Living > Interiér > Nábytek > Ještě nemáte vyřešený studentský pokoj? Inspirujte se!

Ještě nemáte vyřešený studentský pokoj? Inspirujte se!

27. 8. 2008 | Nábytek

Pro děti školou povinné a stejně tak pro středoškolskou či učňovskou mládež, začíná s příchodem září školní rok. Pokud nemáte studentský pokoj ještě vyřešen a musíte-li vše stihnout tzv. na poslední chvíli, pak pamatujte na několik základních pravidel, která by každá taková místnost měla splňovat. Zároveň vám nabízíme několik inspirací.

Ať už je to pokoj pro prvňáčka, žáka druhého stupně nebo pro maturanta, pak musí splňovat  základní pravidla ošetřující zejména pracovní místo, tedy židli, stůl, jeho osvětlení a úložné prostory pro knihy, sešity a jiné školní pomůcky. Této problematice se věnujeme ZDE.

NEZAPOMEŇTE:
zároveň je potřeba počítat s tím, že pokoj nebudete přece měnit každý rok a tak je potřeba kupovat nábytek alespoň s výhledem na pět let dopředu.

MÁTE DOMA PRVŇÁČKA? Pak zejména pro vás platilo předcházející upozornění a nemyslete si, že pokud prvňáčkovi koupíte psací stůl s Mickey Mousem, tak že mu jeho první žákovské povinnosti nějak ulehčíte. Pracovní místo by mělo prvňáčkovi vydržet alespoň do příchodu druhého stupně základní školy a desetileté dítě už bude mít jiné potřeby a vkus, než dítě šestileté. A psací stůl by neměl vypadat jako hračka, ale jako již „vážné“ pracovní místo.

TIP: pokud si můžete dovolit počkat do konce září a pokud tedy vaše dítě zvládne ještě jeden měsíc používat stávající vybavení svého pokoje, pak nenakupujte všechno hned a počkejte si přibližně jeden měsíc, než obchodníci pochopí, že boom prodeje školních pomůcek skončil a nasadí slevové akce.

Red.
Foto TV PRIMA,

Dále čtěte

Než půjde dítě do školy: dětský pokoj od podlahy až po nábytek

Než půjde dítě do školy: dětský pokoj od podlahy až po nábytek

Jak zařídit dětský pokojík, aby vyhovoval věku, temperamentu a zálibám dítka, kterému za pár dní nastanou první školní povinnosti je tvrdým oříškem pro všechny rodiče budoucích prvňáčků. Pár rad vám v tomto případě může přijít vhod.

Inspirace pro bydlení: tradiční nábytek v moderním hávu

Inspirace pro bydlení: tradiční nábytek v moderním hávu

Bydlení se pochopitelně přizpůsobuje potřebám svých uživatelů a vybavení obytného interiéru jde ruku v ruce s dobou. Některé způsoby bydlení ale stále přetrvávají a nebo se díky své oblíbenosti vrací a stávají se módou. Zkuste se zamyslet nad „komodou“. Není to ani skříň, ani pokojová stěna. Je to praktický kus nábytku, který dokáže být velmi zajímavým solitérem.

Pokoj pro dítě v předškolním věku

Pokoj pro dítě v předškolním věku

Na konci léta a začátkem podzimu se většinou plní stránky časopisů o bydlení tématy spojenými se začátkem školního ruku. Píše se o studentských, školáckých či žákovských pokojích a úplně se zapomíná na to, že i děti v předškolním věku, pro které nemá podzim hořkou příchuť školních povinností, by také měly bydlet kvalitně, zdravě a hezky. Nebo ne?

Hledáte pracovní židli?

Hledáte pracovní židli?

Pracovní stůl. Každý jej má doma a každý u něj sedí. Někdo delší dobu nebo pár minut denně. Všichni si u něj ale tak trošku křiví záda. Z toho důvodu není radno podcenit výběr židle.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

pafas
od: pafas | 25. 09. 2016, 21:03

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. ... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 20:31

[quote="pastelka-růžová":c6017].....n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 20:28

Pastelko, jasně, že máš podepsanou omluvenku ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist