Living > Interiér > Ložnice > Postele s nebesy do vaší ložnice

Postele s nebesy do vaší ložnice

26. 4. 2012 | Ložnice

O tom, že by ložnice měla být místem odpočinku bez rušivých elementů v podobě televize nebo počítače už se napsalo mnohé. Stejně jako o kvalitních matracích a neméně kvalitních postelích, ovšem ložnice má být také místem romantickým. A kde jinde se inspirovat romantikou než na hradech a zámcích?

Tam odtud totiž nebesa a baldachýny pocházejí. Pravda, jejich původním úkolem nebylo místnost zdobit nebo jí dodávat nádech romantiky, ale především chránit soukromí pána a také jej zahřívat. Proto byly postele chráněny těžkými závěsy, které zajišťovaly obojí. Teprve s výstavbou zámků, kde se více jak na bezpečnost klad důraz na styl a okázalost, nahradily těžké závěsy lehké látky, které už měly funkci zdobnou, ale stále i ochrannou. Ochraňovaly šlechtu nejen před dotěrnými zraky služebnictva, ale také před nepříjemným hmyzem. Nutno podotknout, že v dřívějších dobách stála robustní postel vždy uprostřed ložnice a podél stěn našly místo už jen nízké komody.

Dnes už máme na vybavení ložnice podstatně méně místa a tak jsme od podobných dekorací upustili. Ale možná je to škoda a všimli si toho i návrháři, kteří se snaží do našich domovů zase styl časů dávno minulých nenápadně vrátit. Postele nám vrací zpátky na výslunní ložnice, tedy do popředí, nikoliv namáčknuté ke zdi a na postele tvoří nejrůznější konstrukce, ať už železné nebo dřevěné, na které se dají nebesa nebo závěsy umístit. Moderní trendy velí použít látky jemné, ale přesto barevné. Barvy mají ladit s ostatními látkami v ložnici, ovšem nikoliv s lůžkovinami. Romantické duše mohou klidně sáhnout po voláncích a kanýrech, v opačném případě volte hladké a čisté linie, které vaší ložnici dodají elegantní vzhled. Stylové jsou barvy pastelové, nebo drobné kvítky. Výběr látky záleží čistě na vás, ale vězte, že čím lehčí látka, tím příjemnější spaní. Silné a těžké závěsy vás v posteli doslova obklíčí a bude se vám špatně dýchat i spát, navíc se tyto látky velmi špatně udržují a bývají plné prachu, který se v nich rád usazuje. Pokud zvažujete, zda si nebesa pořídit, pak vězte, že mají i funkci praktickou, kterou oceníte především v letních měsících, kdy na naše ložnicepodnikají nájezdy hordy hmyzu.

Nebesa si můžete pořídit, i když jste s nimi původně vůbec nepočítali. K posteli si jednoduše přiděláte opěrnou konstrukci, na kterou nebesa připevníte. Konstrukce může být připevněna buď k posteli, nebo ke stropu. Pro opravdové fajnšmekry je možné do nově vzniklého prostoru namontovat také intimní osvětlení nebo rádio.

Postele - inspirativní fotogalerie

 postele inspirace fotogalerie

Pokud se vám nechce stavět mohutnou konstrukci na nebesa, pak investujte do přenosných baldachýnů, které lze snadno připevnit i sundat. Dokonce jsou pratelné v pračce, takže odpadá složité čištění. Velkou radost s baldachýnem uděláte i svým dětem, k dostání jsou s osvětlením i dětskými motivy.

Text: Petra Martišková

Foto: bedroomfurnituremart.com, bedroomfurniturediscounts.com, nabuzz.com, theoldebarnhotel.co.uk, tripwow.tripadvisor.com, ardleighbedandbreakfast.co.uk, select2gether.com, ba-stores.com, buildingscheme.com

Dále čtěte

Slavná postel? Postel pro 21. století?

Slavná postel? Postel pro 21. století?

Jak se bude spát za sto let? A jak se spí dnes? Není vaše postel náhodou tak trochu už dítětem minulosti? Podívejte se na unikátní postel LOMME, která podle odborníků i laiků ukazuje směr, kterými se ložnice a lůžka budou v následujících letech ubírat.

Nejdražší postel na světě

Nejdražší postel na světě

O americkém výrobci nábytku jste mohli slyšet především v souvislosti s nejdražším stolem na světě. Nyní firma Parnian nabízí další z vysoce luxusního vybavení pro vaši náročnou domácnost. Jedná se o postel, na které se vám prý budou zdát ty nejkrásnější sny.

Nová ložnice? Nové povlečení!

Nová ložnice? Nové povlečení!

Zatoužíme-li po změně v ložnici, jistě nás napadne mnoho způsobů, jak si ji dopřát. Výměna partnera sice patří mezi ty nejúčinnější cesty, ale někdy nemusí být od věci vyzkoušet i něco méně radikálního – kupříkladu obléknout postel do nového ložního povlečení.

Soutěžní rekonstrukce: Ložnice jako nová

Soutěžní rekonstrukce: Ložnice jako nová

Rekonstrukce ložnice ve Znojmě dopadla na výbornou. I přes malý rozpočet se rodině Otrubových místnost povedla a dokonce ji doplnili i o vlastnoručně vytvořené obrazy. Tak jim vznikl velmi osobitý prostor. Pojďte se podívat.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Pistácie (Řečík)

Pistácie (Řečík)

Pistácie pravá neboli řečík pravý (Pistacia vera) je strom teplých suchých krajů středního Východu a Středomoří. Druhy...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 09. 2016, 13:04

Hezké odpoledne, Květinko, to je super, že bude... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist