Living > Interiér > Nábytek > Moderní skříně – krásné, praktické a multifunkční

Moderní skříně – krásné, praktické a multifunkční

19. 9. 2013 | Nábytek

Úložný prostor znamená pro mnoho lidí buďto množství komod anebo v lepším případě prostornou skříň. Díky modernímu designu si však lze vybrat z mnoha typů, variant a způsobů instalace skříní, stejně tak, jako se nám nabízí bohaté spektrum materiálových zpracování a úložných systémů...

Pakliže si dáte na výběru šatní, nebo chcete-li šatníkové skříně skutečně záležet, můžete tak svůj domov obohatit o skutečný klenot, který vám poskytne množství úložného prostoru, a to za předpokladu, že zcela nezabije celkový designový ráz okolního interiéru. Ba naopak, mnohdy jej může ještě, takříkajíc, vyšperkovat. Šatní skříň může stát nenápadně "v koutě "místnosti, jakoby splývat s ostatním zařízením, ale může na sebe i poutat pozornost a to díky svému zajímavému designu. Celkový trend určují především vysoce kvalitní materiály. Kombinuje se zejména matované nebo pískované sklo s jinými materiály - hlavně dřevěnými dýhami, barevnými laky a kovem . Velmi populární je v poslední době horizontální dělení ploch u velkých skříní a velmi exkluzivní dojem budí i shrnovací dveře skříní, které mohou být jak z tvrdého materiálu, tak například i z imitace kůže nebo jiné, pevnější tkaniny.

Co do praktičnosti, každý jistě ocení integrované osvětlení - pokud ne uvnitř skříně, které se zapne po otevření dveří, tak alespoň nainstalované na horní římse skříně. Vnitřní úložný systém skříní musí i v případě té nejdesignovější „krasavice“ především plnit svůj účel a poskytnout praktické řešení pro umístění co možná největšího objemu oděvů a jiný věcí.  O tuto funkci se starají police, speciální věšáky, držáky, takzvaný šatní výtah, drátěné systémy, výklopné police a důmyslně umístěné zásuvky.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

 Skříně inspirace fotogalerie

Dobře promyšlená vestavěná skříň poskytuje řešení pro každé místo, každou šířku a výšku. Díky výzkumné sféře interiérového designu se rozmáhají také variabilní tvarové variace úložných šatních skříní. Tento druh nábytku se s naprostou přesností přizpůsobí místu, které máme k dispozici. Bez problémů se dá ním zařídit podkroví, jehož šikminy znemožňují umístění klasických skříní, ale i volný prostor pod schodištěm, či výklenek na chodbě. Šatní skříň se dá využít i jako dělicí prvek v místnosti, zejména v menších bytech.

Lucie Sýkorová

Foto: lolitaproject.org, newhouseofart.com, homedesignsdecorating.com, homedesigns99.com, aldovega.com, propertiesinvestment.weebly.com, giarettiarredamenti.com, 4shared.com, wardrobemodels.com, nextelements.com, 3dhousedownload.com

 

Dále čtěte

Skříně, které umí dělat radost

Skříně, které umí dělat radost

Chcete-li, aby vaše skříň i přes výhodnou cenu nevypadala tuctově, ale dostala punc individuality, musíte – takříkajíc přiložit ruku k dílu. Existuje totiž několik možností jak na to. Nějaké nápady vám nabízí i následující článek. Použít můžete jakoukoliv skříň s plnými dveřmi.

Šatní skříň v ložnici

Šatní skříň v ložnici

Pokud si nemůžete z důvodu omezeného prostoru vašeho bytu či domu pořídit vedle ložnice pohodlnou samostatnou šatnu, pak budete potřebovat všechno vaše oblečení či módní doplňky uskladnit v šatní skříni. Jaká kritéria by tedy měla taková šatní skříň v ložnici splňovat?

Šatní skříně – trendy roku 2012

Šatní skříně – trendy roku 2012

Velký výběr variant dveří a rozměrů. Tak se dá charakterizovat letošní rok v trendech šatních skříní. Také možnost polo nebo celozrcadlových dveří. Díky různé šířce jednotlivých elementů lze naplánovat libovolnou šířku skříňových sestav. A také skříň jako volně stojící solitér, skleněné povrchy a obrovská variabilita vnitřních prostor skříní. To jsou letošní trendy.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Izotoma

Izotoma

Má úzké, jemně dělené listy. Květy jsou trubkovité, hvězdicově rozevřené. Jejich barva je bílá až růžová, světle lila a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 21:17

Tak jsme se vrátili z návštěvy Ratiboře. Dovezl... Číst

Sena
od: Sena | 01. 10. 2016, 18:59

Felerko ráda tě vidím. Drž se. Cukr při troše d... Číst

Feler-ka
od: Feler-ka | 01. 10. 2016, 14:57

Ahoj, selčičky. Tak jsem v cz a nevím odkuď zač... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist