Living > Interiér > Ložnice > Inspirace pro vaši stylovou ložnici

Inspirace pro vaši stylovou ložnici

3. 1. 2011 | Ložnice

Ložnice patří k těm intimnějším interiérům, do nichž si chodíváme odpočinout a vychutnat si soukromí. Interiérový design si s touto místnostní dokáže pohrávat natolik, že mnohdy překračuje i vlastní hranice kreativity. Pokud tedy toužíte po skutečně originální ložnici, máme pro vás 7 stylových tipů, jimiž se můžete inspirovat!

Inspirace pro vaši stylovou ložnici

Tento designový projekt „vodní ložnice“ je skutečně famózní. S odporem by se na takovou ložnici mohli dívat snad jen ti, kteří se často domů vrací v ne úplně střízlivém stavu a neumí plavat. Pak by se takový druh ložnice dal snad označit za nebezpečný, jinak totiž absolutně nemá chybu!

Snad každý rodič usiluje o to, aby bylo jeho dítě nadšeným čtenářem, neboť knihy znamenají příslib moudrosti. Proto se snažíme své ratolesti zahrnout již od malička knihami. Například pomocí této ložnice, jež je dílem tokijských designérů a která ctí prostorově úsporné zásady japonského interiérového designu to můžete udělat opravdu doslova. 

Sen každé malé princezny – pokojík v princeznovském stylu s postelí, která vypadá jako kouzelný kočár. Než se jím však necháte odvézt do říše pohádkových snů, jistě vás z tého růžové euforie probere cena celého projektu. Ta totiž činí něco kolem 47 000 amerických dolarů.

Nepřehlédněte - velká galerie ložnic

 ložnice inspirace fotogalerie

Fidži, malý ráj na Zemi, který kromě přírodních scenérií nabízí i stylové ubytování. Tak například podmořskou ložnici Nautilus v hotelové oblasti Poseidon Resort. Tomu se říká skutečný relax a splynutí s přírodou!

To zase hotel Fox v Kodani usiluje o prvenství na žebříčku komfortního hotelového designu. Pověřil 21 mezinárodně uznávaných umělců, designérů a kreativců, aby vytvořili ten nejúžasnější hotelový pokoj, jaký kdy spatřil světlo světa. Každý ze 61 pokojů v tomto hotelu má zcela odlišný design, takže si můžete vybrat, zda chcete bydlet ve stylu Art Deco, usínat v pokoji, jenž svou atmosférou připomíná psycho horory z roku 1960, nebo zda se budete chtít ubytovat do pokoje překypujícího japonskými Manga grafity, obrázky a doplňky.

Kaleidoskopická ložnice, situovaná v zrcadlovém sálu tvaru kosočtverce je k vidění a poležení v Island City Lodge v Berlíně. Zajímavé, ale pravděpodobně ne přílíš blahodárné na lidskou psychiku.

Wildwood Inn v Kentucky  se zase může pyšnit ubytováním v „divošském stylu“. Můžete zde bydlet jako pirát, loupeživý rytíř, jeskynní muž a nebo jako proradný sultán. Možná, že když budete hledat pozorně, najdete zde i pokoj ve stylu interiéru českého, divošského politika.

Text: Lucie Sýkorová
Foto: yayyuh.blogspot.com,homeinfurniture.com, poshtots.com,poseidonresorts.com, freshome.com, mostinterestingdestinations.com

Dále čtěte

Originální a někdy až šílené postele! Inspirujte se!

Originální a někdy až šílené postele! Inspirujte se!

Postel – nejdůležitější kus nábytku. Bez stolu i bez židlí se obejdete, ale uložit se ke spaní je pokaždé někde potřeba. I tento kousek nábytku může být tím, nad čím budou vaše návštěvy stát s otevřenou pusou. Zapátrejte po originálním kousku a věřte, že se vám bude spát jako nikdy dřív.

Ložnice v zelené – jak to dělají profesionálové

Ložnice v zelené – jak to dělají profesionálové

Dnes se budeme věnovat realizaci zelené ložnice. Jedná se o do detailu propracovaný prostor, ve kterém je vyřešeno samotné spaní, ale i šatna, která je bezpochyby provozní výhodou.

Proměny ložnice – před a po

Proměny ložnice – před a po

Ložnice, ve které spíte, se vám zdá příliš nudná? Toužíte něco změnit, ale nevíte jak? Nedokážete si vybrat ten správný nábytek? Abychom vás přesvědčili o tom, že i z brlohu můžete vydupat krásnou ložnici, připravili jsme sérii fotografií, na kterých porovnáte um designérů a šikovných samouků. Proměny ložnice – fotografie před a po …

Jak chytře a elegantně zařídit malou ložnici!

Jak chytře a elegantně zařídit malou ložnici!

Ložnice je intimní interiér, kde bychom měli odpočívat a relaxovat. V případě, že však vlastníte byt malých rozměrů, nebo zbyl nevelký prostor zrovna právě na ložnici, je složité odpočívat tam, kde se „rvete“ o prostor s nábytkem. Ale nezoufejte, máme pro vás pár chytrých tipů, jak chytře a komfortně zařídit malou ložnici.

Proměny ložnice několika způsoby

Proměny ložnice několika způsoby

Měla by být prostorná, vzdušná, plná světla a vybízet k relaxaci. Na interiér ložnice je kladeno mnoho nároků a když k tomu ještě připočteme fakt, že chceme, aby byla krásně zařízená, bývá někdy složité všechny tyto požadavky a tužby do ložnice skutečně vměstnat. Máme pro vás pár tipů, jak si s tím poradit i bez krutých kompromisů.

Spánek mezi chleby aneb ulítlá dílka designérů

Spánek mezi chleby aneb ulítlá dílka designérů

Lehnout is večer do sendviče nebo hamburgeru? Nebo třeba do reprobedny? Možné je všechno. Možná se vám bude zdát, že designéři už neví coby, jejich ulítlá dílka ale stojí alespoň za shlédnutí. A co víc – můžete se inspirovat. A pokud nekoupíte rovnou postel, zkuste změnit alespoň povlečení za trochu veselejší.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Milan887
od: Milan887 | 01. 10. 2016, 12:48

Já jsem dlouho hledal projektanta, ale nakonec ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 10:32

Přeji krásnou sluníčkovou sobotěnku Venku je... Číst

aprill1
od: aprill1 | 01. 10. 2016, 07:25

Krásné sobotní ráno. Copak se to děje, že to ta... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist