Living > Interiér > Nábytek > Palisandrové dřevo - exotické kouzlo luxusního nábytku

Palisandrové dřevo - exotické kouzlo luxusního nábytku

3. 9. 2014 | Nábytek

Existuje mnoho exotických dřevin, které jsou obecně považovány za luxusní – jsou jimi například mahagon, teak, wenghe a mnoho dalších. Palisandrové dřevo, je ale tím nejtvrdším druhem dřeviny, se kterým se můžete setkat.

Kde se vzal, tu se vzal

Na celém světě je známo více než 25 000 druhů dřevin, které můžeme obdivovat a toužit po nábytku, vyrobeném právě z nich. Zpravidla se jedná o exotickédruhy, které lze považovat za vzácné a možná proto jsou natolik žádoucí. Ne všechny jsou však vhodné pro výrobu nábytku a pro průmyslové zpracování. Mezi nejkvalitnější exotické dřeviny patří palisandr - tmavé tvrdé dřevo, které pochází ze 3 druhů tropických dřevin. Konkrétně se jedná o palisandr brazilský, madagaskarský a indický. Tyto stromy zpravidla dorůstají do výšky 35 metrů a průměrná šířka kmene se pohybuje zhruba kolem 1,5 až dvou metrů, což je pro nábytkářské zpracování, něco jako přírodní příprava, pro výrobu těch nejluxusnějších designových kousků nábytku.

Čím je palisandrové dřevo výjimečné?

Dřevařský a nábytkářský průmysl po tomto vzácném materiálu, jakým palisandrové dřevoje, vzdychá především z toho důvodu, že má zcela odlišnou kresbu, letokruhy a především barevnou strukturu. Díky příjemnému a atraktivnímu vzhledu palisandru se dřevo používá k výrobě nábytku, obložení stěn a díky svým vlastnostem i pro výrobu hudebních nástrojů nebo lodí. Dřevo má červeno-hnědou barvu s fialovými podtóny a může mít i černé rýhování, které celkově přidá na exotičnosti a atraktivitě.

Kvality palisandrového nábytku

Palisandrové interiérové vybavení, dekorace a nábytek jsou vhodné do reprezentativních místností nebo do společenských místností, jako jsou obývací prostory, jídelny a podobně. Nábytek, vyrobený z této dřeviny je velmi odolný, trvanlivý a spolehlivý. Palisandrový nábytek dodá místnostem nádech exotiky a působí příjemně na pohled. Pokud si dopřejete luxus v podobě palisandrového nábytku, můžete se spolehnout, že taková knihovna z palisandru se stane středem pozornosti vašich návštěvníků.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

Dále čtěte

Wengé – exotické dřevo ve vašem interiéru

Wengé – exotické dřevo ve vašem interiéru

Dřevo je odolný materiál, jež je využíván při stavbě domů i bytů, výrobě nábytku, pro dekorativní účely, a také je nejimpozantnější podlahovou krytinou. Exotické dřevo je navíc velmi luxusní a má nezaměnitelné vlastnosti, které nám běžné dřeviny mnohdy poskytnout nemohou. Velmi oblíbeným exotickým druhem pro využití v oblasti bydlení je dřevo Wengé. Proč asi?

Dřevěná dětská hřiště

Dřevěná dětská hřiště

Přimět dnes děti k pohybové aktivitě bývá dosti těžké, ale můžeme se o to pokusit alespoň tím, že jim na zahradu, či k domku pořídíme hřiště. U těch nejmenších pomůžeme dobře rozvíjet jejich motorické schopnosti a ty větší alespoň na chvíli zabavíme na čerstvém vzduchu.

Teakové dřevo jako součást interiéru i nábytku

Teakové dřevo jako součást interiéru i nábytku

Ačkoliv v našich podmínkách neustále hraje prim několik stálých druhů dřevin jako je například borovice, dub, smrk, eventuálně eben a wengé z těch exotičtějších, své místo v našich interiérech si razí také teakové dřevo.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Koniklec

Koniklec

Nápadné květy v bílé, růžové a nejčastěji fialové barvě. Zajímavě členěné listy, působivé ochmýřené nevšedně vypadající...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 145 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 13:18

Ahoj v neděli , krásné počasíčko i u nás! Apr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 25. 09. 2016, 11:48

Přeji pěknou sluníčkovou neděličku U nás byl... Číst

michalnet
od: michalnet | 25. 09. 2016, 10:07

zdravím chci se zeptat jde o dum cca 6 let star... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 08:30

Krásnou neděličku přeju....u nás opětně nádhern... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist