Living > Interiér > Kuchyně > Světelné signály moderních kuchyní

Světelné signály moderních kuchyní

7. 7. 2014 | Kuchyně

Trendy se mění, nároky se zvyšují a ani osvětlení v kuchyni nemohlo uniknout drobnohledu těchto módních detektorů. Z kuchyně se stal plnohodnotný obytný prostor, pro který je výběr osvětlení stejně tak důležitý, jako například pro koupelnu výběr vany.

Za radost z nákupu laciné lampy lze platit dodatečně a pravidelně. Osvětlení, které se ukáže jako cenově náročné pro vysokou spotřebu elektrické energie, ušetřilo sice naše počáteční investice, ale ve fakturách za spotřebu si to statečně vynahradí. Vždy tedy platí, myslete dopředu a nedejte na první dojem z vyšší ceny.

Energeticky úsporné zdroje světla dokáží snížit výdaje za osvětlení až o 80%. Jednou z posledních inovací může být zabudována LED dioda v kuchyňské vodovodní baterii. Jakmile pustíte studenou vodu, zbarví se domodra, horká voda svítí červeně – to jen, kdybyste měli chuť zaflirtovat si s výdobytky moderních hi-tech vymožeností trendy kuchyní.

Nesnažte se osvětlit místnost pouze jedním centrálním zdrojem. Načrtněte si rozložení zón a podle plánku pak vybírejte osvětlení – tam, kde budete pracovat častěji anebo se zde budete věnovat detailnější práci, je nutné instalovat silnější osvětlení s větším rozptylem. Najděte také vhodné, strategicky umístěné místo na stěně pro ovládání světel.

Pokud vlastníte kuchyni s ostrůvkem, bez obav vybírejte z nabídky designových osvětlení. A pokud vybrané světlo dostatečně neosvětlí pracovní plochu, pověste je vedle sebe několik. Bezpochyby nejoblíbenější jsou LED diody umístěny pod skříňkami nebo zářivky integrované do dna kuchyňských skříněk. Dalším nepřímým zdrojem může být osvětlení trouby, vinotéky, dřezu nebo také osvětlení hran, které se většinou instaluje na spodní části kuchyňského nábytku.

 


Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

Dále čtěte

Kuchyňská linka v retro stylu

Kuchyňská linka v retro stylu

Tak jako v oděvech se vrací retro móda, tak ve světě nábytku můžeme pozorovat návrat ke starým dobrým časům. Mnozí z nás doma mají moderní kuchyňské linky, ale u našich babiček by se také jistě našla nějaká linka či kredenc, jež by se nikdo nestyděl označit za luxusní retro perlu.

Kuchyně jako ze žurnálu

Kuchyně jako ze žurnálu

Mnohokrát jsme již jistě všichni viděli někde v časopisech, u přátel, či známých okouzlující kuchyně, o kterých jsme okamžitě prohlásili, že jsou nádherné a že bychom také takovou chtěli mít. Zařídit však dobře a vyváženě kuchyň, která má pouhých pár metrů čtverečních však může být mnohem větší oříšek, než vybavit kuchyň, kde není třeba bojovat s každým centimetrem a kam se vejde vše potřebné.

Světlo jako tvárný prvek interiéru

Světlo jako tvárný prvek interiéru

Denní světlo je faktor, který může být při výběru domova rozhodující, protože všichni toužíme po velkém objemu a vzdušnosti prostoru. Světlo dokáže všem interiérům dopomoci k tomu, aby byly pro lidské oko atraktivnější…

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet)

Aurakárie (Blahočet) je exotický stálezelený jehličnatý strom. Ve své domovině mohou dorůstat do výše 30 až 80 m.

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 363 aktivních uživatelů 73 094 témat)

Poslední příspěvky

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 01. 07. 2016, 19:19

Tak si Treperendu syn odvezl při té příležitost... Číst

Pat&MatJsouProfici
od: Pat&MatJsouProfici | 01. 07. 2016, 15:31

Děkuji Zatím jsem zjitil, že budu používat st... Číst

MS
od: MS | 01. 07. 2016, 13:48

Já jsem zase dole pod Tebou. Jestli Ti to něco ... Číst

RadekH
od: RadekH | 01. 07. 2016, 13:31

Dobrý den, já používám pro vyztužení a spárován... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist