Living > Interiér > Ložnice > Noční stolek: Pomocník ve dne i v noci!

Noční stolek: Pomocník ve dne i v noci!

1. 3. 2016 | Ložnice

Jeho přítomnost v ložnici je nám natolik přirozená, že výhody s ním spojené bereme jako samozřejmost. Čím bychom si měli noční stolek (do)vybavit, aby naše usínání či probouzení bylo hezčí a příjemnější? Pojďte se spolu s námi inspirovat.

Zdroj světla – lampička!

Postavte na odkládací plochu nočního stolku lampičku nejlépe se stínítkem. Světlo by mělo být teplé, jemné, intimní a zraku příjemné i ve chvíli, kdy procitnete se skvělou myšlenkou, kterou si budete mít nutkání zapsat. Věnujte také pozornost designu, ten je totiž klíčový a může buďto výsledek a atmosféru místnosti pohřbít, nebo naopak znásobit. Ložnici ve stylu divokého západu bude slušet stínítko s drobnými třásněmi v koňakovém tónu, romanci jako z Cornwallu zase starorůžová lampička s vyřezávaným tělem a zamrzlou Skandinávii prohřeje jednoduchá bílá.

Budík znovu zasahuje aneb Mobilní telefon ukliďte z dosahu!

V současné době si málokdo natáhne klasický budík, všichni jsme totiž propadli mobilním aplikacím a dál nerušeně spíme s telefonem u hlavy, což rozhodně není rozumné. Buďte právě vy průkopníkem, který dá sbohem buzení v podobě smartphonu, a nenechávejte se předtím, než si pro vás přijde spánek, rozptylovat stahováním firemních e-mailů, nebo šmírování druhých na sociálních sítích. Pozvěte si znovu, jako to mu bylo před lety, na noční stůl klasický budík. Garantujeme vám, že z žádného už nezešedivíte z jeho hlučného tikání. Takže típněte výmluvy a zaskočte si pro nový kousek do obchodu.

Orámovaná rodinná momentka

Usínejte a probouzejte se s pohledem na ty, na kterých vám záleží. Mysl vám díky nim zaměstnají příjemné vzpomínky, veselé okamžiky a nezapomenutelná dobrodružství, co vám zaručeně zvednou náladu. A v tomto rozpoložením se dělá snáze úplně všechno.

Tip Living.cz: Pokud noční stůl na společnou fotku stále čeká, vynahraďte si čas a najděte si snímek z rodinného alba, co bude mít tu výsadu, že bude ozdobou a duší vaší ložnice.

Deník nebo sešit s propiskou

Uzavřete do útrob zásuvky v nočním stolku deník, kam se svěříte s vašimi zážitky. Začněte si psát knihu vašeho života a berte tuto milou činnost jako rituál. Mozek si oddychne a vám se bude lépe usínat. Zvolte sešit v tvrdých deskách, které mají mnohonásobně vyšší životnost než klasická papírová verze a nudnou propisku vyměňte za plnicí keramické pero.

Drobnosti, suvenýry z cest aneb maličkosti s velkým významem

Vrátili jste se z Karibiku, Malediv nebo Zanzibaru a tuto dálkou vonící cestu jste si přísahali splnit už jako malí, když jste poprvé dostali do rukou globus? Vystavte si symbol vašeho splněného snu vedle lampičky. Když budete mít obavu nebo ztratíte odhodlání, postačí pohledem sklouznout na ony předměty a vám se vrátí elán. Když se vám podařilo uspět jednou, podruhé to půjde také.

A co ukrýváte v nočním stolku vy?

„Vzhledem k tomu, že jsme teprve rok a půl manželé, pokládáme tento prostor za ryze soukromý až intimní. Nechybí v něm svíčka, aromatický olejíček a také erotické pomůcky. Před nenechavými dětmi je někdy problém tyto ožehavé předměty dobře uklidit,“ svěřuje se Tamara (33).

„Pokud dlouho nemohu usnout, stříknu si na polštář oblíbenou vůni. Bez parfému a krému na ruce bych si noční stůl neuměla představit,“ říká pětadvacetiletá Romana.

Chcete dobře spát? Zařiďte si ložnici podle feng shui.  Poraďte se v diskuzi.

Text: Zelnitisová Lenka
Pinterest.com

Dále čtěte

Ložnice praktická i smyslná, deset rad odborníků

Ložnice praktická i smyslná, deset rad odborníků

Ložnice patří mezi intimnější části interiéru. Málokdy se stává, že do ložnice vodíme návštěvu a není to tak dávno, kdy do ložnice měli přístup zakázán i děti. Dnes je moderní ložnice místností obytnou, relaxační a rozhodně nikoliv jen „spací“. A také by měla mít odpovídající atmosféru, kterou je asi možné popsat slovy jako klid a pohoda trochu. Ovšem trochu smyslnosti bude jistě také vítáno. Nebo ne?

Ložnice pro klidné a zdravé spaní

Ložnice pro klidné a zdravé spaní

Velmi často se hovoří o ložnicích z hlediska praktického a nebo z hlediska estetického. Už méně se ale uvažuje skutečnost, že třeba právě estetická stránka věci není jen o módě a nebo o trendech, ale také o psychické pohodě toho, kdo ložnici používá a kdo tedy v ložnicí spí. Takže vlastně otázka „jak se vám vaše ložnice líbí“ je to samé, jako když se ptáte „…a jak se v ní cítíte?“.

Ložnice podle Feng Shui

Ložnice podle Feng Shui

Ložnice je z hlediska Feng Shui jedna z nejdůležitějších místností bytu či domu. Je to místo, kde trávíme téměř třetinu našeho života (pokud většinou spíme doma a spíme-li jako průměrný člověk 6-8 hodin denně). Proto ložnice velmi silně působí na náš život, na to, jak se cítíme, a tím samozřejmě i na naše zdraví. Navíc zde samozřejmě čerpáme důležitou energii do dalšího dne. Čím je tato energie silnější a nám příjemnější, tím je také pro nás prospěšnější.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist