Living > Interiér > Ložnice > Romantické spaní vytvoří něžné lůžkoviny

Romantické spaní vytvoří něžné lůžkoviny

13. 1. 2016 | Ložnice

Pokud máte romantické sklony, ale nechcete to přiznat, můžete se vyřádit aspoň v intimitě ložnice. Tam se navíc romantika docela pěkně hodí a určitě vám její něha přivodí pěkné sny.

Pro to, aby se váš byt nebo pokoj proměnil v romantický budoár, potřebujete odpovídající kousky nábytku, lamp, vhodné barvy, vzory, koberce, polštářky... V ložnici vám úplně postačí zvolit správné povlečení a lehce ho doplnit nějakou drobností v podobě vázy, lampy, koberečku, nočního stolku. Máte-li ovšem odpovídající postel, pak jste vyzbrojeni přímo dokonale.

Barvy a vzory

Většinou mají romantické barvy jemné odstíny, vládnou mezi nimi všechny tóny růžové, fialové, stříbřité a pochopitelně bílá, ať už má podobu právě napadlého sněhu, či je „offwhite“. Všechny ty bělavé, lehce krémové, v náznaku pudrové či perlově opaleskující sem patří. Neznamená to ovšem, že romantika je fádní, mdlá a nudná, právě naopak. O dynamiku se starají květinové vzory, ptáčci a motýli, kteří – vetkáni – usedají na povlečení. Rafinovaně dílo završuje krajka, která by optimálně měla být vyrobena ručně stejně jako jemná výšivka. A když se, jak uvidíte na fotkách, do romantiky pustí Angličané, může být i hodně barevno a veselo, do domu vstupuje zemitý anglický venkov, který si květinový vzor klidně dá nejen na postel, ale i na tapety, čajové konvice, talíře a ubrusy, a vy se v tom kupodivu cítíte útulně.

Držme se ale textilu pro postýlky. Může být s tiskem i vyšitý, lemovaný krajkou či barevnou paspulkou a dohromady by to mělo vyvolat právě ten romantický pocit. I proto se kombinují různé vzory i materiály, aby výsledný dojem byl stoprocentní. K tomu nutně přistoupí již zmíněné drobné doplňky. Je to třeba volba barev květin, které dáte do vázy vedle postele. Stínítko na lampičku na nočním stolku, pléd, který ležérně položíte přes povlečenou postel. Hodně dělá poloprůsvitný sněhobílý závěs na oknech a ty živé květy, které pečlivě vyberete v odpovídajícím tónu. Dodá-li vám váš byt nějaké to táflování na stěnách, krásné bílé vysoké dveře, štuky na stropě – to už je jen romantický bonus navíc. Ale nezoufejte. Nic se nemá přehánět a jemná tapeta a trochu ruční práce udělá svoje kouzlo i v jinak prozaickém paneláku.

Text: Vladimíra Storchová

Dále čtěte

Ložnice jako ze snů

Ložnice jako ze snů

Tak, jako se každému z nás v noci zdají jiné sny, tak má i každý z nás svou jedinečnou představu o tom, jak by měla vypadat jeho ložnice snů. Někdo má konkrétní představu o její barvě, další řeší spíše vybavení a pro někoho je tím nejdůležitějším prvkem ideální ložnice skvělé lůžko, ze kterého ráno vstane svěží a nerozlámaný.

Hezkou a dobrou noc

Hezkou a dobrou noc

Kolikrát už jste četli nebo slyšeli, že na posteli hodně záleží? A kdo už si opravdu pořídil kvalitní matraci, která páteři prospívá a ne škodí, protože za tu drahou přece nevyhodíme peníze?

Damaškové povlečení je něžnější než náruč milence

Damaškové povlečení je něžnější než náruč milence

Přes den se snažíme užít si co nejvíce luxusu, ať už se jedná o jídlo, nebo oblečení, tak proč bychom se měli odbývat v posteli něčím méně kvalitním? Seznamte se s damaškovým povlečením.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: 360visioncz, 30. 1. 2016

    www.360vision.cz : fotografování interiérového designu a architektury v Praze a po celé České republice.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

aprill1
od: aprill1 | 27. 09. 2016, 05:16

Ježíš, Květinko , tak to je teda zpráva! Musí... Číst

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist