Living > Interiér > Ložnice > Kam s oblečením? Je lepší šatna, vestavná nebo obyčejná skříň?

Kam s oblečením? Je lepší šatna, vestavná nebo obyčejná skříň?

2. 2. 2016 | Ložnice

Viděli jste film Velký Gatsby? A záviděli nebo spíš záviděly jste? Rozlehlý pokoj jako šatna a v něm scéna se šampaňským, košile létají vzduchem… O to ale nejde, jde o ten úžasný úložný prostor, kde se dá nerušeně všechno probrat s přítelkyní.

Šatna, kde vstoupíte do vymezeného prostoru mezi police, zavěšené obleky a zásuvky, není vrcholem luxusu. Ale co by za něj ten, kdo žije v malém bytě, dal, že! Pro dobré uložení svršků i spodků lze podle možností a solventnosti zvolit několik variant. Od prostorného pokoje přes šatnu až po vestavěné skříně, které také dobře poslouží.

Ten, kdo uvažuje o domě, by měl mít velkorysou šatnu v pevném plánu. Není to ztráta jedné místnosti, je to zisk pro všechny ostatní prostory v domě. Nikde jinde už nepotkáte skříně, které vždy překážejí. S výjimkou kuchyně a k té by pěkně postaru měla přiléhat zase dobře větraná spíž – taková šatna na kuchyňské potřeby a trvanlivé poživatiny jako mouka, těstoviny, rýže, luštěniny, zavařeniny, kompoty atp. Bude místo na pořádný jídelní stůl.

Tipy Living.cz:

  • Uzavřená šatna musí mít zajištěný zdroj světla a také větrání. Pokud šatnu vytváříme předělením, zkrácením místnosti, je dobrým řešením zvolit pro stěnu, mířící k oknu, průsvitný materiál.
  • Před konečným rozhodnutím porovnejte nabídku několika výrobců, zajímejte se o cenu za jeden metr čtvereční, lhůty dodání a možnosti splátek. Rozpočet ovlivňují i detaily, jako je např. druh kování... Samozřejmě to platí pro šatny i samostatné vestavné skříně.

Kde šetřit místem?

Krásný a vzdušný interiér vytvoříte jedině tehdy, kdy nešetříte místem na provozní záležitosti. Pokojová šatna má ještě jednu přednost: Můžete ji vybavit skříněmi, které se běžně dají koupit, jen si v obchodě domluvíte, jak mají být uvnitř vybavené. Jejich pořízení výsledně vychází levněji než skříně dělané na míru.

Sestava skříní v pokojové šatně jde vždy až do stropu, menší šatny, do nichž lze vstoupit, mají rozvrženo každé místečko od podlahy ke stropu také. Určitě je dobré nechat si udělat návrhy, odborníci znají všechny segmenty a vytvoří optimální uspořádání vnitřního prostoru na míru vašich potřeb, připraví vše včetně návrhu kování, vodicích lišt, povrchů atp.

Nu, a ti z vás, kteří o domě ani náznakem nepřemýšlejí, šatna se jim nikam nevejde a jsou prostě rádi, že mají byt, mohou šetřit prostorem s pomocí vestavných skříní s posuvnými dveřmi. I oni mají k dispozici všechny prvky, z nichž se budují šatny.
A pokud si stejně pořád myslíte, že je lepší mít nějakou tu skříň než plýtvat místem na samostatnou šatnu, zvažte, že taková skříň o hloubce 60 cm má i dveře 60 cm, přidejte k tomu prostor na průchod a najednou vám ve skutečnosti skříň nezabírá šedesát centimetrů, ale ukrajuje z pokoje více než metr a půl. A toho nevyužitého místa nad ní! Opravdu u vás není pro šatnu místo?

Zajímá vás toto téma? Diskutujte na forum.living.cz.

Text: Vladimíra Storchová
Foto: Salone Internazioanle del Mobile Milano, Maison at Objet Paris, Marble Press

Dále čtěte

Šatna jako součást ložnice

Šatna jako součást ložnice

Při plánování či zařizování obytného interiéru se stává běžným standardem umisťování nebo zřizování šatních úložných prostor v ložnici. Pro takové řešení, stejně jako proti němu, je možné nalézt celou řadu argumentů.

Trápí vás přeplněná skříň?

Trápí vás přeplněná skříň?

Vědci se dali tentokrát do průzkumu ženské skříně a objevili zajímavé věci…Věděli jste například, že typická zástupkyně ženského pohlaví má až 100 kusů oblečení, ale nosí z toho, věřte tomu nebo ne, jen 30 kusů? Máte-li stejný problém a chcete jej řešit, ušetřete místo od přebytečných věcí s úložnými vaky Space Bag, které pojmou až 4 police oblečení!

Chytré nápady, kam uložit oblečení

Chytré nápady, kam uložit oblečení

Máte mnoho oblečení a skříně vám pod jejich tíhou praskají? Máme pro vás pár užitečných rad, jak snadno a přehledně uložit oblečení.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Koniklec

Koniklec

Nápadné květy v bílé, růžové a nejčastěji fialové barvě. Zajímavě členěné listy, působivé ochmýřené nevšedně vypadající...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 145 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 13:18

Ahoj v neděli , krásné počasíčko i u nás! Apr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 25. 09. 2016, 11:48

Přeji pěknou sluníčkovou neděličku U nás byl... Číst

michalnet
od: michalnet | 25. 09. 2016, 10:07

zdravím chci se zeptat jde o dum cca 6 let star... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 08:30

Krásnou neděličku přeju....u nás opětně nádhern... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist