Living > Interiér > Nábytek > 6 tipů jak vybírat nábytek "z druhé ruky"

6 tipů jak vybírat nábytek "z druhé ruky"

2. 3. 2011 | Nábytek

Dříve byly vysoké ceny nábytku odůvodňovány tím, že jeho koupě je dlouhodobou investicí, dnes zase mnohdy astronomické částky podmiňuje design, renomé značky a použité materiály. Najít nový, pěkný a navíc laciný nábytek je velmi obtížné, ale v bazarech se dá narazit i na skutečné "perly", člověk si jen musí umět správně vybrat!

6 tipů jak vybírat nábytek "z druhé ruky"

Bazary, starožitnictví, antiq-shopy - říká se jim všelijak, faktem však zůstává, že mezi nábytkem "z druhé ruky" si  skutečně může vybrat každý. Mnozí se však obávají investovat do použitého nábytku, protože netuší na co se zaměřit. Někteří prodejci často nabízí i silně poškozené kusy, držící pohromadě jen díky sekundovému lepidlu. Na co si tedy dát pozor?

1) V případě bazarového nábytku nekupujte nic, co si nebudete moci detailně prohlédnout a osahat! To samozřejmě vylučuje nákup přes internet. Takové kupování "zajíců v pytli" by se vám skutečně nemuselo vyplatit!

2) Otestujte si nábytek přímo před očima prodejce a pozorujte jeho reakce. Pořádně se opřete o komodu, ozkoušejte zásuvky, nezdráhejte se pohoupat na židli - prodejce vám tak jako tak bude tvrdit, jak je nábytek kvalitní, proč to tedy nevyzkoušet přímo před jeho zraky. Jakmile mu začnou cukat koutky, aby obhájil případný nedostatek, je zřejmé, že jeho chvála na produkt byla přehnaná.

3) Na použitém nábytku se snadno pozná, zda je náchylný k budoucímu poškození i to, má-li nějaké okem nepostřehnutelné nedostatky. Například v místech, kde se jednotlivé části spojují (štěrbinky, koutky, nýty, apod.)  je snadno viditelná vlhkost - místa jsou tmavá a mnohdy se zde objevují hlubší póry (hovoříme-li o dřevě). Rovněž plíseň je u dřevěného nábytku snadno rozpoznatelná, stačí si jen k nábytkudůkladně čichnout.

Velká fotogalerie stylového nábytku

 stylový nábytek inspirace fotogalerie4) Tvrdé dřevo, jako je javor a dub je známé svou pevností a odolností, proto vždy upřednostňujte raději tyto masivní materiály před křehčími druhy (bříza, smrk a obvyklá dřevotříska). Ani sebelepší imitace nebude mít takovou hmotnost jako originál, proto se nebojte zkontrolovat i váhu nábytku.

5) Při výběru postele či válendy "z druhé ruky" si dejte pozor především na čalouněné části, textilní potahy či matrace. Tyto měkké materiály jsou semeništěm bakterií, hub a roztočů. Konec konců, nikdy nevíte, co byl původní majitel zač.

6) Nezapomeňte si vyžádat možnost reklamace výrobku. Jinak totiž riskujete, že například novou židli donesete domů a v momentě, kdy se na ni budete chtít pohodlně usadit zjistíte, že právě přišla její poslední hodinka, neboť se drolí opěradlo a z původních čtyř nohou jsou rázem jen tři.


Text: Lucie Sýkorová
Foto: images.com, g2g.org.uk, vancouverconsignmentstore.com, carrotandstick.webs.com, antiquesdiva.com

Dále čtěte

Místo pro boty v předsíni nebo v šatně?

Místo pro boty v předsíni nebo v šatně?

Každý ví, že když ho tlačí nebo dřou boty, má celý den zkažený. Ovšem i ony potřebují péči a také odpočinek, aby nám druhý den zase dobře sloužily. Navíc předsíň je vstup do vašeho bytu, takže by měla být vaší vizitkou – včetně botníku.

Květinové posezení aneb židle a křesla v květinovém designu

Květinové posezení aneb židle a křesla v květinovém designu

Období květin, barev a vůní - i tak by se dalo popsat jaro. kvůli přívalu nové energie, jež v nás jaro vyvolává se snažíme rovněž do interiérů našich domovů přinést trochu té jarní svěžesti, například originálním kouskem sedacího nábytku v květinovém designu.

Jak správně vybrat jídelní stůl

Jak správně vybrat jídelní stůl

Výběr stolu do jídelny nebo jídelního koutu dnes už není jen o tom jít do první prodejny s nábytkem a koupit dřevěnou desku na čtyřech nohách. Proto jsme připravili pár tipů, které vám pomohou vybrat ten správný stůl pro vaši rodinu.

Originální nábytek, který vám vyrazí dech

Originální nábytek, který vám vyrazí dech

Pokud nepatříte mezi majitele extravagantních interiérů, pak vás následující výstřelky nábytkářského designu minimálně pobaví či udiví. Pakliže vám naopak výstřednosti nejsou cizí, možná si i vyberete.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Amarylis

Amarylis

Pochází z jižní Ameriky a do Evropy se dostala na konci 17. století. Tato rostlina, která patří mezi cibulovité, je...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

jitrk
od: jitrk | 30. 09. 2016, 19:20

To ne, Balerina Dreams je menší a tmavší. Tu má... Číst

ihik
od: ihik | 30. 09. 2016, 14:43

Já bych ji koupil. Během stavby jsem si desku p... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist