Living > Interiér > Kuchyně > Zařiďte se: Víme, jak snížit hodiny strávené v kuchyni

Zařiďte se: Víme, jak snížit hodiny strávené v kuchyni

8. 2. 2016 | Kuchyně

Příprava jídla v pohodlí domova je sice chutná a finančně výhodnější, ale bohužel pro nás časově náročná. Pokud vám nedělá radost stát denně u plotny a pak zase u dřezu, abyste tu spoušť zase dali do pořádku, pojďte na to vyzrát spolu s námi. Ušetřený čas pak můžete strávit s rodinou tak, jak to máte rádi.

Vystavte je na lince

Komu by se chtělo lovit v útrobách kuchyňských skříněk a komod mixér, šlehač, mlýnek na maso, toustovač a jiné pomocníky, které nám šetří nejen čas, ale mnohdy i náročnou přípravu. Vsaďte na kvalitnější spotřebiče, které hravě zvládnou několik funkcí a vy tak nemusíte mít na každou z nich jeden. Kuchyňské roboty dnes umí nejenom mixovat, ale také umísit těsto, šlehat nebo namlít maso.

Zvolte spotřebič v odstínu, co bude sympatizovat s vaší kuchyní a najděte mu stálé místo na lince. Uvidíte, že jí bude slušet a vy si ušetříte kompletní přestěhování skříněk v rámci hledání.

Tip Living.cz: Skvěle vypadají ty s lesklým nátěrem v barvách neutrální béžové, vínové, mléčné čokolády, oranžové nebo stále populárnějších pastelů.

Nerezový dřez? Ale kdepak!

Pokud právě vybíráte vhodný dřez do kuchyně, dejte šanci keramickému nebo zvolte umělý kámen. Lépe splyne s kuchyňskou linkou a dřevěnými skříňkami než jeho nerezový kolega, který se musí neustále otírat a čistit, aby budil dojem dokonale uklizené pracovní plochy. Nekonečné kapky vody od teď řešit nebudete.

Tip Living.cz: Vedle umývacího prostředku dejte nádobku pro tekuté mýdlo s pumpičkou. Nebudete muset běhat do koupelny, abyste se zbavili mastnoty či odéru z cibule, česneku nebo ryb.

Chytrá technologie dovírání

Jednou v komodě lovíte sůl, jindy vyhlašujete pátraní po stěrce, jistě to znáte. Otevíráte a pracně zavíráte skříňky i zásuvky tak, abyste nenamáhali styčné plochy a zachovali je v co nejlepším stavu co možná nejdéle. Jenomže tím se okrádáte o čas. Pokud si tykáte s představou pořízení nové kuchyně, popřemýšlejte o možnosti chytrého zavírání. Hlavní myšlenka tkví v tom, že speciální mechanismy zbrzdí rychlost a tlumí nárazy při otevíraní či zavíraní dvířek. Nezdá se to, ale tímto způsobem vybavená kuchyně přináší uživateli komfort šetřící práci a tím samozřejmě i čas.

Tipy, co stopnou čas strávený přípravou pokrmů!

  • Neváhejte uvařit jedno jídlo ve větším množství. Na další den ho můžete ohřát nebo zamrazit.
  • Vybírejte si ty pokrmy, které můžete uvařit v jednom hrnci. Oblíbené variantou k večeři jsou teď v zimě například polévky. Jsou nejenom levné a výživné, ale i hotové za pár minut.
  • Při vaření masa počítejte dopředu s tím, že zbylý vývar můžete zamrazit a v době, kdy nebudete stíhat, jej postačí ohřát, přihodit zeleninu, koření, domácí nudle a můžete servírovat.
  • Mějte přehled jak ve spíži, tak v lednici. Budete vědět, co vám schází, čeho máte dostatek a nebudete zbytečně utrácet za to, co nepotřebujete.
  • Možná vám to přijde staromódní, ale její funkce je opravdu více než praktická. Na mysli máme zástěru, která ušetří vaše oblečení od hůře čistitelných skvrn. Ve výsledku opět šetříte čas.
  • Namísto přípravy oblíbené číny s rýží nakrájejte kuřecí prsa na kousky, dochuťte, opečte na pánvi a šoupněte je do celozrnné bagety spolu s ledovým salátem, okurkou a červenou paprikou. Nakonec přidejte jogurtový dresink. Nemusíte si pracně vyhrávat se zahuštěním pokrmu a vařením rýže. Můžete rovnou servírovat!

Zařizujete byt? Pořaďte se na forum.living.cz.

Text: Lenka Zelnitiusová
Foto: Shutterstock.com, Ikea.cz, Corian

Dále čtěte

Kuchyňské trendy, kuchyně z kovu a synonymum modernosti

Kuchyňské trendy, kuchyně z kovu a synonymum modernosti

Stejně jako v jiných oblastech, i v případě řešení kuchyňského prostoru a nábytku existují trendy a jejich představitelé. V určitých obdobích jsou v oblibě ty či ony materiály, jejichž používání je vyloženě trendové a nebo naopak přetrvá a takový materiál se pak stane například synonymem modernosti a aktuálnosti. Jedním z takových je kov, v jehož případě se celé řadě designérů, potažmo producentů podařilo přesvědčit zákazníka, že celokovová kuchyň může být nejen moderní, ale také krásná, účelná a vysoce atraktivní.

Kuchyňské centimetry

Kuchyňské centimetry

Kuchyni lze považovat za srdce celého bytu. Jak ji uspořádat, aby práce v ní byla potěšením a ne místem, kde snadno přijdete k úrazu?

Vaření na hladké ploše

Vaření na hladké ploše

Všichni už ji mají, jen vy ne. Co? Sklokeramickou desku přece. Má ale vůbec smysl měnit starý sporák za nový, přestavovat kuchyň? V čem je sklokeramická deska tak úžasná?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Milan887
od: Milan887 | 01. 10. 2016, 12:48

Já jsem dlouho hledal projektanta, ale nakonec ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 10:32

Přeji krásnou sluníčkovou sobotěnku Venku je... Číst

aprill1
od: aprill1 | 01. 10. 2016, 07:25

Krásné sobotní ráno. Copak se to děje, že to ta... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist