Living > Interiér > Nábytek > Nejlevnější nábytek

Jak a kde sehnat nejlevnější nábytek na trhu?

28. 11. 2014 | Nábytek | Zuzana Bohdalová

Zařizování interiéru bytu nebo domu je vzrušující a napínavá, ale stejně tak i náročná a zodpovědná záležitost, po finanční, dekorační i funkční stránce věci. Zařizování je silně ovlivněno tím, na jak dlouhý časový horizont se v bytě zabydlujete.

Nejlevnější nábytek

Pokud jste student, který se právě nastěhoval na kolej, kde bude dva semestry, pokoj bude zařizovat jinak náročně, než rodina, která vybavuje byt, ve kterém hodlá bydlet třeba dalších minimálně patnáct let. Záleží, na kterém bodě z těchto dvou pólu se cítíte být vy. Při zařizování bytu nejlevnějším nábytkem, který je na trhu dostupný, nelze zcela počítat s jeho extrémní životností. Většinou se jedná o nábytek vyrobený z dřevotřísky nebo plastu, což nejsou materiály, které by byly odolné vůči zátěži nebo opotřebení. Svoje účely ovšem přesto může takový nejlevnější nábytek splnit, a to minimálně dočasně.

Jestliže chcete na trhu sehnat nejlevnější nábytek rychle, v maximálním rozsahu a s minimální námahou, obraťte se nejlépe na velké obchody, které nabízí tzv. nábytkovou konfekci. Jejich nabídka se pohybuje od nejlevnějších výprodejových kusů nábytku, až k drahým kusům nábytku z masivu nebo nábytku na míru. Takovými jsou výrobní koncerny nábytku jako: Asko, Ikea, Möbelix, Kika, Jysk a další.

Další možností, kterou můžete zvážit, jsou nábytkové second-handy, aukce nebo bazary, ať už kamenné nebo online. Najít můžete velice zajímavé kousky. Některé ještě i zcela zachovalé, nebo takové, které s trochou péče budou vypadat skoro jako nové. Můžete z nich znovu udělat takové krásné kousky, jakými bývaly kdysi dávno. Takový druh nákupů už ovšem potřebuje trochu větší dávku času, zájmu a snažení, než nakupování v typických velkých obchodech s nábytkem.

Variantou pro velké snaživce a kutily je výroba nejlevnějšího nábytku vlastním přičiněním. I takový způsob může být nejlevnější cestou, jak si obstarat nábytek. Potřeba už je ovšem hora volného času a také šikovnosti. Kterou možnost si vyberete vy?

 

Zuzana Bohdalová
Foto: intelyex.com

Dále čtěte

Nejlevnější kuchyně na českém trhu

Nejlevnější kuchyně na českém trhu

Nejideálnější je, když si můžete nechat navrhnout kuchyň podle svých představ. Bohužel ne vždy vše vychází podle plánů, a tak občas musíme improvizovat. Pokud ale víte, kde hledat, najdete kuchyň, která se vám bude líbit a za zlomek ceny! A to se počítá:-)

Nábytkářské fólie promění váš interiér

Nábytkářské fólie promění váš interiér

Mít tak novou kuchyň, kéž by se tak vestavěná skříň leskla, jak by byla krásná obýváková stěna, kdyby byla z exotického dřeva… Nevzdychejte a neházejte hned „flintu do žita“ jen proto, že momentálně nemáte finance na nový nábytek.

Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich!

Nábytkové sestavy do předsíně, nebojte se jich!

Předsíň, tedy vstupní prostor do každého obydlí, mívá bezpočet druhů půdorysových tvarů a snad ještě více podob, co do rozměrů a všeobecných dispozic. Jedno mají však všechny předsíně společné – musí být praktické a žádoucí je, aby byly také krásné na pohled.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Johanuska, 26. 9. 2015

    Moc pěkný nábytek za fakt dobré ceny mají tady http://www.nabytek-helcel.cz/ - mám s nimi skvělé zkušenosti :)

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kalistemon

Kalistemon

Kalistemon je stromek nebo keř. Rostlina má úzké, vejčité, stálezelené listy. Květy jsou štětkovité útvary na koncích...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 144 témat)

Poslední příspěvky

Jožka
od: Jožka | 24. 09. 2016, 21:28

a onedlho fertik Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 24. 09. 2016, 20:24

Přeji krásný den Já jsem dnes ten krásný den... Číst

Beky
od: Beky | 24. 09. 2016, 15:49

Mikori perfektní...příští rok tam jedeme taky ... Číst

leskie23
od: leskie23 | 24. 09. 2016, 14:00

Já jsem se inspirovala na http://www.laalmara.c... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist