Living > Interiér > Nábytek > Moderní skříně – krásné, praktické a multifunkční

Moderní skříně – krásné, praktické a multifunkční

19. 9. 2013 | Nábytek

Úložný prostor znamená pro mnoho lidí buďto množství komod anebo v lepším případě prostornou skříň. Díky modernímu designu si však lze vybrat z mnoha typů, variant a způsobů instalace skříní, stejně tak, jako se nám nabízí bohaté spektrum materiálových zpracování a úložných systémů...

Pakliže si dáte na výběru šatní, nebo chcete-li šatníkové skříně skutečně záležet, můžete tak svůj domov obohatit o skutečný klenot, který vám poskytne množství úložného prostoru, a to za předpokladu, že zcela nezabije celkový designový ráz okolního interiéru. Ba naopak, mnohdy jej může ještě, takříkajíc, vyšperkovat. Šatní skříň může stát nenápadně "v koutě "místnosti, jakoby splývat s ostatním zařízením, ale může na sebe i poutat pozornost a to díky svému zajímavému designu. Celkový trend určují především vysoce kvalitní materiály. Kombinuje se zejména matované nebo pískované sklo s jinými materiály - hlavně dřevěnými dýhami, barevnými laky a kovem . Velmi populární je v poslední době horizontální dělení ploch u velkých skříní a velmi exkluzivní dojem budí i shrnovací dveře skříní, které mohou být jak z tvrdého materiálu, tak například i z imitace kůže nebo jiné, pevnější tkaniny.

Co do praktičnosti, každý jistě ocení integrované osvětlení - pokud ne uvnitř skříně, které se zapne po otevření dveří, tak alespoň nainstalované na horní římse skříně. Vnitřní úložný systém skříní musí i v případě té nejdesignovější „krasavice“ především plnit svůj účel a poskytnout praktické řešení pro umístění co možná největšího objemu oděvů a jiný věcí.  O tuto funkci se starají police, speciální věšáky, držáky, takzvaný šatní výtah, drátěné systémy, výklopné police a důmyslně umístěné zásuvky.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

 Skříně inspirace fotogalerie

Dobře promyšlená vestavěná skříň poskytuje řešení pro každé místo, každou šířku a výšku. Díky výzkumné sféře interiérového designu se rozmáhají také variabilní tvarové variace úložných šatních skříní. Tento druh nábytku se s naprostou přesností přizpůsobí místu, které máme k dispozici. Bez problémů se dá ním zařídit podkroví, jehož šikminy znemožňují umístění klasických skříní, ale i volný prostor pod schodištěm, či výklenek na chodbě. Šatní skříň se dá využít i jako dělicí prvek v místnosti, zejména v menších bytech.

Lucie Sýkorová

Foto: lolitaproject.org, newhouseofart.com, homedesignsdecorating.com, homedesigns99.com, aldovega.com, propertiesinvestment.weebly.com, giarettiarredamenti.com, 4shared.com, wardrobemodels.com, nextelements.com, 3dhousedownload.com

 

Dále čtěte

Skříně, které umí dělat radost

Skříně, které umí dělat radost

Chcete-li, aby vaše skříň i přes výhodnou cenu nevypadala tuctově, ale dostala punc individuality, musíte – takříkajíc přiložit ruku k dílu. Existuje totiž několik možností jak na to. Nějaké nápady vám nabízí i následující článek. Použít můžete jakoukoliv skříň s plnými dveřmi.

Šatní skříň v ložnici

Šatní skříň v ložnici

Pokud si nemůžete z důvodu omezeného prostoru vašeho bytu či domu pořídit vedle ložnice pohodlnou samostatnou šatnu, pak budete potřebovat všechno vaše oblečení či módní doplňky uskladnit v šatní skříni. Jaká kritéria by tedy měla taková šatní skříň v ložnici splňovat?

Šatní skříně – trendy roku 2012

Šatní skříně – trendy roku 2012

Velký výběr variant dveří a rozměrů. Tak se dá charakterizovat letošní rok v trendech šatních skříní. Také možnost polo nebo celozrcadlových dveří. Díky různé šířce jednotlivých elementů lze naplánovat libovolnou šířku skříňových sestav. A také skříň jako volně stojící solitér, skleněné povrchy a obrovská variabilita vnitřních prostor skříní. To jsou letošní trendy.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dřín (Svída)

Dřín (Svída)

U nás je domácí jediný druh, dřín obecný neboli svída obecná (Cornus mas), importovaným druhům se ale dobře daří...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 356 aktivních uživatelů 73 090 témat)

Poslední příspěvky

Jožka
od: Jožka | 26. 06. 2016, 23:47

Číst

Maryša
od: Maryša | 26. 06. 2016, 22:47

Nadi, já moc po hobymarketech nejezdím, ale spí... Číst

Sena
od: Sena | 26. 06. 2016, 22:42

Z tatínkovi strany máme v Polsku rodinu, za seb... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 26. 06. 2016, 22:04

Tak já taky nezavařuju, ovoce a zeleninu mám ne... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist