Living > Interiér > Ložnice > Ložnice snů: něha, luxus a příroda! Která z nich vás chytne za srdce?

Ložnice snů: něha, luxus a příroda! Která z nich vás chytne za srdce?

17. 2. 2016 | Ložnice

Spřádáme v ní sny, nabíráme sílu a energii na další den a také se právě v této místnosti oddáváme rozkoši - a právě pro tyto důvody je důležité, abyste se v ložnici cítili jako doma. Přinášíme stylovou a trendy inspiraci! Pokud se tímto líbivým diktátem necháte ovlivnit, stane se pro vás ranní probuzení či večerní usínání doslova požitkem.

Krémová romantika umocněná fialovou!

Základem je dřevěná podlaha. Je to právě dřevo, které v nás samo o sobě navozuje hřejivé pocity. Tyto podlahy patří mezi ty kvalitní a oblíbené, a tak si vybírají svoji daň a tou jsou právě vyšší pořizovací náklady. Poslední dobou se z tohoto důvodu většina z nás přiklání k laminátu s imitací struktury dřeva.

Podél postele položte kusový huňatý koberec, který vás ihned po probuzení příjemně pohladí. Postel volte s polstrovaným čelem. Působí luxusně, je komfortní a místnost celkově zútulní. Oblíbí si ji především ti, kteří v posteli předtím, než si pro ně přijde spánek, sáhnou po knize. Od teď vás konečně už nic nebude tlačit a studit do zad, opřete se do hřejivé a poddajné měkkosti.

Na rychlé a efektivní zastlání volte přehoz ve sněhově bílé nebo smetanové a dekorační polštářky oblečte do chlupatých návleků s výjimkou jednoho – ten rozzáří romantiku v tónu krajiny zapadané sněhem jiskrnou fialovou. Nad textilní čelo pověste trojici obrázků, kde zopakujete výše uvedené barvy.

Při výběru nábytku se orientujte se na hladké linie lakovaného dřeva v odstínu bílé – na jednotlivé poličky však vždy účelně postavte dominantní doplněk od světle růžové až po sytý odstín pink, jež mají oblíbené orchideje. Podobný styl můžete přenést i do pokoje starší slečny.

Jako na zámku!

Do ložnice, která evokuje zámecký styl, neváhejte přizvat tapety znázorňující renesanční prvky a symboly. Nutností číslo jedna je také postel s čelem, které je polstrované, ale navíc je zakončeno dřevěným orámováním. Na místo obrazů naaranžujte zrcadlo ve zdobném rámu.

Pozornost by při příchodu do zámecké ložnice měl upoutat lustr. Zaměřte se na ten s krystalkami, co budí dojem zmrzlých krůpějí a žárovky by měly vyzařovat teplé žluté světlo. Lampičky nemusí vždy usednout na noční stolek, v tomto případě povolejte na zeď ty nástěnné se zdobným krčkem držící textilní stínítko.

K zadnímu čelu postele postavte komfortní stoličku s vyšší matrací slibující pohodlné posezení nebo rovnou dvě menší. V případě, že se chcete vrátit zpátky v čase do historie, připevněte nad postel dřevěnou konstrukci, díky které můžete spát pod nebesy. Pozornost věnujte také povlečení, volte to s luxusním potiskem a nevšedně zvlněnými okraji na polštáři či přikrývce.

Do takto zařízené místnosti patří také toaletní dřevěný stůl s polstrovanou taburetkou a samozřejmě se zrcadlem. Zámecké ložnice byly zařízeny středně tmavými až tmavými barvami od nábytku až po tapety, koberce či jiné závěsy.

Zámecký styl povzbudí také vyšší komody s několika zásuvkami s úchyty z tepaného kovu. Možností, jak se k dávnému interiéru přiblížit, je také historizující styl. Ten povoluje imitace a napodobeniny uměleckými slohy napříč historií, ale spíše z nich čerpá, než by se jich striktně držel.

Jednoduchost inspirovaná venkovem a přírodou!

Někdo se cítí jako v bavlnce v ložnici obklopené luxusními prvky, jiný volí krásu prostoru a přírodních materiálů. Základem je postel z masivu, klidně její objednávku zadejte přímo truhláři. Čelo můžete stlouct ze světlejších palet nebo ze dřeva s úpravou vintage. Počínejte si však tak, aby čelo zároveň sloužilo jako odkládací prostor pro svícny, zrcadlo, vázu, foto rámečky nebo jiné maličkosti, které chcete mít na dosah.

Pod jednoduchý dřevěný noční stůl postavte proutěný koš suplující funkci miniaturní knihovny. Do rohu místnosti nebo blíže k oknu přisuňte starý dobrý ušák nebo houpací křeslo. Venkovsky působí také komody z masivního dřeva. Namísto dřevěných úchytek vsaďte na ty keramické, co roztříští jednolitou strukturu a vnesou do pokoje nádech prázdnin na chalupě u babičky s dědou.

Text: Lenka Zelnitiusová
Foto: Pinterest.com

Dále čtěte

Ložnice praktická i smyslná, deset rad odborníků

Ložnice praktická i smyslná, deset rad odborníků

Ložnice patří mezi intimnější části interiéru. Málokdy se stává, že do ložnice vodíme návštěvu a není to tak dávno, kdy do ložnice měli přístup zakázán i děti. Dnes je moderní ložnice místností obytnou, relaxační a rozhodně nikoliv jen „spací“. A také by měla mít odpovídající atmosféru, kterou je asi možné popsat slovy jako klid a pohoda trochu. Ovšem trochu smyslnosti bude jistě také vítáno. Nebo ne?

Ložnice podle Feng Shui

Ložnice podle Feng Shui

Ložnice je z hlediska Feng Shui jedna z nejdůležitějších místností bytu či domu. Je to místo, kde trávíme téměř třetinu našeho života (pokud většinou spíme doma a spíme-li jako průměrný člověk 6-8 hodin denně). Proto ložnice velmi silně působí na náš život, na to, jak se cítíme, a tím samozřejmě i na naše zdraví. Navíc zde samozřejmě čerpáme důležitou energii do dalšího dne. Čím je tato energie silnější a nám příjemnější, tím je také pro nás prospěšnější.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Aloe vera

Aloe vera

Botanicky je specifikováno a rozpoznáno něco přes 300 druhů Aloe, nicméně farmaceutický průmysl využívá pouhé tři odrůdy....

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 27. 09. 2016, 19:13

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/vries... Číst

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist