Living > Interiér > Nábytek > Modulární, rozkládací a víceúčelové pohovky

Modulární, rozkládací a víceúčelové pohovky

3. 4. 2014 | Nábytek

Od nábytku toho dnes chceme skutečně mnoho. Obzvláště to pak platí o pohovkách a sedacích soupravách. Cool jsou nejen moderní designy a stylové barevné kombinace, ale především také aspekty, jako je víceúčelová praktičnost anebo například modulární skladnost.

Proč se chytrá řešení a modulární pohovky těší takové oblibě? Pravděpodobně to je z nedostatku místa v našich domácnostech a neustále rostoucí potřeby využít každý centimetr v interiéru.  Jak je vidět, tak rčení, že všechno zlé, je pro něco dobré, skutečně platí.

Současné trendy sedacího nábytku se inspirují jak u světových designérů, tak i například u výrobců stavebnic anebo zahradního nábytku. Sedačka zpravidla obsahuje část na pohodlné posezení i poležení – nezřídka se setkáme i s nějakým tím úložným prostorem. Postupně mizí rozkládací sestavy modelu 3 +2 +1 a jsou nahrazovány pohodlnými jednoúčelovými, které se několika snadnými tahy a pohyby přemění do podoby postele, či projdou proměnou z běžné pohovky na sedací soupravu se servírovacím stolkem anebo rovnou na multifunkční křeslo s masážní vestavbou.

Designově úspornější modely, jež se vzhlédly v módních trendech a tvarech z 50. a 60. let, a tak se v modulárním a víceúčelovém sedacím nábytku najdou i kousky, které jsou designově zajímavé – v retro stylu i minimalistickém hávu.  Jsou kompaktnější, hranatější, na subtilních nožkách. Díky své, mnohdy až skutečně interesantní a důvtipné konstrukci působí odlehčeně a při jejich přetváření se proto nemusíte obávat, že se byste si uhnali například kýlu, či namožená záda.

Modulární sedačka je přitažlivá pro několik variant jejího využití. Područky, polštáře, oddechové plochy či odkládací prostory nabízejí nekonečné možnosti. Různorodost jednotlivých elementů nabízí možnost přizpůsobit sedačku vlastním potřebám. Optimální řešení se rýsuje ve výsuvných, výklopných či jinak rozložitelných stolcích, které dokáží svůj tvar a nabízené odkládací plochy přizpůsobit situaci.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

Dále čtěte

Pohovky a sofa: nové designové trendy

Pohovky a sofa: nové designové trendy

Co by nemělo chybět žádnému domu či bytu? Pohovka, sofa nebo válenda. Zkrátka pohodlné místečko, kam usadit hosty i sebe, které by zároveň dodalo interiéru styl. Jaké jsou teď aktuální trendy a kterým designem se inspirovat?

Sedačky, které jsou letos IN

Sedačky, které jsou letos IN

Sedačka už dávno neplní jen svou praktickou funkci, nové tvary a množství trendy barev z ní dělají právoplatnou dekoraci do interiéru. Pokud právě vymýšlíte, co by se hodilo do vašeho obývacího pokoje, pak se pojďte podívat, z čeho se dá vybírat.

Sedací nábytek podle aktuálních trendů roku 2014

Sedací nábytek podle aktuálních trendů roku 2014

Sedací nábytek je asi tím nejčastějším sortimentem v oblasti zařizování interiérů, jenž podléhá diktátu aktuálních trendů a stylů. Také se nejčastěji jeho „IN“ a „HOT“ design obměňuje v poměrně krátkých časových intervalech.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Trnovník

Trnovník

Trnovník se vyskytuje jako strom nebo jako keř dorůstající 2 až 25 m. Nejčastěji jsou také označovány jako akáty. Kůra a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 29. 09. 2016, 10:13

Přeji krásný sluníčkový den U nás je také te... Číst

achaila
od: achaila | 29. 09. 2016, 09:02

Já jsem pro klasiku, do L nebo U. Když přijde n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 08:54

Hezké ráno přeju, u nás dnes opět slunečno a do... Číst

Sena
od: Sena | 29. 09. 2016, 08:46

Přeju dobrý den, u nás pod mrakem. Za chvilku j... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist