Living > Interiér > Kuchyně > Rozveselte kuchyň barevnými pomocníky

Rozveselte kuchyň barevnými pomocníky

12. 11. 2014 | Kuchyně

V kuchyni je vždycky tolik věcí, které stojí za zmínku a většinou se za nejzábavnější a nejzajímavější dají považovat ty nejdrobnější detaily. Tak třeba takové silikonové formičky na to i támhleto, anebo zajímavě řešené odměrky...

Silikonové prvky v kuchyni

V současnosti se stále více rozmáhá použití silikonových doplňků v kuchyni. Některé výrobky jsou více zábavné nežli praktické, ale některé jsou vysloveně využitelné v každé kuchyni a takřka každý den. Pokud si myslíte, že silikon není to, co byste chtěli mít vystavené u vás doma na kuchyňské polici, podívejte se na výrobky, které jsou propracované do posledních detailů. Vtipné výrobníky ledu na několik druhů nápojů vás nikdy neomrzí a nezkazí žádnou party.

Ze silikonu se také vyrábí rovnou celé sady nádobí a velké popularity se v poslední době dostává především silikonovým sklenicím na koktejly, které jsou zcela nerozbitné. Navíc, takovéto ohebné nádobí můžete vzít kamkoliv s sebou na piknik do přírody bez obav z jeho poškození, váhy anebo poranění vašich ratolestí o nějaké ty nakřáplé kousky. Skládací rychlovarná konvice není určena pro každodenní používání. Je ale určena pro ty, kteří mají v kuchyni omezený prostor, protože je možné ji snadno poskládat a uskladnit v poličce. Barevné chrániče na krájecí desku vám poslouží k rozdělení stran desky na "masovou" a na "zeleninovou" podle barev chráničů - červených a zelených. Jak se říká, v jednoduchosti se ukrývá podstata dokonalosti.

Silikonový cedník v desce na krájení zase spojuje naprosto skvěle funkce běžného krájecího prkénka s odnímatelným cedníkem pro takové suroviny, které vyžadují po nakrájení ještě umytí. Silikonové chňapky jsou zábavné a praktické. „Horká hlava" kousnutím do horkého plechu nebo hrnce ochrání vaše ruce od popálení. Snadno se umývají a výborně odráží váš smysl pro humor i detail. Navíc jsou prostě cool!

Designové odměrky pro kluky i pro holky

Nevíte, jak velká je vlastně špetka soli? Pomocí stylových porcelánových lžiček různých velikostí, přisypete k jídlu vždy správný poměr koření. Kuchyňské váhy a odměrky se mohou na první pohled zdát trochu nudné kuchyňské pomůcky. Kdo však hledá a nedá na zaryté krátkozraké mýty, přijde na to, že i tato „stránka“ kuchyňského světa může ukrývat netušenou originalitu, designový styl a důvtip.

Trendy odměrky a váhy do kuchyně dodají vašemu vaření jiskru, přičemž poslouží jako dekorace anebo třeba jako originální dárek. Zkuste si pořídit například odměrky ve tvaru dřevěných panenek, matrjošek, které nezaberou mnoho místa a hravě s nimi odměříte suché přísady do pečení. Jako dekoraci kuchyně můžete využít i odměrku ve tvaru páva. Každé jeho ocasní pero změří jiné množství tekutých i suchých přísad do vaření. Designéři těchto kuchyňských pomůcek vytvořili rovněž praktickou kapesní odměrku, která se dá rozložit podobně jako kapesní nožík, budete tak vždy připraveni správně odměřit přesnou dávku koření, čajů a dalších pikantností ze světa ingrediencí.

Lucie Sýkorová

Foto: trendir.com

Dále čtěte

Kuchyně v neonovém osvětlení

Kuchyně v neonovém osvětlení

Někdo říká, že kuchyň je srdcem každého bytu, tak proč tomuto srdci nedodat trochu tlumené fluorescentní záře. Vždyť často potřebujeme kuchyň i v noci, procházíme jí, jdeme se napít anebo ji máme na cestě do kteréhokoli z dalších pokojů, tak může i takzvané orientační světlo velmi dobře posloužit.

Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dnes tu máme dobrou zprávu pro všechny milovnice a milovníky designu. Už není nutné pouze zavařovat, abyste využili pěkně vypadající skleničky od džemů a marmelád. Můžete si s nimi vyhrát i jinak. Znovuoživení věcí, které jsme takzvaně uložili k ledu a nyní jim znovu vdechneme život, je trendem poslední doby. Opětovné použití pěkných zavařovacích skleniček k jejich dekorování je perfektním způsobem, jak je v rámci recyklace využít.

Stylová kuchyň jako z amerického sitcomu

Stylová kuchyň jako z amerického sitcomu

Komediálních seriálů je v televizi opravdu mnoho a navíc se těší stále větší oblibě. Chtěli byste, aby se vaše kuchyň alespoň trochu podobala „tomu stylovému interiéru“ z Přátel, Dva a půl chlapa, či Roseanne?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Sena
od: Sena | 28. 09. 2016, 08:46

Také přeju dobré ráno. V plánu máme s domácím s... Číst

sparkles
od: sparkles | 28. 09. 2016, 08:25

To jsou ty Trix Zero na stránkách JAP. Jsou bez... Číst

sparkles
od: sparkles | 28. 09. 2016, 08:05

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zkušenosti ... Číst

Beky
od: Beky | 28. 09. 2016, 07:55

Přeju krásný volný den...dnes máme svátek tak s... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist