Living > Interiér > Nábytek > Nejnovější trendy moderního nábytku

Nejnovější trendy moderního nábytku

14. 12. 2010 | Nábytek

K nepostradatelnému interiérovému vybavení bezesporu patří nábytek. Nejrůznější kusy nábytku se však v našich podmínkách stále pořizují za účelem funkce praktické neboli využitelné. Itálie je nejen známou zemí módy, ale také zemí, kde se rodí nejnovější designové trendy v oblasti nábytkářství a interiérového stylu.

Boxovací pytel jako designový nábytek

Boxovací pytel aneb Champ sofa, který se zrodil pod rukama Tobiase Fraenzela  je údajně převrat v interiérovém nábytku, neboť plnohodnotně splňuje dvě naprosto odlišné činnosti. Díky tomuto výrobku můžeme  skloubit relaxaci a odpočinek se sportovní aktivitou.

Tato unikátní pohovka, která kromě maximálního a komfortního odpočinku přináší profesionální sportovní přístroj – Kick boxer se má pravděpodobně stát nepostradatelnou součástí našich interiérů. Pytel prý může také sloužit jako opěrka zad? To záleží na dané situaci.

Velká fotogalerie moderních interiérů

moderní designové interiéry fotogalerie

Návrat ke zlatým šedesátým

Podle italských designérů je aktuální trend ten, jež výrazně čerpá z odkazu šedesátých let dvacátého století. Například pohovky vzhledem i zpracováním odpovídají takzvanému klasickému dánskému designu. Působí tedy elegantně, ale přesto moderně. Střízlivý design podtrhuje jedinečnost nadčasových vlivů zlatých šedesátých. Variabilní pohovky disponují odnímatelnými polstrovanými sedátky i opěradly a stojí na dřevěných či kovovýchnohách. Trendy barevné spektrum v oblasti italských pohovek se pohybuje v pěti barvách , a sice tmavošedé, čokoládové, cínové, bílé a khaki.

Modulový nábytek Kombinace pohovky a křesla

Tento multifunkční nábytek může být využit k plné spokojenosti a aktuální potřeby svého uživatele. Slouží jak pro sezení spojené s aktivní či pasivní činností, tak i pro ležení a odpočinek. Jeden konec nábytku je rozdělen do dvou samostatných částí, jejichž podélnost a pružnost materiálu umožňují individuální ohebnost, čímž vznikne požadovaný uživatelský prostor. Koncové části jsou zasazeny do konstrukčních základů.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Trendy bydlení inspirace fotogalerie

Nábytek s povrchovou texturou

Designová kolekce nábytku s detailními povrchovými texturami. Moderní designové kolekce takovéhoto nábytku disponují unikátní texturou, jenž se  dokonale vyjímají například  v moderním interiéru. Nábytek je ručně vyrobený, každý centimetr je detailně a kvalitně zpracovaný. K výrobě se používají kvalitní dřeviny. K výrobě nohou nábytku je použita nerezová ocel, povrch dřeva je lakován bezbarvě nebo s odstínem. Cena za jeden kus tohoto nábytkářského skvostu se pohybuje okolo 16 000 amerických dolarů. Sám autor nábytku Jon Goulder o svém díle tvrdí následující: „Měl jsem za cíl navrhnout a vytvořit nadčasový nábytek, který se může radovat ze života a v čase putovat z generace na generaci.

Tetris nábytek

Diego Silverio a Helder Filipov se nechali inspirovat fenomenální hrou Tetris, na jejímž základě vytvořili multifunkční nábytkovédíly, které lze použít jako police , stolky, šuplíky nebo vitríny. Koncepce nábytkového designu sestává z geometrických vzorců, které zahrnují všechny díly objevující se ve hře Tetris. Každý kus je vytvořen tak, jako by byl součástí hry, sloužil pro víceúčelové uspořádání a byl přizpůsoben potřebám uživatele.

Velká fotogalerie stylového nábytku

stylový nábytek inspirace fotogalerie

Po praktické stránce poskytují jednotlivé nábytkové díly velké skladovací a úložné prostory, a to v účinném a barevném provedení. Jednotlivé díly lze mezi sebou kombinovat, což přináší svým uživatelům možnost estetického ztvárnění a perfektního začlenění v daném interiéru . Každý kus je však navržen tak, aby byl schopen samostatného umístění.

Je tedy jen na vás, zda si vyberete mezi nejnovějšími trendy nového designu v oblasti nábytkářství, nebo raději zůstanete u tradičnějšího interiérového vybavení. Jisté však je, že se nemusíme obávat toho, že by do budoucna v tomto ohledu došly designovým stvořitelům originální nápady.

Text: Lucie Sýkorová
Foto: freshome.com

Dále čtěte

Vestavěné skříně – řešení v atraktivním designu

Vestavěné skříně – řešení v atraktivním designu

Od momentu, kdy byl vyroben první kus až do současnosti, získávají vestavěné skříně stále více na popularitě. A proč? Díky své variabilitě a schopnosti ušetřit značnou část místa – to vše navíc při zachování dokonalého designu. V první řadě je dobré mít alespoň základní představu o tom, k čemu bude skříň sloužit. Vestavěné skříně lze aplikovat do všech interiérů, kde potřebujeme dostatek úložných prostor – v hlavní obytné místnosti, v ložnici, dětském pokoji, pracovně na chodbě nebo v hale. Dobře koncipovaná vestavěná skříň musí využít každého volného místa, poskytovat přehled a snadný přístup ke všem uloženým věcem.

Konferenční stolky – osobité, originální a kreativní

Konferenční stolky – osobité, originální a kreativní

Není to tak dávno, kdy byl konferenční stolek považován výhradně za účelový a poměrně bezduchý kus nábytku, obvykle zahrnovaný jakožto doplněk komplexu sedacích souprav. Jeho funkce byla jasná – kompaktní odkládací plocha, která je vždy při ruce, když je potřeba někam položit knihu, šálek čaje či dálkové ovládání. Dnes se však s konferenčními stolky počítá, jako se samostatným kusem interiérového zařízení, jež může, navzdory svým nevelkým rozměrům, zastupovat v místnosti i roli dominantního solitéru.

Extravagantní nábytek do vašeho interiéru

Extravagantní nábytek do vašeho interiéru

Moderní designové trendy se promítají do všech průmyslových oblastí. Speciálně nábytkářství je právě tou oblastí, kde mají designéři skutečné „žně“ a naprosto volnou ruku. K dispozici jsou jim nejmodernější materiály i technologie a díky volnomyšlenkářské ideologii postmoderní současnosti se nemusí obávat ani avantgardních a extrémních myšlenek a nápadů, které mohou vnést do svých produktů.

Moderní a praktické: designové police

Moderní a praktické: designové police

Moderní doba povýšila police, poličky a regály z účelového, úložného nábytku na designový modul, jež dokáže měnit prostorové dispozice interiéru a zároveň prakticky a důmyslně sloužit svému účelu! Jak to v praxi vypadá ?

Knihovna jako perfektní a stylový doplněk bytu

Knihovna jako perfektní a stylový doplněk bytu

I knihovna, tedy místo pro všechnu ušlechtilou moudrost, která se v domácnosti ukrývá, může být perfektně originální! Nemusíte se držet žádných konvencí, naopak posuňte hranice a pořiďte si knihovnu, ve které bude snad i samotným knížkám dobře.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Amarylis

Amarylis

Pochází z jižní Ameriky a do Evropy se dostala na konci 17. století. Tato rostlina, která patří mezi cibulovité, je...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

jitrk
od: jitrk | 30. 09. 2016, 19:20

To ne, Balerina Dreams je menší a tmavší. Tu má... Číst

ihik
od: ihik | 30. 09. 2016, 14:43

Já bych ji koupil. Během stavby jsem si desku p... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist