Moderní a praktické: designové police

19. 1. 2011 | Nábytek

- Velikost písma +

Moderní doba povýšila police, poličky a regály z účelového, úložného nábytku na designový modul, jež dokáže měnit prostorové dispozice interiéru a zároveň prakticky a důmyslně sloužit svému účelu! Jak to v praxi vypadá ?

Moderní a praktické: designové police

Jako živé, co říkáte? Každý, kdo miluje knihy, jistě ocení tento policový systém, jehož finální podobu lze měnit pomocí několika snadných instalací. Roztomilí policoví strážci vašich cenností a vzácných knih skutečně pozvednou nejen váš interiér, ale je-li to potřeba i vaši náladu.

 

Velká fotogalerie moderních interiérů

 moderní designové interiéry fotogalerie

Váš interiér potřebuje změnu a vy ne a ne přijít na to, jak jej nápaditě oživit? Míváte-li tento pocit často, vsaďte na variabilní systém regálů, který si můžete poskládat do neuvěřitelných tvarů! Jednotlivé fochy jsou propojeny konstrukcí ocelových lanek, jejichž spoje umožňují skládat a sestavovat jednotlivé „buňky“, a tvořit tak unikátní kreace, podobající se mnohdy i uměleckým sochám.

 

Ne, není to dřevěný policový systém, je to měkká, textilní „síť“! Pekfektně do ní umístíte knihy, časopisy, ale i drobnější cennosti. Sklenku s vínem si do síťových regálů sice nepostavíte, ale zato jimi oživíte jakýkoliv interiér. Policovou síť je navíc možné složit a nebo ji posouvat jako závěs, díky konzoly, na níž je zavěšena!

Moderní designové interiéry - Velká fotogalerie 

Moderní designové interiéry fotogalerie

 

Yin Yang je symbol, představující dokonalou harmonii a pevnost nějakého spojení. Jednotlivé police tohoto působivého regálu však není radno obtěžkávat přílišnou zátěží. Nábytek je totiž vyroben z tvrzeného kartonu. Neznamená to ovšem, že je zcela nepoužitelný, jen je dobré pamatovat si, že do kulaté knihovny nesmíte dávat například 10 svazků encyklopedie dějin umění, čítajících dohromady něco přes 20 kilo.

 

Světu vládnou moduly. Modulární policový systém Eye-catcher je velice nápaditý a originální systém jednotlivých, různě tvarovaných regálů. Moduly lze zcela dle libosti naklánět, otáčet a přesouvat. Samostatné fochy jsou ke stěně přitahovány extrémní intenzitou magnetického pole, kterou disponuje elegantní černý pás, jenž je přilepen na zdi. Police jsou stabilní a jejich hravost oživí interiér a jistě osloví i vaše přátele.

 

Na případné návštěvy jistě udělá dojem i tento policový systém s názvem DNA. Podobnost s genetickým vzorcem tedy skutečně nezapře. Na spodní ploše regálu je umístěn otočný panel, umožňující rotaci celého  modulu, čímž je podpořen dojem dynamického proudění. Wow!

Tento druh nábytku má jedno velké plus -  ze zbytků materiálu si jej lze vyrobit svépomocí, a tak zároveň ušetřit nějakou tu korunu. Police a policové systémy nejen že prosvětlí prostor, ale usnadní věčný problém s odkládáním stále se kupících věcí.

Různé poličky ve tvaru vlnovky či křídla poslouží jako dekorace a uplatní se i jako zajímavé solitéry na volné ploše. Designový průmysl se naštěstí už dávno neomezuje jen na klasické rovné police, takže nic nebrání vaší kreativitě.

Text: Lucie Sýkorová
Foto: weburbanist.com, freshome.com, interi0r4u.com, neatorama.com, yankodesign.com

Diskutujte o tomto tématu Diskutujte na Living fóru!

Komentáře ke článku

Přidat komentář Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
captcha

Rostlina dne

Slunečnice

Slunečnice

Slunečnice je jednoletá i vytrvalá bylina. Existuje až na 70 druhů. Slunečnice mohou být vysoké 30 – 250 cm. Pěstuje se v...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(25 367 aktivních uživatelů 72 343 témat)

Poslední příspěvky

david s.

Rekonstrukce a pokládka koberce

od: david s. | 22. 07. 2014, 15:56

ahoj, s touto firmou zkušenost nemám, ale můžu ... Číst

omegaxxl

TVORBA WEBOVEK - návod pro laiky :)

od: omegaxxl | 22. 07. 2014, 15:31

Podívej se na program [url=http://www.wysiwygwe... Číst

omegaxxl

Používáte SodaStream

od: omegaxxl | 22. 07. 2014, 15:20

Máme a používáme už dlouho. Originál sirupy jsm... Číst

kala789

Rekonstrukce a pokládka koberce

od: kala789 | 22. 07. 2014, 15:11

Ahoj, prosím vás, jaké máte zkušenosti s poklád... Číst

Celé diskuzní fórum o bydlení

ABradio - poslouchej online!

Čtěte také

TOPlist