, co se líbí. Kolik různých typů lidí, tolik je možností, jak si zařídit byt. Každý z nás by chtěl dát svému domovu zcela zřejmý osobní ráz.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Aloe vera

Aloe vera

Botanicky je specifikováno a rozpoznáno něco přes 300 druhů Aloe, nicméně farmaceutický průmysl využívá pouhé tři odrůdy....

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 27. 09. 2016, 19:13

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/vries... Číst

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist