Living > Interiér > Ložnice > Spaní pod baldachýnem aneb ložnice pro princezny

Spaní pod baldachýnem aneb ložnice pro princezny

28. 7. 2015 | Ložnice

Usínat jako skutečná princezna – to by si přála snad každá žena. A přitom toho lze docílit tak snadno – pomocí baldachýnu. Postel s takzvanými nebesy je jednoduše romantická záležitost a dokáže ložnici proměnit v ten nejněžnější prostor.

Skutečná a přece pohádková ložnice je dnes již tak snadno dosažitelná a přesto se jí mnozí z nepochopitelných důvodů bojí.  Pokud je i váš partner zásadně proti baldachýnu v ložnici, pak vřele doporučujeme, aby nahlédl do naší rozsáhlé fotogalerie, díky níž už musí svolit k instalaci baldachýnu i do vaší ložnice.  Jestliže však obrázky vašeho milého nepřesvědčí, pak mu nezapomeňte připojit i zajímavý výklad o praktičnosti baldachýnu.

Jemný, zpola průsvitný baldachýn nad postelí, se vznáší v jarním vánku jako příjemný sen. Během poledního odpočinku nebo dopolední siesty diskrétně tlumí světlo a všudypřítomné sluneční paprsky. Během noci zase vytváří příjemný prostor plný pohody a bezpečí..

Textilie těchto postelí jsou většinou z hedvábí nebo tkanin z vysoce kvalitních materiálů, což je také ten hlavní důvod, proč se v dávných dobách vyskytovaly baldachýny výhradně nad postelemi a lůžky majetných měšťanů a aristokratických rodin.

Přesvědčivým argumentem pro každého muže je fakt, že  postel s baldachýnem vyzařuje smyslnost a erotiku a přestože se jistě najdou i tací, jenž tuto skutečnost popírají, ve skrytu duše jistě fantazírují o tom, jaké by to bylo, prožít  zde vášnivou noc

Baldachýn se na každý pád uchytí v případě, že jste byli obšťastněni malou princeznou a právě zařizujete její pokojíček. Dětské pokoje pro dívky se rozhodně postýlek s nebesy nebojí a u chlapců si také najdou své místo – ostatně nemusí se jednat jen o lehkou, průsvitnou látku v růžových barvách. Maskáčová látka pro malé vojáky, jutovina, na níž se našijí různé prvky od záplat, po úložné kapsy anebo například modrá bavlněná textilie s potiskem aut, či kamionů si najde své místo v srdci každého malého dobrodruha.

 
Lucie Sýkorová
Foto: Freshome.com

Dále čtěte

Ložnice v zelené - tip pro vás

Ložnice v zelené - tip pro vás

Trendy ve vybavení a uspořádání ložnic se často radikálně mění, nicméně základní poslání této místnosti zůstává. Má se stát jakousi svatyní ve vašem bytě. Místem, kde odhodíte problémy a zregenerujete tělo a mysl zdravým spánkem.

Ložnice v nebeské modři zajistí nadpozemské sny

Ložnice v nebeské modři zajistí nadpozemské sny

Chcete se ráno probouzet doslova jako v nebi? Zavřete oči a vidíte smyslnou modř přímořských přístavů? Spánek jako na obloze už nemusí být jen snem. Nechte se inspirovat, bude to nebeské!

Ložnice ve stylu letních plážových domů

Ložnice ve stylu letních plážových domů

Dovolená, prázdniny, moře, pláže, spousta slunce a jemný mořský vánek, to je to, o čem všichni sníme. Abyste si zachovali dojmy, které ve vás zanechává letní dovolená u moře, můžete si ve svém, bytě či domě vytvořit atmosféru připomínající tyto hezké letní chvíle a vyzdobit si například ložnici dekoracemi s mořskými motivy.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

aprill1
od: aprill1 | 27. 09. 2016, 05:16

Ježíš, Květinko , tak to je teda zpráva! Musí... Číst

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist